VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajmo ovaj put ozbiljnije – tko je osoba u Erste fondu (ili bilo tko drugi) kome bi bilo najbolje dati punomoć da prođe dividenda? Ovdje bi svaka dionica mogla odlučivati…
Ako ne želite pisati javno, može i na pp.

A kad je zadnji dan za prihvaćanje ponude za preuzimanje?

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Ovo je vjerovatno izvrstan manevat da se rijese javnoponudarske burekdzijske sitnezi. Koja ce naravno prodati jer je burek u ruci bolje nego peceni fazan na grani.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Nedostajalo 8% glasova. 😝

“Ajmo ovaj put ozbiljnije – tko je osoba u Erste fondu (ili bilo tko drugi) kome bi bilo najbolje dati punomoć da prođe dividenda? Ovdje bi svaka dionica mogla odlučivati…”

Ovo je sad dosta neozbiljno i pomalo otuzno.

Lijepo sam naveo da je gdja Uzelac dobila rijecju i slovima – DVIJE punomoci od malih dionicara do isteka roka za pravo glasa na skupštini (uključujući protuprijedlog za dividendu) – koji je bio 13.08.2018, a druga stvar je sam datum skupštine – on je bio danas – 20.08.2018 (dakle 16.08. je tu bio dan za podatke iz SKDDa).

Dakle, na idućoj skupštini – kako sada stoje stvar, a kako će vjerojatno i ostati – ako bude kvoruma, glasat će se opet o istom protuprijedlogu (koji se odnosio i odnosi se na gorenavedene datume) i ukoliko on bude izglasan, oni koji su bili upisani u skdd na datum 20.08., dobit će dividendu za broj dionica koje posjeduju.

Drugim riječima, nema više nikakvih davanja punomoci i sl……taj vlak je prošao.

oni koji su bili upisani u skdd na datum 20.08., dobit će dividendu za broj dionica koje posjeduju.

jel ovo točno? kako to?

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Slažem se sa kolegom idemodalje da je ovo planirani manevar budućeg
većinskog vlasnika dok ne stekne većinski udio preko 50%…

Kvart99 “Iduća glavna Skupština, s istim dnevnim redom, na istom mjestu, bez obzira na postojanje kvoruma, održat će se 19. rujna 2018. godine u 13,00 sati.”
Zašto ne bi bilo moguće dati punomoć za sljedeću skupštinu? Trebamo onda doći osobno?

Naravno da ti mozes dati punomoc da te netko zastupa i da sudjeluje u radu iduce skupštine koja ce biti odrzana (bez obzira na postojanje kvoruma – ovo mi je promaklo), ali to svejedno ne mijenja na stvari činjenicu da za sve one koje zanima isključivo protuprijedlog za isplatu dividende – a to je ipak većina nas – stvari stoje onako kako sam naznacio u prethodnom postu (ključni datumi – 13.08 – za pravo glasa po tom pitanju i 16.08. – za pravo na isplatu dividende – ukoliko bude izglasana).

kako je bilo prisutno 42 posto glasova na skupstini meni je to znak da su to glasovi za isplatu dividende tj to bi znacilo da su protiv Talijana ali ono sto je jos bitnij znak je niti da Talijani jos ne vladaju cijelom pricom uglavnom vrlo interesantno

Danasnja situacija na GS je bila:
Talijani – 6.812.861 dionica (izvor Ponuda za preuzimanje, HANFA
Ostali dividendasi – 6.686.743 dionica (danasnja obavjest na ZSE)
Zasto talijani nisu dosli?
Jesu se bojali da budu preglasani, pa se jednostavno nisu pojavili?
Ako je nova GS prije isteka roka obvezujuce ponude onda stvarno SVI trebamo (ako je pravno moguce) ili dati punomoc ili otici na GS jer nam jako malo nedostaje (120 tis. dionica) da ih preglasamo…

Rastimo zajedno...

A odakle znaš da Talijani nemaju više glasova od tih koje navodiš ili da ih neće steći u javnoj ponudi?

Kad završava javna ponuda, na koji datum?

Mislim, obično se rezervni datum održavanja skupštine naznačuje ili dan kasnije od prvog naznačenog roka ili tjedan dana kasnije. Obzirom da je ovdje rezervni termin stavljen mjesec dana kasnije očito su Talijani namjerno stavili takav rok da u međuvremenu javna ponuda bude okončana i da točno znaju sa koliko glasova će se pojaviti na tom “rezervnom” terminu.

A sta ako fondovi krenu sad skupljati donice dok jos traje ponuda po 9.26 ali po malo vecoj cijeni koliko ce malih prodati primjera da se dionica pokrene sa ovih 9.2 kn uh kako god ja cu tu ostati do kraja pa kako bude .Moje je misljenje da ce kroz neko vrijeme dionica biti preprodana za pretpostaviti Amerima do tada cu probati skupiti cim vise i koliko budem mogao uglavnom nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Al ne isplati se ni fondovima ako ne zele sudjelovati u javnoj ponudi dizati cijenu unedogled. Pitanje je ako dignu cijenu za jednu kunu i pokusaju tom akcijom recimo “uzeti dividendu”, koliko će sakupiti i sto će nakon toga sa dionicama, a recimo Talijani sakupe natpolovičnu većinu u javnoj ponudi. Idealno bi bilo da postoji još jedan interesnt za preuzimanje, no takvog izgleda zasad nema. Fondovi naravno mogu ostati dugorocno unutra, ali pod koju cijenu? To ovisi kakva im je bila početna strategija. Dugoročna vrijednost (koja je prilično maglovita kategorija) ili kratkoročne koristi koje je ipak lakše mjeriti.

Oni dakle teoretski mogu lockirati Talijane, no Talijani se nisu pojavili na skupštini pa ne znamo koliko oni zapravo drze glasova. Barem ne znamo mi ovdje koji spekuliramo o tome. Pretpostavljam ipak da ne drze vise od (50%-trezorske odnosno 47,545%) jer bi inače sami mogli odbaciti prijedlog o dividendi.

New Report

Close