VLDS (Validus)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLDS (Validus)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ovo lijepo izgleda…
još nije previše zanimljiva dionicama klasičnim špekulantima, ali kad dođe do 25-26, postat će zanimljivija, potražnja će odjednom porasti…a onda idemo up, up…bez velikog problema

mislim da bi 25 mogli liznuti do kraja tjedna [wink]

da, ovo je apsolutno točno. sad nije dobra na 24, a bit će odlična na 28-30. i preko 30… čudni su ti špekulanti…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Interesantno je vidjeti da konačno na Validusu imamo većeg kupca koji ne miče/stavlja nalog kao što je to do sada bio slučaj. Netko veći očito želi kupiti, no iskreno mi se čini da će morati malo podići letvicu ukoliko želi skupiti količinu.
Ne znam da li ste primjetili ali prodaja se bitno razrijedila zadnjih dana.

čeka se hoćemo gore ili dolje…nitko baš i ne popušta…
valjda će nas proljeće još više probudi, bilo bi odlično kad bi iz tvrtke dobili neku dobru vijest…
do 25 samo 4.393 komada… [lol]

Dajte kolege malo ozbiljnosti. Imam validus, ali mi je smiješno čitati o nekoj jakoj kupnji i slaboj prodaji.
Zaista mislite da onaj sa 4000 komada na bidu želi kupiti?
[rolleyes]


Dajte kolege malo ozbiljnosti. Imam validus, ali mi je smiješno čitati o nekoj jakoj kupnji i slaboj prodaji.
Zaista mislite da onaj sa 4000 komada na bidu želi kupiti?
[rolleyes]

A ovo je kao ozbiljno sto ti pises?! A da ti kazem, da mu jih ja mogu prodati u komadu i to jos uz dobru zaradu?!

U takvom slucaju jednostavno jih kupi! I najvjerojatnije nema veze to sto ti mislis da on misli, jel tako?

Očito slijedi opet pad do 22kn gdje je potpora probijanja linije trenda uzvodno.
Ako obrana na 22kn izdrži VLDS može početi rast.
Inače branio je i onaj sa 800kom cijenu na Badelu na 107,5kn, do trenutka kad sam ga odlučio malo bocnuti, testirati njegov strah, a što se poslije dogodilo??? Propad 5% dolje.

26.11.2010 - Dan D



Dajte kolege malo ozbiljnosti. Imam validus, ali mi je smiješno čitati o nekoj jakoj kupnji i slaboj prodaji.
Zaista mislite da onaj sa 4000 komada na bidu želi kupiti?
[rolleyes]

A ovo je kao ozbiljno sto ti pises?! A da ti kazem, da mu jih ja mogu prodati u komadu i to jos uz dobru zaradu?!

U takvom slucaju jednostavno jih kupi! I najvjerojatnije nema veze to sto ti mislis da on misli, jel tako?

[/quote]

Nalog na bidu koji volumenom odskače postavlja se iz slijedećih razloga:
1. dogovoreni pretovar
2. držanje cijene pri padu ("brana")
3. poticanje drugih na kupnju
4. stvarna kupnja

Moje mišljenje je slijedeće:
Ad 1 i 2 očigledno ne odgovaraju konkretnom slučaju.
Ad 4: da želim kupiti količinu sigurno se ne bi postavio na taj način, jer destimuliraš prodavača koji zbog disbalansa kupnje/prodaje očekuje veću cijenu
Zbog toga se Ad 3 nameće kao logičan odgovor.

James1, meni se iskreno čini da ovaj hoće kupiti količinu. Ne uzmiče baš…

Čudnu je strategiju izabrao.
Bilo kako bilo, meni odgovara.
[smiley]

kad pogledate Optimu koja nema vlastite imovine (kapitala) i Validus sve vam je jasno. a to hoće li netko van ili unutra uopće nije bitno… oni strpljivi će se naplatit, a ostali? ma koga briga za njih!!!!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Ovaj ne popušta sa 3900komada.
Daj malo smanji tu količinu inaće neće ništa više uletit.




Dajte kolege malo ozbiljnosti. Imam validus, ali mi je smiješno čitati o nekoj jakoj kupnji i slaboj prodaji.
Zaista mislite da onaj sa 4000 komada na bidu želi kupiti?
[rolleyes]

A ovo je kao ozbiljno sto ti pises?! A da ti kazem, da mu jih ja mogu prodati u komadu i to jos uz dobru zaradu?!

U takvom slucaju jednostavno jih kupi! I najvjerojatnije nema veze to sto ti mislis da on misli, jel tako?

[/quote]

Nalog na bidu koji volumenom odskače postavlja se iz slijedećih razloga:
1. dogovoreni pretovar
2. držanje cijene pri padu ("brana")
3. poticanje drugih na kupnju
4. stvarna kupnja

Moje mišljenje je slijedeće:
Ad 1 i 2 očigledno ne odgovaraju konkretnom slučaju.
Ad 4: da želim kupiti količinu sigurno se ne bi postavio na taj način, jer destimuliraš prodavača koji zbog disbalansa kupnje/prodaje očekuje veću cijenu
Zbog toga se Ad 3 nameće kao logičan odgovor.
[/quote]

i meni je to logično, ali opet.. zar mislite da bi se netko gurao na prvo mjesto, ukoliko ne želi kupiti, a u svakom trenutku te netko može poklopiti?
Prije bi rekao da netko možda ima kakvu potencijalnu informaciju, ali da je ulagač neiskusan, a brokeri ga nisu savjetovali da kupnju učini na drugačiji način, već su mu zasigurno samo rekli da možda može po toj cijeni kupiti…

New Report

Close