VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Fedor
Ja baš mislim da su trgovatelji reagirali kako treba. Kvartal je loš,nemojmo se zavaravati. Gledam brojke i nema ničega na što bih se oslonio. Nestabilni kvartali u poslovima su problem jer se tromjesečno izvještava. Pa imamo divlja odstupanja cijene. O poslovanju sve piše, više problema od slatkih briga. Otkazi naručitelja, podekipiranost, odustajanje od tendera…
Broj radnika u padu za 1/5 u odnosu na prošlu godinu. Traže veću fleksibilnost od njih ali nije ovo uslužni servis pa da će netko u fušu odraditi mjesec-dva u doku jer ima drugi posao!? Upravi sigurno nije lako.
Ako tako gledamo, nezadovoljni su danas prodavali i mislim da neće stati niti sutra. Rekao sam u pretprošlom postu svoja očekivanja. Tako je s njima, ako nije prema projekciji koju zamislite onda slijedi razočaranje. I cijena za trenutne fundamente je čak i visoka BEZ OČEKIVANJA za zadnji kvartal.
Ali oni koji vide što se radi sada, kakvi poslovi stižu, znaju to pretvoriti u brojke. I voze se u pain train skupa sa mnom. Nisam razočaran, dapače. Novčani tok pokazuje da nisam u krivu. Jednostavno će se više fakturirati u ostatku godine i na razini cijele godine popeglati u fini plus. Pa će opet fundamenti biti dobri.
Za kraj citat S. Klarmana iz Margin of Safety:

accountant, 30.10.2019. u 21:15
The greatest challenge for value investors is maintaining the required discipline. Being a value investor usually means standing apart from the crowd, challenging conventional wisdom, and opposing the prevailing investment winds. It can be a very lonely undertaking

U prijevodu…. propustiti prodaju po 8 i kupovinu po 6 jer očekuješ potvrdu cijene od 8 i možebitni rast na 9.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

http://prntscr.com/prhsml

@ snuppy
Hvala.
Pametnome dosta. 🙂

Pred svako izvjesce svi su puni optimizma, tako i treba👏👏
Nakon sto prouce FI vecina bi sve papire pobacala 🤔😳
Misim treba gledati cjelokupno izvjesce a ne samo za kvartal i sagledati bolje sliku svakog drustva posebmo, te onda vidjeti ima li potrebe za bjezanje iz pozicije ili ne.
Mislim da na Lencu mozemo i trebamo puno ocekivati…🖐🖐
Trziste je tu, ono je najmjerodavnije i vidjeti cemo u kojem smjeru ide ova dionica, vecina je valjda u pravu!



@Fedor

Ja baš mislim da su trgovatelji reagirali kako treba. Kvartal je loš,nemojmo se zavaravati. Gledam brojke i nema ničega na što bih se oslonio. Nestabilni kvartali u poslovima su problem jer se tromjesečno izvještava. Pa imamo divlja odstupanja cijene. O poslovanju sve piše, više problema od slatkih briga. Otkazi naručitelja, podekipiranost, odustajanje od tendera…
Broj radnika u padu za 1/5 u odnosu na prošlu godinu. Traže veću fleksibilnost od njih ali nije ovo uslužni servis pa da će netko u fušu odraditi mjesec-dva u doku jer ima drugi posao!? Upravi sigurno nije lako.
Ako tako gledamo, nezadovoljni su danas prodavali i mislim da neće stati niti sutra. Rekao sam u pretprošlom postu svoja očekivanja. Tako je s njima, ako nije prema projekciji koju zamislite onda slijedi razočaranje. I cijena za trenutne fundamente je čak i visoka BEZ OČEKIVANJA za zadnji kvartal.
Ali oni koji vide što se radi sada, kakvi poslovi stižu, znaju to pretvoriti u brojke. I voze se u pain train skupa sa mnom. Nisam razočaran, dapače. Novčani tok pokazuje da nisam u krivu. Jednostavno će se više fakturirati u ostatku godine i na razini cijele godine popeglati u fini plus. Pa će opet fundamenti biti dobri.
Za kraj citat S. Klarmana iz Margin of Safety:
one, 02.11.2019. u 18:01
The greatest challenge for value investors is maintaining the required discipline. Being a value investor usually means standing apart from the crowd, challenging conventional wisdom, and opposing the prevailing investment winds. It can be a very lonely undertaking

[/quote]

A koji su to “oni koji vide”? Osim poslovodstva.

Ili misliš na ove koji žive na Sušaku ili ponekad svrate do Martinščice pa broje sto je na navozu ili u blizini doka?

USNS “Bruce C. Heezen” – Lenčev 40. projekt za US Navy

Malo novosti iz lenca.

Divno.
Ne moram ići brojati.

Zgodan je taj charting. Svatko vidi što mu je drago.
Žena koja je voljela cup ‘n handle
Osim što ga se često nalazi na svim kartama svih burzi
Ovako vlen danas izgleda. Cup – rub 9 kn. Handle… i potencijal do 13 kn.
Ako se ostvari.

Fino, fino… ma ovdje nema frke ako je talijanima bilo dobro preko 10 kn i placali one koji su htjeli izaci preko 9,50kn onda sve ispod je bolji ulaz od talijana :)))


Fino, fino… ma ovdje nema frke ako je talijanima bilo dobro preko 10 kn i placali one koji su htjeli izaci preko 9,50kn onda sve ispod je bolji ulaz od talijana :)))

1. neistina: talijani nisu kupovali preko 10 kn
2. neistina: talijani su dali JP po 9,26 kn a ne preko 9,50 kn kako ti tvrdis!

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

http://novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Kraljevickom-Dalmontu-obnova-Galeba-Titov-brod-na-putu-da-postane-nova-rijecka-atrakcija

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Svaka kuna se računa, al’ ja čekam whitney.
Bolje da nisu ovo nudili obnoviti za mali novac i radili ispod cijene.
To smo apsolvirali u prošlom kvartalu.

umjesto da se cijena dionice nakon još jednog lošeg FI vrati na početnih 5 kn, danas sindikat cijenu napuca dodatnih +3,5% na 7,5 kn?? što će ovdje biti plača kad krene korekcija na burzama..

neznam gdje ce cijena ali nesmijemo zaboraviti da je prosle godine Lenac ima 11 mil kn minusa iz poslovanja a ove ima 950 000 tisuca plusa.
Druga i po meni bitnija stvar cijelo trziste je u bull-u
Trece lenac ima jedan opsezni remont od Amera i jedan manji od istoga,ukupni prihodi Lenca prosle godine u 4Q iznosili su 42 mil kn a sad kako su meni ucili na burzi se kupuje outlook a ne proslost.
Cetvrto 2017 kad je Lenac imao opsezan remont na Whitneyu mijenjano mu je 185 tona celika dok je pocetkom listopada Lenac za Njemackog narucitelja promijenio i naplatio mijenjanje 100 tona celika pitam vas kao ce izgledti prihod i dobit ovoga kvartala i gdje vi vidite realnu vrijednost Lenca u bull marketu.
Imam znatne kolicine ovga papira i ne nagovaram nikoga na kupnju ili prodaju

New Report

Close