VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedinio da velik broj malih dionicara ode na GS ali pitanje je koliko je to realno za ocekivati.
Evo konkretno meni, zivim skroz juznije i jako tesko mi je doci na GS ali, da zivim negdje blize, otisao bi.

Eto…….s obzirom da mrsavu (minimalnu) upravo objavljenu ponudu, mislim da je dobar čas za podsjetiti da jos ostaje samo par dana za prijavu za skupštinu.
Tko jos nije to učinio, a dvoumi se – preporucam g. Uzelac kao osobu kojoj se bez ikakve dvojbe i sa apsolutnim povjerenjem moze dati punomoc za glasanje o protuprijedlogu.

Ja sam vec uspostavio kontakt i sve dogovorio, a ukoliko se jos netko u medjuvremenu na to odluči, samo moze koristiti za dobijanje potrebnog broja glasova za izglasavanje dividende. Ukoliko ce biti gusto, svaki glas moze biti bitan.

Znaci nista od brze zarade.
Vjerojatno nista ni od dividende ali mozda i isplate dividedndu, da daju traiderima neku zaradu pa da prodaju svoje udjele.
Ali mozda i nastave raditi pritisak na male, ne daju dividendu nadajuci se prodaji udjela traidera.
Ne znam vise ni sam

Meni paše! Ionako ostajem tra-nu
Za druge ne znam što ste očekivali, bar 10,5 valjda?
U pon će se valjda istovariti nezadovoljni, a onda možemo polako gore, pogotovo kako se budemo približavali objavi Q3
Po meni od divke isto ništa (zasad)
Čekam Pjesnika da javi kako je bilo, do tad gradele, crnjak, gin-tonik i to
GO

Ostaješ unutra?

Pa to je bas lijepo od tebe. Al racionalno gledano postoji mnogo vise razloga zašto ne ostati unutra. Osim toga, za Lencev biznis nije nikad bilo velikog interesa čemu u prilog svjedoci postignuta cijena. Kombinacija u kojoj mali na burzi preuzimaju od velikih firmu, nije nikad dobro klapala, pa ni ovaj put. Očito je poslovanjem Lenac ovisio o Uljaniku jer zašto bi inače nastala cijela ova strka oko prodaje i lomljenja preko koljena. Ja vjerujem da su “tankerasi”, a moguće i ovi iz Uljanika uzeli svoj zub u kešu i sebe namirili. Čim je to sve bilo pokriveno Savoricem i Korunicevim Intercapitalom, znamo odmah “koliko je sati”…

Ja mislim da će mirovinci uzeti dividendu, ako je bude i na taj način ostvariti svoju premiju. Preuzimatelju će roba biti malo jeftinija, mirovinac će anualizirano gledano, ostvariti solidan prinos i svi sretni i zadovoljni. Manje, vise…

Ja se osobno ne bih vezao uz ovakvu priču. Tim vise jer je ovo tek jedno od brodogradilišta koje će la Famiglia imati u vlasništvu i jer nije jasno zašto su ga kupili, a nisu ga preplatili? Zbog nekih specifičnih ugovora ili nečeg drugog odnosno trećeg…

Uvijek ista priča: talijani ne znaju zašto su dali pare, mirovinci isto ne znaju, Aljoša koji je svoje pare uložio valjda najmanje zna..
Ja još manje 🙂
Sretno nam svima ne-trejderima jer opće je poznato da nema zarade na ZSE u long pozicijama

Po meni, ako traideri ne prodaju, to ce se odraziti kasnije na cijenu dionice jer ce se trziti i po puno manje od 9 kuna, mozda po 8 a tko zna sta ce biti kasnije kad zavlada panika svi zele van a burza nelikvidna i ne znaju kako da izadu.
Sve zavisi koliko traidera ce ostati u dionici.
Mislim da ce kratkorocno biti pritisak na dionicu, dugorocno VLEN je dobra kupovina.
Previse ljudi je uslo kratkorocno u VLEN ocekujuci easy money i dobru ponudu Talijana.

Ukoliko se izglasa divka sa kojim datumom trebaš biti dioničar?

Nista, ponuda je 0 bodova, uostalom kako je bilo i ocekivano. Nekako sumnjam da ce puno njih iz top 10 izac van, jer osim starih dionicara ovi novi ako daju po toj cijeni, pa im drzava uzme svoj postotak, sto su zaradili?
A stari dionicari nisu ni toliko aktivni pa je pitanje sto ce oni…
Od dividende isto mislim nista, barem zasada jer je i to sredstvo pritiska.
Bilo kako bilo, ja svojih +30k dionica po ovoj cijeni nedam i idemo dalje.
A sad, sto ce bit kasnije, kakvi su njihovi planovi, to mi nikada necemo znati. Ja mislim da je firma dobra, ima prostora za napredak, dobri projekti su u najavi i to je ono u sto ja vjerujem.

ako ce ovakva ponuda uistinu ostati ja svojih 46k dionica neprodajem sto se mene tice nemoraju mi niti slati dopis za prodaju pa makar propalo sve

Slažem se sa kolegama suncandan i snupy, ponuda je smiješna, ostajem unutra.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

I ja. Imam 20.000 kom i po svoj prilici ću taj broj podebljati ako cijena ode opet na 9 ili ispod… Ne dam ovo nikome ispod 11, a i tad ću dobro razmisliti…

Nemam VLEN, ali bit ću iskren očekivao sam najmanje okruglo 10, čisto kao neku premiju. Ali mafija ko mafija, nisu naučili davati samo uzimati.
Stranci su svjesni da je na ZSE-u sve na izdisaju pa si misle a što bi mi to plaćali više nego što moramo.
Pozdrav Ivki, možda dogodine dočeka i divku a možda bude i u posebnom režimu trgovanja. Obično nakon ovakvih mizernih ponuda trgovina tom dionicom nakon par tjedana preslagivanja padne u zaborav. Sjećam se kako je bilo na CROS-u nakon ponude.

Kada padne interes za ovu dionicu i nestane likvidnosti, moglo bi biti panike nakon jos kojeg loseg tromjesecja… nisu se bas proslavili sa rezultatima za prvu polovicu godine, a vjerojatno ce proslogodisnju dobit zadrzati za buduce rezerve ako se tako nastavi. Eto, rekao sam svoje misljenje, a svako neka radi kako misli da je najbolje za njega.


Po meni, ako traideri ne prodaju, to ce se odraziti kasnije na cijenu dionice jer ce se trziti i po puno manje od 9 kuna, mozda po 8 a tko zna sta ce biti kasnije kad zavlada panika svi zele van a burza nelikvidna i ne znaju kako da izadu.
Sve zavisi koliko traidera ce ostati u dionici.
Mislim da ce kratkorocno biti pritisak na dionicu, dugorocno VLEN je dobra kupovina.
Previse ljudi je uslo kratkorocno u VLEN ocekujuci easy money i dobru ponudu Talijana.

Budući da nema prilika na TK siguran sam da će jako puno malih dioničara čekati cijenu na 12_15 kn, među njima sam i ja
Pogledajte PVC, dosta nas nije izašlo upravo iz slabašne likvidnosti na TK i manjak dobrih prilika, eto a nagrada za strpljenje je na zavijutku ulice

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

OK.

Znaci Erste i ja ćemo uzeti dividendu i nakon toga svakako izaci u javnoj ponudi (kakva jest da jest),
a onda mozete samo sanjati o tome da će netko drzati bid da cijena ne počne kliziti, sve do rezultata za 3 kvartal, izvanredne dividende jednog lijepog dana ili konkurentske ponude Amera ili nekog treceg (jednog jos ljepšeg dana).

U svakom slučaju, nakon što se prašina slegne i ponuda istekne, ja računam da će se svakako moći kupovati ispod 9kn, ako ne i nize, ako uopce bude nekog većeg interesa dok se nesto zanimljivo opet ne počne dogadjati, pa ćemo vidjeti tko je u pravu.

New Report

Close