VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dodatno, ako ne počnemo sa provođenjem zakona i ne riješimo sve ove probleme koje ste naveli, pa makar i napunili zatvore, imat ćemo "egipatsko/tuniški" scenarij jako brzo… kad na ulicu izađu svi koji rade po šest mjeseci, a ne dobivaju plaću, kad farmaceuti neće više moći plaćati proizvođačima lijekova, kad prijevoznici propadnu jer cijena dizela "divlja"… ali bitno je da će se "sinovi naroda" voziti u svojim "na kredit" kupljenim Audijima, BMW-ima i sličnim "ljubimcima"… nažalost "na kredit" koji mi otplaćujemo.

Prema tome, ako je Validus za stečaj, a zakon govori da je, neka tamo i ode… jer, možda, kad se rasproda sva imovina, netko nađe pameti /i ako kupi dovoljno jeftino – što je i legitiman cilj kupca) pa doista investira u Mirnu, HEFA, Vis i nešto napravi iz toga. Validus to zasigurno više ne može…




@weraxion

ja sam jedan od onih koji bi da se zakoni poštuju bez iznimke.
ajde mi ti sad objasni kad bi od danas 01.02.2011. sve zakone poštovali bez iznimke, na šta bi nam društvo/država ličili kroz tjedan dana. ajde daj rješenje kad bi to bilo moguće provest. nabrojat ću samo par stvari: komplet vlada i pola oporbe u istražni pritvor, 50% uposlenih u lokalnoj samoupravi, 60% firmi u stečaj bez odgode, zatvorit sve bolnice zbog neplaćanja farmaceutima i ostalim dobavljačima, sve profesionalne sportske klubove zatvoriti i upravu u istražni pritvor (ako nisu krali, prekršili su bar 2 zakona da bi klub funkcionirao), seljake ubacit u žrvanj tržišne ekonomije, agrokor u stečaj nakon detaljnog češljanja financijske policije itd. neka se ne ljuti netko ako sam ga izostavio.
vidiš ja jesam za poštivanje zakona bez iznimke ali našem društvu/državi je potrebna faza sazrijevanja i kroz tu fazu da radiš u najboljoj namjeri bit će propusta a mi još nismo ni svjesni da nam je ta faza potrebna i ne radimo u naboljoj namjeri. lakmus svesnosti će biti skori izbori i ukoliko na izbore izađe manje od 65% građana te ukoliko ne kazne sdp i hdz zajedno agonija se nastavlja.

ispričavam se na off topicu ali kako kaže kolega crumarix: "puk´o bi da se nisam javio".

Ovo je tipičan manifest hrvatskom neradu… protiv ste političara, a svojim stavovima zvučite kao jedan od njih. Da su se barem malo poštivali zakoni, svega ovog što ste nabrojili ne bi ni bilo.

P.S. Uživajte u nelikvidnosti i nezaposlenosti jer ne dao Bog da se nekoga u ovoj državi pravedno i legitimno kazni, jer, ipak smo mi, "budale" koje pošteno rade, milosrdni…
[/quote]

samo za informaciju nisam političar, cijeli radni vijek sam u privatnim firmama i dobro mi ide za sad. od državnih firmi i javnih službi bježim kao vrag od tamjana. o poštenom radu neću jer se to podrazumijeva. malo razmisli o tome da ti od sutra ne rade bolnice a ne dao bog tebi prekosutra zatreba. samo kažem da kad smo se već doveli u ovu situaciju (društvo/država), slijepo držanje slova zakona bi u nekim slučajevima bilo kontraproduktivno. potrebno je osmisliti proces kako doći do toga da se slijepo držimo zakona.

bježte, bježte burekđije

nije jos došlo vrijeme da zaradite na vlds [proud]

naravno da pritiscem na asku sa svim sto imam, ali dovoljno visoko [lol]

slijedi nam precesija

ma daj disco-boy…ako nemaš neš konstruktivno za napisat onda nemoj ……….plizzzzzzzzzz

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)

TILT! sad čekamo očitovanje uprave

Trenutno činjenično stanje VLDS-a je:
1. Da je VLDS ponovo pred stečajem (što je Trgovački sud u Varaždinu potvrdio)
http://www.poslovni.hr/vijesti/validus-ponovno-pred-stecajem-170583.aspx
2. Da VLDS samo dobio ponudu za eventualnu prodaju svojih dionica VABE uz napomenu:
" Da je ponuda uvjetna, tj. vezana je uz proces dubinskog snimanja i uz odobrenje investicijskog odbora kupca, čije se ime ne navodi. "Validus će odmah pokrenuti pregovore sa vjerovnicima čije odobrenje je neophodno za nastavak navedene transakcije" a gle eto odjednom se kao slučajno pojavio novi vjerovnik g. Artur Gedike koji 14. dana prije ponude za dionice VABE, predaje zahtjev za pokretanje stečaja…
http://www.poslovni.hr/vijesti/validus-dobio-ponudu-za-prodaju-513477-dionica-vaba-banke-170489.aspx
3. Da je Šelebaj "prešutio" predanog zahtjeva za pokretanje stečaja tj. da čak istogh ne želi niti komnetirati?!
"Ponovno balansiranje na rubu stečaja nije želio komentirati niti krizni upravitelj Validusa Vladimir Šelebaj – Sellier"
4. Da je VLDS sudžnik za Plurisove kredite itd. 163.000.000 KN, a koliko je dodatno sam dužnik po osnovi drugih kredita-akvizicija (Mirna, Varteks, HEFA, MILS, hoteli u BIH, Švica Projekt) i sl. nikome javno i točno nije znano
Zapisnik glavne skupštine Valdisua 15.07.2010.
http://www.validus.hr/download/validus-zapisnik-sa-glavne-skupstine-20100715.pdf

Sretno svim kupcima i prodavačima na ovoj hokus-pokus dionici….




Kolega Lopina, što je sad ovima u VALIDUSU?

Mlijeku ističe rok trajanja pa prodaju da se ne pokvari…
[/quote]
Bježe kupci po 13 i više i gube.Nadnica za strah.
Ja dokupio po 12 i malo više ,1000 komada ,sistem u rastu prodajem,u padu kupujem jako unosan
naročito dok je dionica ovako volatilna.radi ko urica, danas nisam pokušao šortati,a trebalo je.
Kupovao i prodavao i nešto malo spušija,ali brokeri su zadovoljni.

U Validusu teče med i mlijeko ili….kao što kaže moj prijatelj Medo Budo.
[/quote]
____________________
sad čekamo očitovanje ovog amatera da djeci kaže gdje su med i mlijeko… [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

smiješno


TILT! sad čekamo očitovanje uprave

Ako se ne varam Šelebaj se već više nego očitovao:
1. prešutio je novi predani zahtjev za pokretanje stečaja
2. javno se putem medija izjasnio da da novi ogući stečaj ne želi komentirati
btw: da nije možda on sam i njegova možda moguća ekipa kupovao jeftino VLDS (ispod TOP 10 – možda na poziciji TOP 11) pa naglo digao cijenu, prešutio novi mogući stečaj – ali objavio ponudu za dionice VABE, potom javio medijima (jer od kud novinarki ta iznenadna informacija nakon 16 dana) info o novom zahtjevu za stečaju, pa se možda još u petak na vrijeme i lako po cca 13,50 KN iskrcao – budući da je promet za VLDS bio nevjerovatnih preko 1.500.000 KN… te možda zaradio brdo love u tzv. samo nekoliko dana!! (budući da radi navodno samo honorarno u VLDS-U)
Šteta što se ponovo sve zakompliciralo…jer sam se nadao prodaji VLDS na 20-25 KN…


Trenutno činjenično stanje VLDS-a je:
1. Da je VLDS ponovo pred stečajem (što je Trgovački sud u Varaždinu potvrdio)
http://www.poslovni.hr/vijesti/validus-ponovno-pred-stecajem-170583.aspx
2. Da VLDS samo dobio ponudu za eventualnu prodaju svojih dionica VABE uz napomenu:
" Da je ponuda uvjetna, tj. vezana je uz proces dubinskog snimanja i uz odobrenje investicijskog odbora kupca, čije se ime ne navodi. "Validus će odmah pokrenuti pregovore sa vjerovnicima čije odobrenje je neophodno za nastavak navedene transakcije" a gle eto odjednom se kao slučajno pojavio novi vjerovnik g. Artur Gedike koji 14. dana prije ponude za dionice VABE, predaje zahtjev za pokretanje stečaja…
http://www.poslovni.hr/vijesti/validus-dobio-ponudu-za-prodaju-513477-dionica-vaba-banke-170489.aspx
3. Da je Šelebaj "prešutio" predanog zahtjeva za pokretanje stečaja tj. da čak istogh ne želi niti komnetirati?!
"Ponovno balansiranje na rubu stečaja nije želio komentirati niti krizni upravitelj Validusa Vladimir Šelebaj – Sellier"
4. Da je VLDS sudžnik za Plurisove kredite itd. 163.000.000 KN, a koliko je dodatno sam dužnik po osnovi drugih kredita-akvizicija (Mirna, Varteks, HEFA, MILS, hoteli u BIH, Švica Projekt) i sl. nikome javno i točno nije znano
Zapisnik glavne skupštine Valdisua 15.07.2010.
http://www.validus.hr/download/validus-zapisnik-sa-glavne-skupstine-20100715.pdf

Sretno svim kupcima i prodavačima na ovoj hokus-pokus dionici….

Da, vijesti su vrlo loše i do kraja tjedna Validus bi lako mogao opet na 7 kn. Stečaj je vrlo ozbiljna stvar gdje ulagači gube sve. Na žalost.

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje


Dodatno, ako ne počnemo sa provođenjem zakona i ne riješimo sve ove probleme koje ste naveli, pa makar i napunili zatvore, imat ćemo "egipatsko/tuniški" scenarij jako brzo… kad na ulicu izađu svi koji rade po šest mjeseci, a ne dobivaju plaću, kad farmaceuti neće više moći plaćati proizvođačima lijekova, kad prijevoznici propadnu jer cijena dizela "divlja"… ali bitno je da će se "sinovi naroda" voziti u svojim "na kredit" kupljenim Audijima, BMW-ima i sličnim "ljubimcima"… nažalost "na kredit" koji mi otplaćujemo.

Prema tome, ako je Validus za stečaj, a zakon govori da je, neka tamo i ode… jer, možda, kad se rasproda sva imovina, netko nađe pameti /i ako kupi dovoljno jeftino – što je i legitiman cilj kupca) pa doista investira u Mirnu, HEFA, Vis i nešto napravi iz toga. Validus to zasigurno više ne može…

Imat ćemo mi egipatski scenarij ako se i ne blokira imovina svih koji su doveli do ove situacije u Validusu. Tako da se dioničari mogu namirit. Čudi me kako se ljudi pozivaju na zakone kad treba pokrenut stečaj, a istovremeno ni jednom riječju ne spomenu te iste zakone u zaštiti dioničara.

Slučajnost??

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

je li ima netko link o tom ročištu? prijedlog za stečaj je poslan 14.01 i trebalo je biti ročište za cca 15 dana. to je ovih dana

pa,mnoge su tvrtke nakon objave stečaja rasle poprilično!
znači,čekati ispod prošlog dna…

Citam postove ovdje, pa mi se namece pitanje zasto neki ljudi ovdje imaju potrebu grcevito gurati ovu dionicu u stecaj? Pa ako ju nemate onda nemate niti razloga da se pjenite ovdje da li je Selebaj ovo ili je Selebaj ono, zar ne?! Sa druge strane, zasto je vlds "blize stecaju" nego izlasku iz ove situacije ako je dobivena ponuda za prodaju udjela vabe? Da li se ovdje moze raditi o cinjenici kako je u nedjelju plasirana informacija o pokrenutom zahtjevu za stecajem samo kako bi se ovaj tjedan dionica srusila, jer uplasenih ovaca ima koliko srce zeli na burzi, pa samim tim se netko i nakupio istih jer tko moze ovdje garantirati da udio u vabi nece ovih dana kupiti Nizozemci, ili Talijani, tko god?! Zasto scenrij ne bi bio obrnuti nego sto ovdje neki pisu? Cisto logicno pitanje?!

pregledao sam oglasnu ploču ts u vž i nije zakazano ročište mjesec dana unaprijed.

New Report

Close