VPIK (VUPIK d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VPIK (VUPIK d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sto se ovdje desava?

čestitam kupcima – po cijeni od 95 kn kupujete višegodišnjeg gubitaša po booku od 2,3. pa toliko ne kotiraju ni ericsson ni ht, a oni ipak neke pare zarađuju. srećom sam na vrijeme bio počeo čitati izvješća sa razumijevanjem

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

nemam Vupik,ali mi je ipak zao ljudi,tko ovo radi.


čestitam kupcima – po cijeni od 95 kn kupujete višegodišnjeg gubitaša po booku od 2,3. pa toliko ne kotiraju ni ericsson ni ht, a oni ipak neke pare zarađuju. srećom sam na vrijeme bio počeo čitati izvješća sa razumijevanjem

BVPS Vpika je 320 kn. Pretpostavljam da ste mislili na 2,3 nominale što apsolutno nema veza sa ničim.

Prije 2:1

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

I ddjh je nominala x 2,5 ali tamo ima povećanja temeljnog kapitala a na vpik ne!


čestitam kupcima – po cijeni od 95 kn kupujete višegodišnjeg gubitaša po booku od 2,3. pa toliko ne kotiraju ni ericsson ni ht, a oni ipak neke pare zarađuju. srećom sam na vrijeme bio počeo čitati izvješća sa razumijevanjem

BV se nece znatnije promijeniti , kapital i rezevrve ostje isti izno sjer je do sada zadržni gubitak bio uračunat. Ili mozda grijesim?

Smanjuje se nominala, ništa se ne mijenja. Poslovanje je isto, čemu ovoliki pad.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


mozda ima smisla u skdd po cd…

1. AGROKOR D.D. (05937759187) 839.399 55,76 Osnovni račun
2. VUKOVARSKI BRANITELJ D.O.O. (51782914286) 87.237 5,79 Osnovni račun
3. BAKIĆ NENAD (13987237540) 45.000 2,99 Osnovni račun
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 18.905 1,26 Osnovni račun
5. CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 16.225 1,08 Zast. račun
6. AGRO-TOVARNIK D.O.O. (78629035106) 15.914 1,06 Osnovni račun
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 12.245 0,81 Skrb. račun
8. TELEBEC KREŠIMIR (93788743162) 10.814 0,72 Osnovni račun
9. PIVAC IVICA (04043556511) 8.225 0,55 Osnovni račun
10. PBZ D.D. (02535697732)/ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA – OIF S JAVNOM PONUDOM (44832307529) 7.653 0,51 Skrb. račun


možda ima smisla danas vratiti CD

ne razumijem ovakvu reakciju?? pa samo se smanjuje temeljni kapital kroz smanjenje nominale dionice? pa što ste očekivali, da će sveti petar isušiti ovaj gubitka iz prethodnih godina od 500 milijuna ili što? ovo je najobičniji tehnički posao,apsolutno sve ostaje isto i nema nikakve vez s beljem jer se tamo još događa i dokapitalizacija. ne kužim zbilja ovu reakciju i ovaj pad…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort



čestitam kupcima – po cijeni od 95 kn kupujete višegodišnjeg gubitaša po booku od 2,3. pa toliko ne kotiraju ni ericsson ni ht, a oni ipak neke pare zarađuju. srećom sam na vrijeme bio počeo čitati izvješća sa razumijevanjem

BV se nece znatnije promijeniti , kapital i rezevrve ostje isti izno sjer je do sada zadržni gubitak bio uračunat. Ili mozda grijesim?
[/quote]

kolega, veoma krivo. jedini način da svedete nagomilani gubitak na nulu kako biste onda po zakonu mogli dalje raditi (dokap, pripajanje itd – a to je očito namjera), jest da tim iznosom teretite neku drugu stavku. ili mislite da se nagomilani gubitak može izbrisati tako što ga knjigovođa zaboravi navesti u izvješću. stari temeljni kapital minus gubitak jednako novi temeljni kapital iliti

Ukupni gubitak DruStva s 31.12.2013. iznosi 539.849.505 kuna, gubitak se pokriva smanjenjem
temeljnog kapitala DruStva, arazlika koja preostaje nakon pokrida gubitka, u iznosu od 1.351.455
kn 6e se unijeti u kapitalne rezerve Dru5tva bez isplate dionidarima.

Nakon provedenog smanjenja temeljnog kapitala Dru5tva, temeljni kapital DruStva iznosi
60.133.440,00 kn. (slovima: Sezdeset milijuna stotridesettri tisu6e detiristodetrdeset kuna) i
podijeljen je na 1.503.336(edan milijun petstotritisu6e tristotrideset5est) redovnih dionica koje
glase na ime svaka u nominalnom iznosu od 40,00 kn.; oznake VPIK-R-A.
s)
h)

80 kn jednako dvostruki book, a takve firme postoje na wall streetu koje to opravdavaju, na grobexu ne.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

kolega investimir, mislim da je cbw imao pravo jer ukupni kapital se ne mijenja ni za lipu s ovim umanjenjem. samo se pretače s jedne na drugu stavku unutar kapitala…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

prva todorićeva ponuda za Vupik bila je 33,00 kn i to braniteljima, koji su obranili da do toga uopće može doći Vlakom slobode, kada se prvi puta odvažio, posjetiti Vukovar u društvu bankara i tamburaša, danas ima iste namjere da ovo plati jako malo ili još manje od toga da može opet vlakom, ali ovaj puta sa stranim bankarima i domaćim tamburašima

Kako god bilo, ovaj pad nije baš opravdan. Barem ne u tolikom postotku.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

BVPS ostaje isti. Novom nominalom se ne mijenja knjigovodstvena vrijednost dionice. BV se mijenja promjenom broja dionica što je omogućeno povećanjem temeljnog kapitala.

Uostalom ovo što se događa na Belju i Vupiku nije ništa novo, to se moglo očekivati (i očekivalo se). I jedna i druga kompanija su rasle zahvaljujući tuđem kapitalu (Agrokorovom) i logično je da financijer na neki način povrati uloženo…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

New Report

Close