VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tipična hrvatska priča. Valjda bi svi mi već nešto trebali naučiti nakon svih ovih ZSE avantura. Bit će tih dokapitalizacija još puno, pa ćemo valjda biti malo pametniji.

Ma spreman sam na sve opcije ali da prodam po 9,26 to nikako,pa prosle sam godine mogao prodati po 15 pa nisam, ispod 19-20 nedam pa sta bude da bude.

get rich or die tryin'

I spreman sam cekati tu cijenu dok sam ziv.

get rich or die tryin'

Pohvalno i principijelno, Ico8888, ali drzati se takvih principa ko pijan plota na ovakvom trzistu u ovakvoj zemlji bi značilo ići protiv zdravog razuma………a posto je vecina ekipa koja je s nama od cca 2008 vec odavno napustila ovu zanimaciju, s viskom para ili (vjerojatnije) bez njih, od nas šaćice koliko nas je ostalo, rijetko tko da jos puši te spike……

Neću niti ja prodavati po ovoj cijeni.
Stvar principa, a i nije da je neki iznos u pitanju. Izlazila sam na 15 kn, dokupljivala, ovo što sada imam neka čeka fer vrednovanje.

@zlocesta

A vi svi očekujete da će ti Talijani raditi bolje i biti korektniji prema dioničarima nego je to bila situacija do sada?

Na čemu temeljite svoje optimistične stavove, ako su vas u postupku preuzimanja izigrali? Novi vlasnik će postaviti svoj NO i dovesti novu upravu. Sto vi znate o njoj i planovima poslovanja iz današnje perspektive?

Ne znam baš ništa.
Znaju samo oni.
Ovdje si naprosto mogu priuštiti držati papir, za koji god ishod.
Preuzimanje je bilo u najmanju ruku čudno. Puno je toga čudnog na našem tržištu.

“- Tnpl je izasla, za koju lovu ne znamo,”

Pa naravno da sad znamo da je po 9.25, po kojoj je prodala i onaj zadnji paket za koji su neki vjerovali da će biti znatno skuplje uvaljan, jer su oni javno izjavljivali da ce kompletno izaci van iz vlasničke strukture, ukoliko dobiju PRAVU cijenu.

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/tankerska-plovidba-za-dobru-cijenu-spremni-smo-prodati-jos-dionica-viktora-lenca/7369686/

“- Pojavila se prilika za prodaju dijela dionica i Tankerska plovidba i Uljanik su je realizirali. Međutim, i dalje zajedno držimo kontrolni udio veći od 50 posto. Pokaže li se da ima interesa za ostatak dionica s pravom cijenom, Tankerska će plovidba svoj udio prodati – kaže Mario Pavić.”

http://www.seebiz.eu/palumbo-u-obvezi-podnosenja-ponude-za-viktor-lenac/ar-176975/

“Tankerska plovidba je prije nekoliko tjedana potvrdila kako prodaje dionice Lenca, te kako je za pravu cijenu spremna izaći iz vlasničke strukture ovog škvera”.

Ispada da je njima “prava cijena” za ostatak dionica bila ista ona kao i za prvi dio…….osim ako nisu napravili nekakav interni deal s kupcima s kojim javnost neće biti upoznata, a to bi već bio posao za neke druge institucije.

Dakle u ovakvom rasporedu snaga, koliko Palumbo zapravo želi Lenca? Hoće li se zadovoljiti s 50% +1 na javnoj ponudi ili ciljaju skupiti više? Treba li im uopće više? Da li je moguće da nekim čudom skupe manje od 50%?
INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. 6.812.861 40,52%
2. Erste Plavi OMF kat. B 3.696.025 21,98%
3. Privredna banka Zagreb d.d. 1.367.268 8,13%
4. BRODOGRADILIŠTE VIKTOR LENAC D.D. (1/1) 825.187 4,91%
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D./AZ PROFIT OTVORENI DOBROVOLJNI… 499.138 2,97%
6. JADROAGENT D.D. 324.766 1,93%
7. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 309.377 1,84%
8. SPLITSKA BANKA D.D./OTP URAVNOTEŽENI – OIF S JAVNOM … 220.000 1,31%
9. SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI EXPERT – DOBROVOLJNI… 201.238 1,20%
10. JOVANOVIĆ VLADIMIR 115.000 0,68%

Skupit ce 50%+1 sigurno ukoliko isplate divku a lako moguce i da je to dogovoreno sa mirovincem da se pređe prag.Palumbo zadovoljan sa jeftinom preuzimackom cijenom a mirovinci sa isplatom divke….


Pohvalno i principijelno, Ico8888, ali drzati se takvih principa ko pijan plota na ovakvom trzistu u ovakvoj zemlji bi značilo ići protiv zdravog razuma………a posto je vecina ekipa koja je s nama od cca 2008 vec odavno napustila ovu zanimaciju, s viskom para ili (vjerojatnije) bez njih, od nas šaćice koliko nas je ostalo, rijetko tko da jos puši te spike……

A gledajte u dionicama se dobiva i gubi, donose se dobre i lose odluke ,kakva je moja to ce vrijeme pokazati kada bi se stalno zaradjivali novci na dionicama svi bi bili u njima, i ja sam imam u planu napustiti ovu zanimaciju(jednostavno sam umoran) ali to ne znaci da prodam sve po bilo kakvoj cijeni,a ne znaci ni da se necu vratiti kad budem smatrao da ima potencijala da se zaradi koja kn.

get rich or die tryin'

Sumnjam da će ovdje biti isplate bilo kakve dividende jer to bi samo dodatno opteretilo firmu koja u ovoj godini i nema baš nekih poslovnih ugovora. Najgluplje bi bilo isplatiti dividendu pa onda za par mjeseci ići u dokapitalizaciju zbog nedostatka likvidnosti. Ali na ZSE-u su i takve mahinacije moguće jer tu radi kako tko poželi. Na kraju regulator tržišta dođe samo kao mrtvozornik da utvrdi od čega je pacijent umro a ne kao onaj tko bi trebao spriječiti takvu namještenu smrt.


Sumnjam da će ovdje biti isplate bilo kakve dividende jer to bi samo dodatno opteretilo firmu koja u ovoj godini i nema baš nekih poslovnih ugovora. Najgluplje bi bilo isplatiti dividendu pa onda za par mjeseci ići u dokapitalizaciju zbog nedostatka likvidnosti. Ali na ZSE-u su i takve mahinacije moguće jer tu radi kako tko poželi. Na kraju regulator tržišta dođe samo kao mrtvozornik da utvrdi od čega je pacijent umro a ne kao onaj tko bi trebao spriječiti takvu namještenu smrt.

Svugdje je moguće da se ekipa dogovori ispod stola i odradi posao. To je gotovo nemoguce dokazati. Isplata dividende uopće nije glupost ako Talijani zele natpolovičnu odnsono tročetvrtinsku većinu. Radi se o 16 milijuna kuna, a 40% od toga ionako ide njima ato smanjuje cijenu akvizicije. Vis a Vis likvidnosti doticni imaju mislim 8 brodogradilišta pa pretpostavljam da dva milijuna eura ne bi ugrozilo poslovanje sustava.

Ja fakat ne znam sto će biti i hoće li dividenda biti isplaćena. No, ne vidim da bi bilo koga ugrozila.

da je zse normalna burza, nitko ne bi ni trepnuo na ovu ponudu talijana, ali svi smo svjesni da je na ZSE bolje vrabac u ruci nego golub na grani jer talijani vjerojatno neće prihvatiti podjelu dividende jer će znaju da će razočarani ulagači lakše prodati dionice na javnoj ponudi nego oni koji su dobili dividendu……..
jadna je burza gdje se veći prema malim ulagačima ponašaju kao prema neprijateljima

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


da je zse normalna burza, nitko ne bi ni trepnuo na ovu ponudu talijana, ali svi smo svjesni da je na ZSE bolje vrabac u ruci nego golub na grani jer talijani vjerojatno neće prihvatiti podjelu dividende jer će znaju da će razočarani ulagači lakše prodati dionice na javnoj ponudi nego oni koji su dobili dividendu……..
jadna je burza gdje se veći prema malim ulagačima ponašaju kao prema neprijateljima

Baš njih briga za male, oni su fokusiraju na velike. Zna se tko je dao protuprijedlog…. sigurno ne pero-ždero, vauvau, snupy ili pupi!

New Report

Close