VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da je zse normalna burza, nitko ne bi ni trepnuo na ovu ponudu talijana, ali svi smo svjesni da je na ZSE bolje vrabac u ruci nego golub na grani jer talijani vjerojatno neće prihvatiti podjelu dividende jer će znaju da će razočarani ulagači lakše prodati dionice na javnoj ponudi nego oni koji su dobili dividendu……..
jadna je burza gdje se veći prema malim ulagačima ponašaju kao prema neprijateljima

Ja nisam svjestan da je 40% diskonta bolje od neceg drugog. I zato mi nisu jasni kolege koji su ovdje ulazili zbog javne ponude, jer ce kao mozda na tome zaraditi.
Znate sto je JP? To je cijena po kojoj ON ZELI da mu ti prodas. Ne moze biti visoko. Znaci to je za fuck off po definiciji, bez citanja.
Kolege ponudarci su usli nadajuci se necemu, to se izjalovilo, jako su izlozeni i moraju van, ali se tjese da ce kad JP prodje cijena prema dolje.
Ja imam dijametralno suprotna predvidjanja i zato ostajem. A imam ih temeljem trenutka i dogadjanja.
Uskoro cemo vidjeti tko je u pravu.
Cijena je ovdje zbog straha od Koncara, a Koncara nikad nije bilo ni u tragovima.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

sumnjam u dividendu od 1kn ili ti cca 10% na sadasnju cijenu,koliko god mi to prizeljkivali

Da ovdje nije Erste mirovinac stavio na branu na 9kn bilo bi svega…ponuda Palumba je podbacila, poslovni rezultati su loši (najavljuju bolje, ali otom potom), a vjerojatno ništa ni od divke ako se rezultati ne poboljšaju…a 90 % forumaša je unutra…ne sjećam se kada je toliko ljudi pisao da su sa velikim količinama kapitala (za male ulagače) bili svi unutra u jednoj dionici…
Ne znam da li se tko još sjeća kada je ova dionica počela rasti prije godinu dvije…Koliko se sjećam okidač je bio jedan veliki investitor koji je objavio u Novom listu da ima manjinski udjel u ovoj firmi…možda se još netko sjeća, ali u jednom trenutku je cijena bila blizu 20kn, a taj investitor se više nigdje ne spominje (možda je izašao, nisam provjeravao knjigu dioničara..)…

Ja ne znam, al ovdje su se neki totalno pogubili… javna ponuda ruši cijenu???

Pa tko smatra da javna ponuda ne odgovara vrijednosti dionice neće prodati, a tko smatra da odgovara, prodat će.

Nikakva javna ponuda ne ruši cijenu nego su je očito srušili igrači s jedne i s druge strane da Talijani to uzmu što jeftinije, a ortake nagrade mimo berze. Tako to meni izgleda.

JP rusi cijenu jer se stvara atmosfera take it or leave it, nakon ponude potop, bolje vrabac u ruci golub na grani, gulit cemo vas itd. I sad mi reci je li JP rusi cijenu ili joj je podrska?
A to sto velis da je izrezirano, jest, vidi se iz aviona, koristeci bauk od Koncara kojeg je Amer odsikterisao i nikad nije bio u igri.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Ne treba se prepuštati emocijama, sve ovo događa se jer je prodavani ‘pod mus’ da se isplate plaće. Bez obzira gdje će cijena, tržište veli da VLEN vrijedi 9.26 kad se prodaje pod mus.

Javna ponuda sigurno ne ruši cijenu.

Većinski je ili stvarno prodao po tim cijenama ili nije, a prikazao je kao da jest. I to određuje cijenu u javnoj ponudi. Možemo mu vjerovati ili ne, al ono što je na stolu jest na stolu… a ne što bi mi željeli da bude na stolu. Nikakve šbbkbb kombinacije.

Gdje ti vidiš Končara? Ti stalno vidiš nekakve utvare ili događaje u suprotnosti s onim što je očito da se događa.


Ne treba se prepuštati emocijama, sve ovo događa se jer je prodavani 'pod mus' da se isplate plaće. Bez obzira gdje će cijena, tržište veli da VLEN vrijedi 9.26 kad se prodaje pod mus.

Tankerska sigurno nije prodavala pod muss. Nisu htjeli i drugim investitorima dopustiti da naprave Due Dilligence što znači da su se moguće dogovorili “sa strane”…

Zašto je prešućena ponuda američkih investitora?

Pa kad još pogledaš tko zastupa Palumbo…

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/8ObFsustkKljJ83plPPrww==.pdf

… i ubacis u igru povezanost Intercapitala i tankerske plovidbe odnosno njihove skrbničke račune, prilično je jasno tko je sve sudjelovao u dealu. Vjerojatno je i vrh politike “odobrio” takvu transakciju i pokrio je svojim utjecajem… Za divno čudo, opet su se ponovili isti igrači kao i u Agrokoru. Zar to nije zanimljivo?

Jedina mala razlika u svemu tome – u odnosu na gorespomenuti Agrokor – je da ovdje većina koja je ulazila po cijeni oko 9kn (do cca 9,10) moze fino zaraditi (za nase uvjete, naravno) i na ovoj mrsavoj ponudi koliko god dionica ima upravo zbog javne ponude + da ne govorim o eventualnoj dividendi.

Uglavnom, ja sam danas jos dosta dokupio – po ovoj cijeni nista ne gubim ako te dionice prodam natrag u ponudi, a mogu zaraditi čistih 10-tak posto u cca 2 tjedna. Za mene, apsolutni no-brainer. Jedino ako netko misli da trenutno postoji bolja prilika u tih 2 tjedna za iskoristiti na ZSE.


JP rusi cijenu jer se stvara atmosfera take it or leave it, nakon ponude potop, bolje vrabac u ruci golub na grani, gulit cemo vas itd.

Na žalost je ovo ZSE, mali su odavno shvatili da su ovdje bez zaštite i da veliki rade što žele. Zato mislim da će većina malih prodati jer je godinama loš sentiment na ZSE, a pogotovo zadnju godinu dana.

Ignore: KressoM, delux


Jedina mala razlika u svemu tome – u odnosu na gorespomenuti Agrokor – je da ovdje većina koja je ulazila po cijeni oko 9kn (do cca 9,10) moze fino zaraditi (za nase uvjete, naravno) i na ovoj mrsavoj ponudi koliko god dionica ima upravo zbog javne ponude + da ne govorim o eventualnoj dividendi.

Uglavnom, ja sam danas jos dosta dokupio – po ovoj cijeni nista ne gubim ako te dionice prodam natrag u ponudi, a mogu zaraditi čistih 10-tak posto u cca 2 tjedna. Za mene, apsolutni no-brainer. Jedino ako netko misli da trenutno postoji bolja prilika u tih 2 tjedna za iskoristiti na ZSE.

Kupovali su ovdje ljudi i po 15 kn, tako da…ne vjerujem u one priče pojedinaca koji uvijek ulove dno za kupnju i vrh za prodaju…

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/x5cjTgN1VHntRw9rd4VzcQ==.pdf

Upravo izašla ponuda za preuzimanje.
Super da su tako azurni.

Znaci 28 + 14 dana i adio mare……


Skupit ce 50%+1 sigurno ukoliko isplate divku a lako moguce i da je to dogovoreno sa mirovincem da se pređe prag.Palumbo zadovoljan sa jeftinom preuzimackom cijenom a mirovinci sa isplatom divke….

Ok, ali što će poslije biti s cijenom/odnosno firmom? Kakav će biti interes mirovinaca ako krene kakvo spletkarenje i posljedično pad cijene? Zbog 1 kn dividende mi se čini prevelik rizik. Hoće li je uopće biti? Prije bih rekao da očekuju ipak neku zaradu kroz neko vrijeme.. bilo kroz neki dodatni dokup od Palumba po nešto višoj cijeni ili će otpuštati pomalo ako situacuja sa firmom bude stabilna, jer će onda biti i tržišta za dionicu. Bitno je pitanje i koliko će Palumbo skupiti i za koga igra Palumbo odnosno što želi s Lencem.



Skupit ce 50%+1 sigurno ukoliko isplate divku a lako moguce i da je to dogovoreno sa mirovincem da se pređe prag.Palumbo zadovoljan sa jeftinom preuzimackom cijenom a mirovinci sa isplatom divke….

Ok, ali što će poslije biti s cijenom/odnosno firmom? Kakav će biti interes mirovinaca ako krene kakvo spletkarenje i posljedično pad cijene? Zbog 1 kn dividende mi se čini prevelik rizik. Hoće li je uopće biti? Prije bih rekao da očekuju ipak neku zaradu kroz neko vrijeme.. bilo kroz neki dodatni dokup od Palumba po nešto višoj cijeni ili će otpuštati pomalo ako situacuja sa firmom bude stabilna, jer će onda biti i tržišta za dionicu. Bitno je pitanje i koliko će Palumbo skupiti i za koga igra Palumbo odnosno što želi s Lencem.
[/quote]

Pa možda bi mogao prije nego što nastaviš lamentirati u revijalnom tonu provjeriti, kad se održava skupština, a kad se zaključuje javna ponuda, pa neke stvari budu nakon toga puno jasnije?

mislim, ovdje ljudi bas smijesne stbari znaju izreći – kao nadali se oni. zašto, za boga miloga, bi ITKO PLATIO IJEDNU LIPU VIŠE NO ŠTO MORA

to je kao da mi netko želi prodati vlen po 10 kn na bidu, ali ja nećui, ja hoću baš 10,5 da platim. moš misliti.

vjerojatnost da ce talijani ponuditi više od prosjeka je bila oko 0 00001 posto. to je bilo jasno i malom djetetu. i sad se enki čude.

aljošu treba pratiti, a ne da li su talijani ponudili 10 lipa više ili manje.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close