VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da rezimiramo Uljanik prodaje Mf ovima valda iz inata po 9
Interkapital srbnici od Tnpl prodaje Palumbu po 9.25 kn
ovi potonji imaju problem nikako se otresti malih koji uzimaju svoj dio kolaca a oni trebaju kontrolni paket

Goropadno stanje ! Samo neka… mali dionicari moraju” jesti”, ali puno, kao kad se orke hrane!

1. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. 3.745.572 22,28%
2. ULJANIK D.D. 3.449.785 20,52%
3. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. 3.067.289 18,24%
4. Privredna banka Zagreb d.d. 1.367.268 8,13%
5. Erste Plavi OMF kat. B 1.276.025 7,59%
6. BRODOGRADILIŠTE VIKTOR LENAC D.D. (1/1) 825.187 4,91%
7. JADROAGENT D.D. 324.766 1,93%
8. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 309.377 1,84%
9. SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI EXPERT – DOBROVOLJNI… 201.238 1,20%
10. R.L.E., T.P. 105.211 0,63%
UKUPNO 14.671.718 87,26%


Sto Aljosa kaze – kad ce ovo gore?! 😁
Jel ovo novi Atpl? Kad cemo otkljucat vrijednost? Evo imam tu par kljuceva ne znam koji je koja brava 🙃

a na temelju cega se ovdje treba “otkljucati” vrijednost?

Stvarno se divim filmskim zapletima koje ovdje spominjete.
Prvi i drugi dioničar izlaze , Uljanik je to naravno amenovao s Koncerem, a s ciljem da se riješe Lence. Ni manje ni više.
Zašto prvi dioničar izlazi neznam, ali izlazi.
Mislim da Talijani kupuju dionice kako bi Uljaniku financijski pomogli , a onda će ih prodati ili vratiti Ulajniku.
Talijani kao vlasnici Lenac misli da vam govori kako će Lenac ugasiti, ne isplati im se ovdje raditi posao koji doma rade. Zato Talijani OFF
Uostalom prvi plan Končara je upravo konkurencija Lenac u Uljaniku u Puli

Nema šta, ugasiti će jedno od tehnološko najboljih brodogradilišta, pa šta će im, oni grade brodove. Američka flota renovira gdjegod, njima je to sve isto, Lenac Šmenac…

A prije toga ce iz samilosti spasavati Uljanik sa par desetaka miliona kuna a istom treba par stotina miliona Eura i na kraju im poklpniti opet dionice koje su prodali.

Zanimljiva zbivanja u top10, mogli bismo ovdje uskoro gledati rasplet i famozno “otključavanje vrijednosti” 😉

Ignore: KressoM, delux

Opaa, super. Mirovinci skoro pa 9%

Ekipa, to sam vam napisao dok još informacija nije bila javna, čemu ljutnja ? Ne uklapa vam se u plan ?

Končar, na otoku Uljanik, definitivno će graditi prihvat većih jahti i brodova i njihov remont i to već svi , bar ovdje, znaju. Ukoliko to nije konkurencija Lencu onda ok. To je konkurencija i Heliju koji je s lijeve strane obale, a s desne je već Končar počeo graditi marinu za veće brodove, to bi bila cjelina.
Talijani su moja projekcija, nemam točne info., ali ih poznajem. Ne vidim matematiku kroz Lenac, mislim da njima Lenac smeta. Nije problem Lenac, nego država i okruženje u kojem radi. Uljanik i Talijani već jako dugo surađuju i vjerujem da su ovdje u pitanju razne usluge, ako imamo činjenicu da se kako prvi, tako i drugi dioničar riješava Lenca. Nešto smrdi !

Grga & co.

proširite horizonte!
za sagledati ovdje situaciju treba gledati širi kontekst
a on se sastoji od više stvari koje se odvijaju istovremeno:
hitna i pošto-poto prodaja dionica Uljanika za njihovu likvidnost;
ulazak Talijana (Palumbo) i mirovinaca koji su iskoristili diskontnu kupnju;
remontni poslovi su sasvim drugi vid ‘brodogradnje’, i čak i u ovako izazovnim vremenima (što možete svi pročitati u kvartalnim i god. izvješćima te obraćanjima Pavelina) mogu biti profitabilan business;
daljnja konsolidacija u i oko Uljanika, te brodogradnje općenito

u skladu sa svim navedenim, mene ulazak mirovinaca a osobito kupnja dionica od strane g. Pavelina (koliko god se to nekima činilo mali iznos) mene dodatno umiruje i uvjerava u ovu priču
ta zaboga dionica je do prije koji mjesec imala cijenu i od preko 14 kn
po izjavama g. Pavelina VLEN će poslovati profitabilno dok god je on PU i dokazao je da može (kažem, pročitajte dva zadnja izvješća i što govori u njima o internoj reorganizaciji, osobito o odjelu koji vodi ključne kupce, pa možemo dalje razgovarati
a onda provjerite koliko ima cash i cash ekvivalenata na računu (po dionici), pa zadržane dobiti, pa sve to sagledajte na jedini ispravan način: kroz fin. pokazatelje

sve ove floskule o sukobu interesa, o tome kako Končar ili Talijani kupuju da bi zatvorili dokove su priče za plašenje male djece, no dozvoljavam da svako ima svoj osobni interes zašto piše o ovoj dionici tako kako piše…
vrijeme će pokazati tko je bio u pravu


Ekipa, to sam vam napisao dok još informacija nije bila javna, čemu ljutnja ? Ne uklapa vam se u plan ?

Končar, na otoku Uljanik, definitivno će graditi prihvat većih jahti i brodova i njihov remont i to već svi , bar ovdje, znaju. Ukoliko to nije konkurencija Lencu onda ok. To je konkurencija i Heliju koji je s lijeve strane obale, a s desne je već Končar počeo graditi marinu za veće brodove, to bi bila cjelina.
Talijani su moja projekcija, nemam točne info., ali ih poznajem. Ne vidim matematiku kroz Lenac, mislim da njima Lenac smeta. Nije problem Lenac, nego država i okruženje u kojem radi. Uljanik i Talijani već jako dugo surađuju i vjerujem da su ovdje u pitanju razne usluge, ako imamo činjenicu da se kako prvi, tako i drugi dioničar riješava Lenca. Nešto smrdi !

Sjećam se jednog lika/nicka “loris” koji je pisao isto ovakve bedastoće, a nemoguće da su 2 takva na forumu pa nam reci jesi li ti prije pisao pod tim nickom? 😉

Ignore: KressoM, delux

Meni se osobno jako sviđa ovo preslagivanje vlasništva.

Ulaskom mirovinaca ipak će i oni imati pologu u odlučivanju što će i kako će biti s VLEN-om. Mi, zaposlenici po raznim poslovnim subjektima smo upravo ti koji uplaćujemo u te mirovinske fondove i siguran sam da mirovincima nije u interesu kupiti “skupo” (u ovom slučaju jeftino) pa prodati još jeftinije.
Ako se mirovinci i odluče na prodaju to će sigurno biti po višoj cijeni od onog po koliko su kupili.

No, s obzirom na dividendu/zadržanu dobit to sigurno neće biti kupili smo po 9,25 pa ćemo prodati po 10 i eto imamo dobar prinos…neće se mirovinci baš tako lako oteti dojmu da prodaju i svoj udio u dividendi od cca 2 kn. Drugim riječima, ispod 12kn sigurno neće biti cijena prodaje.

Isto tako, s obzirom na stanje u VLEN-u i poboljšavanjima koja su se dogodila u toj tvrtci rekao bih da su mirovinci ovdje ipak spremni biti partner novom vlasniku, a ne samo posrednik za preuzimanje.

Meni se čini da bi ovo mogla biti jedna skroz dobra priča…

P.S. Posjedujem VLEN dionice i ovo je čisto moj osobni komentar, a ne poziv na kupnju ili prodaju dionice.

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

New Report

Close