VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako su i fondovi prodali, onda – piši kući propalo…jer talijani će kroz neko vrijeme iskemijati nešto tipa “3 za 1 dionicu”, prijeći prag, istisnuti male i gotova priča…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Na idućoj skupštini dividenda 2 kn?


Imaju 80%???
Mirovinci prihvatili ponudi?
Micem sve kupovne naloge…opet strah u kostima.

ugodno ostavljaju sebi na raspolaganje svu dobit, koliko su ono platili milijunčića ?
http://www.seebiz.eu/ugodno-iznenadio-prvi-potez-novog-vlasnika-lenca/ar-181785/

Talijanski tzv. Hrvatski mirovinski fondovi prodali udjele – KATASTROFA!!!!! – tko brine o našim mirovinama.

Javio Novi list UGODNU VIJEST – za njih je sve ugodno što je loše za Hrvatsku.

laudator
To je zato jer novinari ne razumiju funkciju poduzeća u kapitalizmu.
Ona je isplata zarade vlasnicima / dioničarima. Ali oni to ne kuže.
Socijalistički mozak smatra da je firma, škver, vrijednost sama po sebi i da si učinio super posao ako si škveru ostavio lovu. Odatle dolaze i diskursi “spasimo 3.Maj, spasimo ovog ili onog”. Naprosto se ne razumije da ono što ne donosi dobit ne treba spašavati nego baš suprotno, ugasiti, a iz onog što donosi dobit istu vaditi van, uz ostavljanje samo onog iznosa koji je planiran za unaprijeđenje poslovanja.
Funkcija firme čiji sam dioničar je da meni daje novac da ga ja mogu zapiti u birtiji i kupiti keramičke pločice za novi stan.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.




Ako je suditi prema bidu, pravac nije dobar!

Mislite da se mirovinac maknuo sa bida kad je vidio da vjerojatno ništa od divke…
Bit će zanimljivo ako i mirovinac proda svoj udio talijanima…
[/quote]

Po meni je ovaj scenarij sada već prilično izgledan…
[/quote]

Nažalost, čini se da sam bio u pravu…

ma kakva dividenda, čim su mirovinci prodali, ošlo je sve do vraga…. samo je pitanje kako će talijani nategnuti preostale male dioničare…jedino mi nije jasno zašto su mirovinci uopće ulazili ovamo da bi prodali za siću u javnoj ponudi?!? doduše kad se sjetim da su u ledo utukli 500 milijuna kuna po 8000 kn za dionicu….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kleine spiele

[FOTO] Pogledajte kako Plenković pleše šokačko kolo from croatia

Nema smisla podavati dionicu na ovim razinama. Poduzeće ima i više nego dovoljno ugovorenog posla, stvara novu vrijednost, radnici su full zaposleni. Ima vremena za prodaju dosta je drhtavih ručica.

A najvjerovatnije su ovi koji vode mirovince dobili pinku negdje vani preko X firme,
ovdje su zaradili 26 lipa… cca 2-3 % kroz par mjeseci, a odrekli se vlasništva i budućih dividendi.. hm, pa već sada su se odrekli 10-tak % od prijašnjih dividendi….
ali šta se čudimo, to je HR, nek službe rade svoj posao kako kažu hehehehe,, a za pinku će svaka služba odraditi posao koji treba 🙂

Anonimno, 20.09.2018. u 09:55
zorangutan,

Anonimno, 20.09.2018. u 09:55
…jedino mi nije jasno zašto su mirovinci uopće ulazili ovamo da bi prodali za siću u javnoj ponudi?

osigurali su Talijanima bokove za svoj a na račun penzića

čekajte.. kako znate da je mirovinac prodao? na temelju novog lista? ako oni jesu prodali šta to znači da su htjeli izglasati dividendu.. i uzeti laganih par posto na razlici između 9 i 9.26.. šta su nam mirovinci postali špekulanti? short term traderi?

Sve je kod nas škandalozno !
Čudi me danas prodaja po 8 kn……uskoro će nova ponuda, opet će preći prag i nastati će ponovo obveza.
?

Moglo bi uskoro delistiranje ovdje ako pređu prag od 95%…..

New Report

Close