VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Večernji list: Nizozemski fond želi kupiti Validusov udio u Vaba banci

Varaždinski Validus zaprimio je indikativnu ponudu za prodaju 513.477 dionica Vaba banke koje su u njegovu vlasništvu.

Vladimir Šelebaj Sellier, Validus Vladimir Šelebaj Sellier, Validus Kako prvi javlja Večernji list, indikativnu ponudu navodno je predao fond koji je među tri najveća vlasnika Vaba banke, a to bi, prema podacima SKDD-a, bio Balkan Financial Sector Equity fund C.V. iz Amsterdama u Nizozemskoj koji trenutačno drži 292.000 dionica Vaba banke, odnosno 16,54 posto ukupnog udjela. Od dolaska u Validus Vladimir Šelebaj-Sellier naglašava kako je imovina Validusa znatno veća od postojećih dugova, zbog čega krizna uprava na čelu s njime u idućih pet godina namjerava prodajom dijela imovine namiriti dugove svim vjerovnicima.

Zivio selebaj.,pravi kralj a prijetili mu zatvorom.,covjek zna sta radi i vidi se da debelo vjeruje u vlds.,vracamo se na 30…

sad je mnogima žao što su izašli van izmedu 5-7 i sad pljuju po dionici a mogli su ljepo zaraditi svaka čast onima koji su vjerovali u ovu dionicu iskreno se nadam da če još gore


sad je mnogima žao što su izašli van izmedu 5-7 i sad pljuju po dionici a mogli su ljepo zaraditi svaka čast onima koji su vjerovali u ovu dionicu iskreno se nadam da če još gore

A ja se nadam da vas je netko ošišao i to do kože,taj lik sada kupuje BPBA i uskoro ćete ovdje čitati nove hvalospjeve.Taj VLDS je namjerno žrtvovan,nisu ovi čudotvorci iz VŽ inkubatora od jučer,ite to u stečaj samo je pitanje kada ?

obožavam strvine-posebno ovce



pozdrav kolegama Mrgudu i Lopini … glasnogovornicima VLDS-a iz najtežih dana koji su i opet pokazali zašto na burzi zarađuje samo 10% ljudi … uh kako je lijepo gledati troznamenkasti % zarade

već smo zaboravili rolerkoster DKVS

G. Lopina može neki novi prijedlog, vidim da Vas ide brutalno


Pozdrav i vama Pinball.
Bolje od Validus na 13 do 14 teško je naći na ZSE.To bi trebalo do 20 u slijedečih desetak dana ,
a kada se dobre najave i potvrde i realiziraju i 30 je lako dostupno.
A kada budemo na 30 eto nas tek na 30% NAV ili BV.
Ali u rasponu od 13 do 14/možda se zaleti kratkoročno i malo niže,ispod 12 nebi smjelo jer
sa današnjim probojem 13 i zadržavanjem iznad,izgleda da 13 postaje podrška,a do danas je to bila
brana za rast.
S obzirom da sam bio jako izložen Validusu kada je bio na 6-7 ,morao sam malo skratiti da mi portfelj
ne postane visoiko rizičan sa izloženošću jednoj dionici.
Validus, ljubavi moja,oprosti.U ovom poslu moramo se držati pravila iako kažu da u ljubavi i ratu
pravila nema i da je sve dopušteno.

U Validusu teče med od kadulje i alpsko mlijeko u potocima.
[/quote]
Ovdje se prodaje rog za svijeću,kupaca uvjek bude.

obožavam strvine-posebno ovce


E, šta bi kolega fotije dao da zna koliko talijani nude validusu i plurisu za 672171 dionicu vabe [lol]
[thumbsup]
Do idućih novosti
LP

a šta bi tek ti dao da znaš da Talijani ne nude ništa nego Švicarci .
do tvojih idućih insajd novosti [bye]

Prodavao sam ja ATPL po 3700, KODT po 5900 i VIRO po 1600 i opet ću

Stvarno nebi volio biti u kozi ovima sta su izisli na 5-7.,nije im dobro.,sad bi najrade neku bombu postavili u vabi samo da cijena padne da bi se mogli vratit nazad i uzivati u slijedecim vjestima i gledati kako se vlds zeleni.,nece moci deckici ne pali vam drukanje vise.,trend up up..

Meni jedna stvar nije ovdje jasna, a to je pojam da se ovdje, kao i na drugim temama, nalaze odredjeni "dusebriznici" o nekoj dionici koji junacki po njoj pljuju i gaze a navodno nisu u posjedovanju istih. Pa koja je to onda terapija da se bez argumentiranja neku dionicu baca na pod a nisu vlasnici te dionice?! Stvarno smijesno! Moje rijeci prethodno napisane o ovoj dionici i o ovoj firmi su bile argumentirane u smislu da postavim pitanje hoce li se Selebaj rijesiti dugova na nacin da proda dionice jer su mu to pitanje bili postavili u interview-u a on nije htio odgovoriti. Pa samim tim mi se postavilo pitanje da li je ovo sada bila rasprodaja njihovih dionica zbog duga. Kako vidim da je u igri Nizozemska banka tada je ipak ocito rijec o NE NAMJERNOM pumpanju dionice kako bi se podmirili dugovi jer ako se ne varam NEMA promjena u prvih 10 a valjda to nesto i govori.



E, šta bi kolega fotije dao da zna koliko talijani nude validusu i plurisu za 672171 dionicu vabe [lol]
[thumbsup]
Do idućih novosti
LP

a šta bi tek ti dao da znaš da Talijani ne nude ništa nego Švicarci .
do tvojih idućih insajd novosti [bye]
[/quote]

Mozda kolega zna da su i Talijani u igri…

Skidam kapu ekipi koja je bila, sad neznam ili dovoljno pametna, ili dovoljno hrabra da odstane dovoljno dugo u ovoj dionici!!!! [thumbsup]
Osobno nisam bio očito ni pametan ni hrabar, pa sam panično zbrisao sa blagim minusom. [embarass] Istina nisam niti imao neku količinu pa i nije tolika šteta, ali me sekira što sam ovu dionicu prepozno kao dobru priliku, kupio i onda zbrisao netom prije skoka! [cry]
Slijedi jedna dobra analiza: ZAŠTO?!
I kako je netko negdje napisao iz svojih grešaka se najbolje uči!

Kapa do poda!!!!!!!

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)


Večernji list: Nizozemski fond želi kupiti Validusov udio u Vaba banci

Varaždinski Validus zaprimio je indikativnu ponudu za prodaju 513.477 dionica Vaba banke koje su u njegovu vlasništvu.

Vladimir Šelebaj Sellier, Validus Vladimir Šelebaj Sellier, Validus Kako prvi javlja Večernji list, indikativnu ponudu navodno je predao fond koji je među tri najveća vlasnika Vaba banke, a to bi, prema podacima SKDD-a, bio Balkan Financial Sector Equity fund C.V. iz Amsterdama u Nizozemskoj koji trenutačno drži 292.000 dionica Vaba banke, odnosno 16,54 posto ukupnog udjela. Od dolaska u Validus Vladimir Šelebaj-Sellier naglašava kako je imovina Validusa znatno veća od postojećih dugova, zbog čega krizna uprava na čelu s njime u idućih pet godina namjerava prodajom dijela imovine namiriti dugove svim vjerovnicima.

Ne vjerujem da će prodati odmah Nizozemcim jer će sad u igru uključiti i drugi. Osim toga, možda bi Nizozemcima trebalo šapnuti da bi im najjeftinije bilo kupiti VLDS pa dati janvu ponudu po npr. 30 kn po dionici pa bi dobili i Validus i dioncie Vaba banke u kompletu za iste pare [wink]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Zanimljivo je kako je ova vijest izasla danas a ne recimo jucer jer ipak je jucer bio radni dan, sto bi po mom misljenju znacilo da u ponedjeljak ima podloge za jos jedan dobar skok.


Večernji list: Nizozemski fond želi kupiti Validusov udio u Vaba banci

Varaždinski Validus zaprimio je indikativnu ponudu za prodaju 513.477 dionica Vaba banke koje su u njegovu vlasništvu.

Vladimir Šelebaj Sellier, Validus Vladimir Šelebaj Sellier, Validus Kako prvi javlja Večernji list, indikativnu ponudu navodno je predao fond koji je među tri najveća vlasnika Vaba banke, a to bi, prema podacima SKDD-a, bio Balkan Financial Sector Equity fund C.V. iz Amsterdama u Nizozemskoj koji trenutačno drži 292.000 dionica Vaba banke, odnosno 16,54 posto ukupnog udjela. Od dolaska u Validus Vladimir Šelebaj-Sellier naglašava kako je imovina Validusa znatno veća od postojećih dugova, zbog čega krizna uprava na čelu s njime u idućih pet godina namjerava prodajom dijela imovine namiriti dugove svim vjerovnicima.


Ma koji nizozemci ? to su ovi isti iz VŽ inkubatora,žele oni jeftino Vabu,Validus su već otpisali,naravno žele to napumpati i onda adio.

obožavam strvine-posebno ovce


Stvarno nebi volio biti u kozi ovima sta su izisli na 5-7.,nije im dobro.,sad bi najrade neku bombu postavili u vabi samo da cijena padne da bi se mogli vratit nazad i uzivati u slijedecim vjestima i gledati kako se vlds zeleni.,nece moci deckici ne pali vam drukanje vise.,trend up up..

ma ništa od drukanja,to je gubljenje vremena…. ne misliš valjda da je netko jučer kupio 115.000 dionica za 1,5 milje kuna zbog nečijeg drukanja? vrlo brzo ovdje će doći do raspleta, pa sam uvjeren da će u veljači VLDS ići po 20 kn….


vjerojatno si i ti poslan hanfi sa ispisom naloga za validus ,pa se brineš.a kad si bio prosvijetljen na 7 kuna da je validus dobio ponudu za prodaju vabe onda si požurio dati nalog na kupnju .
to ti prolazi kod nas,a vani bi pravio društvo dr.ivi na par godina pa se ne bi sjetio zaraditi na insajderskoj informaciji.

daj bože da uvedu short selling pa da se može zaraditi i kad pada.



baš me zanima hoće li hanfa poništiti sve transakcije koje su se desile od kad je počeo rast sa 7 kn.
ovo se samo na našoj burzi može dogoditi,u americi bi neko dobio 10 godina zatvora za upozorenje drugima.
ali šta reći o njima kad nisu čoviću zbog plive ništa napravili i kod masu drugih slučajeva.
bitno da su tlm držali blokiran 2 godine i vupik.

Da? To bi baš bilo zanimljivo, poništiti samo rast, pad nema veze, pa ako je netko kupio po 13 i prodao opet po 13 prodaju mu treba poništiti a kupnju ne? Zbilja pravo rezoniranje, možeš samo izgubiti a hanfa je tu da spriječi dobitak, lol.
[/quote]

[/quote]

Gle ovak. Prvo pretpostavimo da si ti mali investitor s recimo 30000kn. Dionica pada s 29 na 13 i ti se tu uključiš u kupnju i kupiš recimo 2000 komada. Dionica pada i dalje, ti tvrdoglav i ne prodaješ. Dođe dionica na 6 kn, ruke ti se tresu, gaće usrane [lol] . Ipak nakon određenog vremena dionica naraste na tvojih 13 kuna ulaza i tu prodaš, izađeš s nulom. I sad se javi Hanfa i poništi transkacije od 6 do 13 kn. Bi bio sretan? Nemaš pojima o ničemu, naivno kupuješ u padu i nakraju sretan izlaziš s nulom i onda ti hanfa to poništi. Žišku.
Ovo nema veze niti s tobom niti s mnom, glavni glumac ove priče je izmišljen [lol] da ti objasnim o čemu sam pisao prije.

P.S. Osobno još uvijek držim određeni dio dionica vlds, a bome i dionica BPBA koje se već duže vrijeme pacaju.

New Report

Close