VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLEN (Brodogradilište Viktor Lenac d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovdje će se većina stvari u pogledu cijene odvijati oko 10 kuna pa ne vidim neki prostor za veću zaradu. Možda trejd tipa kupiš po 9 – ako i prodaš po 10 – aklo. I to je sva priča. Ima okolo i boljih prilika, najveće je zlo danas "zarobljen novac".

Pa daj točno navedi te prilike, točno navedi koje su to dionice pa da za godinu dana usporedimo s cijenom VLEN, lako je ovako palamuditi bezveze….
Budi konkretan veliki znalče…..

Lp

Hoce li danas koji milijuncic maleni?
Ili pauza?
Kupci napadaju pred kraj radnog vremena.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Gospodjo Ivana, zasto mislite da bi Tankerska ili Uljanik trebali smjeniti Upravu zbog prijedloga zadrzavanja dobiti?
Zar stvarno mislite da Uprava nesto takvo radi bez prijasnjeg konzultiranja sa ljudima koji imaju moc smjeniti upravu?
Ciji ljudi sjede u NO ili imaju vecinu u skupstini?
Dakle, to sigurno nije jednostran potez Uprave.

Na stranu i to, prvi kvartal je bio los, novci se ulazu u imovinu, mozda i vlada oprez od nastavka poslovne godine pa su odlucili ici na sigurno i za pocetak zadrzati novce.
Izvanredna skupstina i teme na njoj se mogu sazvati i kada se vidi da je godina nastavljena u boljem poslovnom tonu..

A sto se tice pretumbacije dionicama…
Pa recimo, da sam ja najveci dionicar i da znam da drugom najvecem hitno trebaju novci, mozda bih preko nekog fonda kupovao njihove dionice, jer na taj nacin ih jeftinije mogu kupiti. Kada bi dosao tako do cca 51% dionica onda bi sazvao izvanrednu skupstinu i isplatio dividendu. Tako da bi prakticki vecinu tih dionica otplatio od te dividende…
E onda imam i preko 51% pa mogu i traziti kupca koji ce pregovarati samo samnom i sigurno mogu i tu bolju cijenu postici…
Ali ja nisam najveci dionicar tako da nista od toga…

Logicno zvuci.
Dividenda za proslu godinu svugdje u pravilu ovisi o cash poziciji i cash flow u tekucoj godini.
Sve drugo je trla trla.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ove dame se sad maknule valjda se ne znaju dogovoriti po kojoj će cijeni:-)


Ove dame se sad maknule valjda se ne znaju dogovoriti po kojoj će cijeni:-)

Sada je bilo za sve.
I nitko ništa nije odradio.
Mali više nemaju što komentirati na ovoj temi.
Pa ni ja.

Nakon drugog paketa je definitivno došla obveza objave o promjenama u glasačkim pravima.
Pa makar bio na dva separatna računa, ako se radi o istoj ili povezanim osobama. Formalno ne, ali to je izigravanje zakona. Kod nas sve ide. Uskoro ćemo vidjeti što se zbiva.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

A zasto se glupiraju, zasto sve odjednom ne prodaju?
Cemu odugovlacenje?

Dvije godine gledam u monitor, i ne vidjeh čudnijeg posla………
Da se stvar rješava na burzi, umjesto čitavog paketa u brokerskom uredu.
O vremena, o ljudi…….o običaji…

Ovo sam napisao jos sredinom 4 mjeseca>

AKAT
Hmmm PE u odnosu na najbolju godinu ikad….Brodogradnja u svijetu na koljenima ali et mi smo special…U zadnjih 10 dodina EPS oko o,3 kn.Ovdje se ceka objava dividend da se moze izac I uvalit dionice…

Nazalost ni dividenda nije bila ali izlazak je u toku….

Jedna od jacih dionica na ZB, danas kupio par komada i cekam da ih utopim i svi zadovoljni, nadam se da ću ih Serislavu prodat, on je veliki igrac u V.L. i svi zadovoljni.

02.05.2018 T: 27.04.18 Pros. cijena: 9,00
RB Dioničar Broj %
1. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. 6.145.572 36,55%
2. ULJANIK D.D. 5.063.000 30,11%
3. Privredna banka Zagreb d.d. 1.367.268 8,13%
4. BRODOGRADILIŠTE VIKTOR LENAC D.D. (1/1) 825.187 4,91%
5. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. 761.448 4,53%
6. JADROAGENT D.D. 324.766 1,93%
7. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 309.377 1,84%
8. R.L.E., T.P. 105.211 0,63%
9. WEISS MARIJA BRANKA 77.308 0,46%
10. KERA IVANA 55.914 0,33%
UKUPNO 15.035.051 89,42%
09.05.2018 > T: 07.05.18 Pros. cijena: 9,25
RB Dioničar Broj %
1. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. 5.305.972 31,56%
2. ULJANIK D.D. 5.063.000 30,11%
3. INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. 1.600.938 9,52%
4. Privredna banka Zagreb d.d. 1.367.268 8,13%
5. BRODOGRADILIŠTE VIKTOR LENAC D.D. (1/1) 825.187 4,91%
6. JADROAGENT D.D. 324.766 1,93%
7. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 309.377 1,84%
8. R.L.E., T.P. 105.211 0,63%
9. WEISS MARIJA BRANKA 77.308 0,46%
10. KERA IVANA 55.914 0,33%
UKUPNO 15.034.941 89,42%

New Report

Close