VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja bi rekao 11.06. ( tocka III) datum kad je povezano drustvo steklo dionice od Tankerske.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ne treba sad razbijati glavu oko cijene, vidjet ćemo koliko će ponuditi (ne mora biti minimum) pa ćemo ovisno o visini ponude vidjeti je li im cilj doista skupiti značajniju količinu ili je ponuda tek reda radi.
Kako god, ulazak privatnog i uglednog ulagača iz branše u VLEN možda je i najpozitivniji događaj ove godine na ZSE, a u svakom slučaju vjetar u leđa ovoj firmi.

Ignore: KressoM, delux


Ne treba sad razbijati glavu oko cijene, vidjet ćemo koliko će ponuditi (ne mora biti minimum) pa ćemo ovisno o visini ponude vidjeti je li im cilj doista skupiti značajniju količinu ili je ponuda tek reda radi.
Kako god, ulazak privatnog i uglednog ulagača iz branše u VLEN možda je i najpozitivniji događaj ove godine na ZSE, a u svakom slučaju vjetar u leđa ovoj firmi.

Sjedi 5, biser dna nema sta – ne treba razbijati glavu da li će ponuda iznositi 10 ili 15 ili 30 posto više ili nize od dnasnje cijene.

da , dosita, to nema nikakve veze, to nije cjeovno osjetljiva informacija, to nikoga ne zanima.

I onbda se čudim što neki još i dan dnas vjeruju u Agrokor i kao tko nas bre zavadi što nas bre snađe.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Ne treba sad razbijati glavu oko cijene, vidjet ćemo koliko će ponuditi (ne mora biti minimum) pa ćemo ovisno o visini ponude vidjeti je li im cilj doista skupiti značajniju količinu ili je ponuda tek reda radi.
Kako god, ulazak privatnog i uglednog ulagača iz branše u VLEN možda je i najpozitivniji događaj ove godine na ZSE, a u svakom slučaju vjetar u leđa ovoj firmi.

Sjedi 5, biser dna nema sta – ne treba razbijati glavu da li će ponuda iznositi 10 ili 15 ili 30 posto više ili nize od dnasnje cijene.

da , dosita, to nema nikakve veze, to nije cjeovno osjetljiva informacija, to nikoga ne zanima.

I onbda se čudim što neki još i dan dnas vjeruju u Agrokor i kao tko nas bre zavadi što nas bre snađe.
[/quote]

Sjedi 5.
Konacno podizemo kvalitetu rasprave.
Cijena je naravno bitna. Ali ipak ne presudna.
Mene zanima kad ce neki jaci poslovi.
Novi veliki Amer recimo. Ili nesto drugo.

ZSE = burekdžinica

koliko vidim, i value se ovdje smuca, dajte value malo za vježbu – kolika je to prosječna cijena tako da zanmo i taj podatak. jest da je nevazno, sta nas briga ako talijani ponude 10, 5 ili 9, 5, nećemo gledati u takve sitnice, sad u stilu agrokora, samo miljarde priznajem

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Buduci je cijena stjecanja upravljackog paketa Talijana priblizno jednaka prosjecnoj ponderiranoj cijeni na trzistu u posljednja 3 mjeseca, zakonski obvezujuca cijena po dionici ne bi trebala biti veca od 9,27kn.
Medjutim, postoji sansa da je posljednji paket od TNPL-a placen po vecoj cijeni kao i da svojevoljno ponude vecu cijenu.
Kako god tko je kupio ispod 9,50kn je napravio odlican posao. Nize od 9,25 kn nece ici, a svaka dobra informacija moze dignut cijenu (novi posao, dobar q2, planovi od Talijana…).
P.s. trenutno nemam VLEN

Rastimo zajedno...

http://prntscr.com/juko6x
Molim procitajte zadnju recenicu clanka,tj pored ponderiranog prosijeka vrlo je bitno po kojoj su cijeni kupili 22 posto od Tnpl.Ovo me podsjeca na pricu o mrkvi i batini sa time da bi ovih 22posto od Tnpl lako mogla biti batina neki ce razumijeti o cemu pricam.Ne nagovaram nikog na kupnju ili prodaju istih

Svima je poprilično jasno da je dosta vjerojatno da su te dionice od TNPL platili isto kao i njihov zadnji paket, a ne 50% skuplje.

Naravno da je svim nama koji trenutno imamo dionice (neki manje, neki veće paketice) interes što bolje ih uvaliti dok je “vruce”, odnosno dok se ne zna koja ce biti cijena u ponudi, ali bas ocekivati da ce se opet ići na pumpanje 20-30% za iskrcaj kao zadnji put čini mi se da nije realno…….

Neka svatko sam procijeni situaciju za sebe.

Cijena dionice na trzistu u odnosu na cijenu preuzimanja većinskog naravno da moze ići i 100% gore (vidi nedavno primjer DDJH), ali da li će se ovdje isto odigrati drugi “Crni Celik”, ostaje da se vidi….

ma , kad je tnpl prodala ispod 10, a oni nisu sigurno u stcaju, po koliko bu prodal uljanik koji jest u stecaju

oni veliki paket su isli ispod 9,5, veoma sumnjam da su tnpl platili i lipu iznad pa da onda u ponudi morju ponuditi tu visu cijenu. tu ide prosjek, a koliki je prosjek to jos ne znamo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kao sto je rekao kolega Parica iznad…….kupnja ISPOD 9,5 je bila dobar posao……ja bih dodao kupnja na 9 okruglo (MF) je bila odličan posao……kratkoročno…….sve ostalo je posao za Vidovitog Milana…….


ma , kad je tnpl prodala ispod 10, a oni nisu sigurno u stcaju, po koliko bu prodal uljanik koji jest u stecaju

oni veliki paket su isli ispod 9,5, veoma sumnjam da su tnpl platili i lipu iznad pa da onda u ponudi morju ponuditi tu visu cijenu. tu ide prosjek, a koliki je prosjek to jos ne znamo


Gleda se tromjesjecni PODERIRANI prosjek na trzistu kao minimalna cijena preuzimanja. Buduci je preko 95% (odokativno) prometa realizirano na 9kn i 9,25kn visu cijenu se ne moze ocekivati.
Jos jednom ponavljam, mozda ponude svojevoljno vecu cijenu ili je mozda TNPL zadnji paket prodala skuplje pa cijena preuzimanja bude veca…
Uglavnom, obzirom na potencijal i ponudu za preuzimanje, sve ispod 10kn je dobra kupnja, a 9,50kn odlicna

Rastimo zajedno...

evo, nakon konzultacija s nekim tatatma

1. referentni dan je 11 06
2. 3 mjeseca unatrag – 10 03 d0 10 06
3. ukupan promet kroz ukupno dionce = 9, 27

Inače držim da je to ebitno – 9, 27 ili 11, 27 ili 7, 27, to nisu milijarde i neću da se zamajavam s tim sitnarijama, ja razmišlajam svjetski, bolje reći londonski

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close