VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lijepo je vidjeti opet Mount Whitney u Lencu. Evo i nekoliko novih slika s twitter računa američkog veleposlanika. Nije kao nekadašnji ugovor, ali svakako dobar početak godine, slažem se.

Info sa ćakule od subote. Iz Lenca u zadnju godinu otišlo cca 50 radnika. Ove šta su ostali prisiljavaju na dodatne dokvalifikacije kako slučajno ne bi imali minute praznog hoda. Do kada će to tako vidjet ćemo. Ako uleti neki veliki posao bit će frke.
Bez obzira na dobre nade trenutni pogled na Vlen sa vrha Martinšćice izgleda prilično depresivno. Imam VLEN (debelo zaglavio).

@laudator

Nisu radnici otisli nego LENAC smanjuje broj radnika

Možda bi bilo bolje da vlasnici nađu posao.



@laudator

Nisu radnici otisli nego LENAC smanjuje broj radnika

broj radnika smanjuješ kad nemaš većeg posla niti ga očekuješ u skoro vrijeme…loš znak

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

to vam sve fino piše u izvješću, samo mi nije jasno zašto radnu snagu ne traže na Istoku (filipini)
Za dosta poslova nije potrebna neka posebna naobrazba, lako se organiziraju tečajevi u škveru kada se radnici dovedu.. Neke jače firme tamo na licu mjesta rade selekciju radnika (jeftinije je) pa onda gotov proizvod uvezu.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''




@laudator

Nisu radnici otisli nego LENAC smanjuje broj radnika

broj radnika smanjuješ kad nemaš većeg posla niti ga očekuješ u skoro vrijeme…loš znak
[/quote]

Cak naprotiv, nikad nisu imali vise posla nego u 2018.god a i u 2019 su usli sa jakom zaposlenoscu.

Tolko smo puta komentitali zasto je 2018 god bila losa da mi se neda ponavljat, sve pise u izvjescu.

Turska Lira je vec pola god stabilna pa se nadam da ce se i cijena remonta uskoro vratiti na neke normalne razine.

Trenton,Bright Spark,Mate Balota,Dubrovnik,Sepen,Seven Pegasus su brodovi trenutno u Martinscici na remontu tako da sto se smanjenog opsega posla mozete staviti macku o rep i Carson Citi dolazi prekosutra a sto se tice radnika samo restrukturiranje se mora provesti jer bolje 300 sposobnih nego 600 nesposobnih uhljeba





@laudator

Nisu radnici otisli nego LENAC smanjuje broj radnika

broj radnika smanjuješ kad nemaš većeg posla niti ga očekuješ u skoro vrijeme…loš znak
[/quote]

Cak naprotiv, nikad nisu imali vise posla nego u 2018.god a i u 2019 su usli sa jakom zaposlenoscu.

Tolko smo puta komentitali zasto je 2018 god bila losa da mi se neda ponavljat, sve pise u izvjescu.

Turska Lira je vec pola god stabilna pa se nadam da ce se i cijena remonta uskoro vratiti na neke normalne razine.

[/quote]

To si ti nešto pokušavao možda ustanoviti, al to što pišeš je samo jedan od razloga poslovnog potonuća. Što se tiče turske lire, situacija ni dalje nije nimalo obećavajuća:

Vaš link …[/url]

I to što ti zoveš stabilizacijom meni izgleda kao ozbiljna dugoročna destabilizacija. Rastegni graf na recimo 5 godina ili dulje (maksimalno) pa pogledaj koliki je trenutan tečaj (ili onaj posljednjih mjeseci) i usporedi ga sa onim u dugome roku.

U vrijeme najvece inflacije $1 = 7 liar.
Iako je Turska izbjegavala da digne kamatne stope, nakon tako drasticne inflacije su bili prisiljeni da ju dignu i onda je to donekle stabiliziralo valutu.

U zadnjih pola godine se Lira stabilizirala na $1 = 5 – 5.4 Lire.

Sad kolko treba da se cijena remonta vrati na neke normalne razine ne znam ali ako Lira i dalje ostane stabilna, i cijena remonta ce se morati stabilizirati na neku vecu razinu.

Postoji razlog zasto je graf takav kakav je a razlog je godinama namjerno rusenje Lire od Turske vlade i na kraju su bili prisiljeni dignuti kamatne stope i zato je graf i okrenuo u suprotnu stranu.

Naravno uz to jos dodamo i odnose sa USA

Cerp je otpustio cca 17 tisuća dionica, ne vidi se u redovnom prometu, a nema ni povećanja udjela u top 10.
Kako to oni otpuštaju ?

Možda je to na ime povrata odnsono restitucije neke imovine (vezano za Lenac ili vezano za neki drugi povrat). CERP tada kao obeštećenje zna ponuditi iz svog portfelja dionice po nominali. Ovdje omjer nominale i trzisne cijene nije toliko los, pa oni lukrativniji uzmu dionice jer nešto moraju uzeti. Biraš izmedju neke nelikvidnuše i koliko toliko likvidne i moguće podcijenjene.

Cerp otpusta vec neko duze vrijeme, da nisu branitelji u pitanju?!

Sto se ovdje dogada?

branitelji ne pitaju za cjenu

New Report

Close