VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nikako da me odmoderiraju!!!!
ZZ zaista u ovom momentu ne znam cifre ali razlog kupnje je da se domognu vrijedne lokacije ,što su i napravili.

bivši tzv. ne tako davno propali Mils Split je… ne kupljen nego otkupljen za cca 300.000 €….
a sada isti… proizvodi za ovu milk-ajkulu… http://www.mils-sinj.hr/o_nama.html

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/VLDS-fin2011-1Q-NotREV-N-HR.xls

moje pisanje je moje mišljenje u određenom trenutku i nije savjet za kupnju ili prodaju dionica

???… jeli to neka najava reprograma HBOR kredita Plurisu… ???

HBOR predstavio izmjene uvjeta kreditiranja‘Mi u HBOR-u uvijek nastojimo pružiti najcjelovitiju uslugu svim hrvatskim gospodarstvenicima. Zahvaljujući povoljnim izvorima financiranja ali isto tako i smanjenju naše dobiti mi smo i tijekom kriznih godina uspjeli osigurati sredstva pod istim, a po nekim programima i nižim uvjetima kao i prije njenog početka. Kako naši poduzetnici i dalje posluju u teškim uvjetima, odlučili smo im olakšavanjem uvjeta po pojedinim kreditnim programima i to produljenjem počeka i roka otplate, te smanjenjem kamatnih stopa još jednom pomoći u održanju konkurentnosti, kako bi prebrodili sve poteškoće i iskoristili što više ponuđenih tržišnih mogućnosti”, izjavio je Kovačev.

http://www.poslovni.hr/vijesti/hbor-predstavio-izmjene-uvjeta-kreditiranja-188224.aspx


???… jeli to neka najava reprograma HBOR kredita Plurisu… ???

HBOR predstavio izmjene uvjeta kreditiranja‘Mi u HBOR-u uvijek nastojimo pružiti najcjelovitiju uslugu svim hrvatskim gospodarstvenicima. Zahvaljujući povoljnim izvorima financiranja ali isto tako i smanjenju naše dobiti mi smo i tijekom kriznih godina uspjeli osigurati sredstva pod istim, a po nekim programima i nižim uvjetima kao i prije njenog početka. Kako naši poduzetnici i dalje posluju u teškim uvjetima, odlučili smo im olakšavanjem uvjeta po pojedinim kreditnim programima i to produljenjem počeka i roka otplate, te smanjenjem kamatnih stopa još jednom pomoći u održanju konkurentnosti, kako bi prebrodili sve poteškoće i iskoristili što više ponuđenih tržišnih mogućnosti”, izjavio je Kovačev.

http://www.poslovni.hr/vijesti/hbor-predstavio-izmjene-uvjeta-kreditiranja-188224.aspx


A u kojem programu kredititanja vidiš Pluris?

@gordy
možda mogućem reprogramu… ovoga: kreditu G-19/05 sklopljenom 2005. godine između FIMA Holdinga d.d. (danas Pluris d.d.) i HBOR-a.
čime bi se HBOR tj. Kovačev tzv. elegantno riješio nekih možebitnih i nepotrebnih "pitanja" u svezi gornjeg navodnog ništavnog kredita…

Evo što je Kovačev izjavio još u 1.mjesecu o odobravanju tog kredita:
Stečaj Validusa nikom nije u interesu
HBOR je odobrio 75 mil. kuna kredita Validusu uz zalog dionica Vaba banke. No zbog neotplate je blokirao račun Validusa. Kako to da je odobren toliki kredit?
HBOR je razvojna i izvozna banka i uobičajeno je da potiče izvoz prema važnim tržištima kao što je BiH.

Dakle, nije bilo riječi o kreditu za preuzimanje Validusa?
Osnovna namjena kredita bila je utemeljenje financijske grupe u hrvatskom vlasništvu u BiH.

Koji je status toga kredita? HBOR neće pokrenuti stečaj nad Validusom?
Otkazali smo kredit kad su dugovi premašili 90 dana. Pregovaramo o zaključenju sporazuma o namirenju dugovanja. Nadam se da ćemo ga potpisati do kraja siječnja ili u veljači. No Validus nije iznimka. Stav HBOR-a prema neurednim dužnicima je da, ako možemo postići dogovor, nastojimo sve riješiti prije stečaja. On je zadnja mogućnost, no u njemu vjerovnici uvijek prođu lošije nego kada se problem sporazumno riješi.



http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Nekretnine/Erste-Kupujte-dionice-vezane-uz-trziste-nekretnina

AKO NISTE PROCITALI


Nekretnine su uvjek bile sigurno utočište ,a naš Vlds ima jako lijepih nekretnina.Sigurno to već neko mjerka i traži način kako do njih doći.Iskreno se nadam da će se to i dogoditi na naše opće zadovoljstvo.Vlds je zdraviji samim time što je lopove počela stizat pravda pa su neki u Remetincu a neki koji još nisu, nemaju pravo glasa.Tu je najbolje rješenje novi vlasnik,neka pametna glava koja će tim nekretninama pametno raspolagat i obogatit i sebe i nas,a vjerujem da takvih ima.
[/quote]

kolko po vama vrijedi HEFA tj. Helios Faros… bez uvrede… ali pitam, jer ste in kao i ja… a da pri tome puno-puno toga (barem mislim ili zaključujem po vašim postovima…) ne znate o Vlds-u… hoću reći… ušli ste čisto hazarderski, a da niste proučili barem 10% predmeta… sorry, ako griješim…
[/quote]

Da ZZ da sam proučila 100% predmeta na vrijeme kao Vi, vjerovatno bi i na vrijeme izašla,ovako smo zajedno zarobljeni gubicima i Vi sa svojih 100% i ja sa svojih 10% znanja.

Samo izviješće nije ni tako LOŠE!!!!!!!!!!!!!!!
Pitanje je s povezanim društvima??????????
Bv cca 100 kunića!!! [bye]

@gordy
Kolegice… bit ću kratak… ako budete nadalje razmišljali u svezi brze zarade … tj. na način koji trenutno razmišljate… onda mi se čini da nećete nikada nešto konkretnije zaraditi… odnosno vaše želje i invest odluke te razmišljanja će biti večinom "zarobljene"… sretno vam na "svakoj" dionici bilo…

@gordy
ako seželite tzv. od-robiti iz VLDS-a… evo nudim vam 4,80 kn po dionici za vaših – ako se ne varam cca 2000 kom…

Mada mi Vaš post napisan 28.06.2011.u kojem pišete da ste izašli ,pa kasniji u kojima pišete o svim svojim ulazima i izlazima ne odaju dojam da ste se namjerno pretvorili u dugoročnog ulagača već naprotiv u želji brze zarade zapeli ste ovdje kao i mi, obični smrtnici bez znanja i sa krivim načinom razmišljanja ,ipak puno hvala na savjetima a i na ponudi .

@gordy
U pravilu nisam ničiji financijski te ini savjetnik – barem meni nepoznatim osobama…
No, večeras sam dobre volje… pa evo vam malo povijesne invest poduke – vidim…vama nadasve ipak nadalje potrebne…
"If you owe the bank $100 that’s your problem. If you owe the bank $100 million, that’s the bank’s problem."
Jean Paul Getty
P.S. moje prve dionice kupio sam 1997 god. a iste tek prodao 2001 god… sa 75% zarade, a opet sa 75% gubitka da sam iste prodao 2007 god. … dakle nemojte brkati tuđe kruške i jabuke…
Nadalje – ja u VLDS nisam zarobljen – jer moj plaćeni ulog u isti, čini samo cca 0,5% mog okvirnog "trenutno recesijskog" kapitala… a tih mojih 0,5% je cca 400 x vaš ulog u VLDS…
Moje prve dionice VLDS kupio sam po cca 22 kn… a trenutni prosjek ulaza na cca godišnjoj i pol
konsolidiranoj FI razini cca 7 kn… toliko o mom robovanju, ulaganju, PR-u … itd.


Mada mi Vaš post napisan 28.06.2011.u kojem pišete da ste izašli ,pa kasniji u kojima pišete o svim svojim ulazima i izlazima ne odaju dojam da ste se namjerno pretvorili u dugoročnog ulagača već naprotiv u želji brze zarade zapeli ste ovdje kao i mi, obični smrtnici bez znanja i sa krivim načinom razmišljanja ,ipak puno hvala na savjetima a i na ponudi .

Ja iz vlds ne mogu……ali ti ćeš imati priliku. Tada izađi.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@gordy
ako se trenutno – barem javno, ne sekira cca 99,93% dioničara VLDS (izuzev možda vjerovnika i vas…)… ne vidim razloga da se vi sekirate…

@Alabama

da ne bi u dogledno vrijeme neka tzv. prividna prilika za gordy postala ne-prilika…
citiram sam sebe: "…moje prve dionice kupio sam 1997 god. a iste tek prodao 2001 god… sa 75% zarade, a opet sa 75% gubitka da sam iste prodao 2007 god. … "

@zizi
Sve je to točno. Ovo je burza i sve je moguće.
Ja ih imam najviše (dionica) pa se ne sekiram. Na SSNC-R-A i P-A sam 4 godine bio 87% u minusu. Na kraju priče na R-A uzeo sam +800% a na P-A +400%.
Sve je relativno……..možda na vlds ispušim milju i pol………a možda i ne. Ako ispušim……izgubio sam samo dio zarade, zar ne? Cinik bi bio kada bih kukao kako sam ispušio na burzi. Možda je moj stil ulaganja drugima čudan, ali ja sam takav.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close