VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Viro moze svoj udio u HISu naplatiti za 8 godina. Do onda, tko ziv tko mrtav.

Marielena, 06.01.2021. u 09:35

Viro moze svoj udio u HISu naplatiti za 8 godina. Do onda, tko ziv tko mrtav.

Moze ako bude sto vredilo tada i ako udio ne prede na nekoga drugog u postupku namire dugova.

mistzer bisajković,

dajte mi molim vas objasnite, na koji način vi viidte tu vezu Vira i HIS-a i da li ju uopce vidite. I nakon PSN-a kako mislite da ce Viro poslovati? Od kud će plaćati režije, najbanalnije stvari? Od kud će vratiti kredite i sva ostala dugovanja? Od kud pare za sve to??

Kolega Joda, to se i ja pitam od kuda.

joda, 06.01.2021. u 11:09

mistzer bisajković,

dajte mi molim vas objasnite, na koji način vi viidte tu vezu Vira i HIS-a i da li ju uopce vidite. I nakon PSN-a kako mislite da ce Viro poslovati? Od kud će plaćati režije, najbanalnije stvari? Od kud će vratiti kredite i sva ostala dugovanja? Od kud pare za sve to??

Ne vidim uopce direknu vezu izmedu VIRA i HIS.

Ne mislim da ce VIRO moci normalno poslovati i “placati racune” i ne vjerujem u uspjeh PSN.

Ako i naprave nekakvu nagodbu,ne vjerujem da ce je VIRO moci ispunjavati.

same se moreme nadati da netko zna ipak malo više o ovoj konstelaciji. bile bi štet da nam Virij nema bas nikakve koristi od ovoj bujanja cijene. a ovo je jos nis imho.

kapla!

majster Ardwirk,

slazem se sa vasim konstatacion. Viro ce, ako nis drugo valjda must pare na račun upravljanja. Šećer rastura. Prognoza je svijetla. Vrlo.

Nego, dajte mi recite gdje tocno pise da se u slucaju Vira vjerovnocima nudi pretvaranje u kapital po 180kn jedna dionica?

Ako imate točno copy/paste tog teksta?

I jos jedno pitanje, jel znaste mozda koliko bi mogla bit proizvodnja šećera ova godina (HIŠŽ)- Cca 130 000 tona jer su spominjlai smanjenje ove godine u odnosu na prošlu?

A sad računajte kulike bi mogla bit dobit HISa ako ce zucker bit >>450 ojr/tonaž, čak mozda blize 500?

ruspotujc!

a imam i još jedno pitanje. (4 Ardwar)

kako je moguće da su i u 2019 godini sa onom mizerijom od cijene uspjeli nabrat preko 100 milja dobiti?

neko racunovoddstveno manipulacija ili su oni uspjeli prodavat po visim cijenama nekako?

bisakovi, 06.01.2021. u 13:38

 





joda, 06.01.2021. u 11:09



 

mistzer bisajković,

dajte mi molim vas objasnite, na koji način vi viidte tu vezu Vira i HIS-a i da li ju uopce vidite. I nakon PSN-a kako mislite da ce Viro poslovati? Od kud će plaćati režije, najbanalnije stvari? Od kud će vratiti kredite i sva ostala dugovanja? Od kud pare za sve to??

 



 

Ne vidim uopce direknu vezu izmedu VIRA i HIS.

Ne mislim da ce VIRO moci normalno poslovati i “placati racune” i ne vjerujem u uspjeh PSN.

Ako i naprave nekakvu nagodbu,ne vjerujem da ce je VIRO moci ispunjavati.

Ne vidite direktnu vezu izmedju vlasnika 60 % HISa kroz 100% sladorane od Vira.

O boze dragi

Cuker u eu 440po toni

Ni to vise ne valja.

Pricekajmo jesen najkasnije pa da vidimo kao nema veze

Dakle imas manju proizvodnju za vecu cijenu sa smanjenim troskom rada u HISu

I ne valja.

Sve sto HIS zaradi ici ce na servisiranje dugova vlasnika.. Oba- do prodaje kompletnog posla sto mislim da je krajnji cilj ( u psn brisu sve repove)

U zadnjih godinu dana cijena hrane rasteJ. Jos ste prije imali u maloprodaji zuker po 3.5 kn.

Danas nema

Konacno vam je vidljivo koliko je sladorana ubrala para od alkohola. ( imate u izvjesce sladorane vidljivo u psn sladorane)

Vrijeme ce pokazati.

Ja tipujem na 45-50 kn prvi target sljedeci 100

Moje misljenje

 

@bisakovi.

Procitajte prvu recenicu mog zadnjeg posta.

Za dokap cemo vidjeti. Neznam tko bi mu dao novac

Jedina forma izvediva je upravo ova koju rade. Zamjena potrazivanja za nove dionice.

A vidjeli smo koliko cijene tu zamjenu. Vec sam ranije objasnjavao

Aardwark, 07.01.2021. u 19:09

 





bisakovi, 06.01.2021. u 13:38



 

 





joda, 06.01.2021. u 11:09



 

 

mistzer bisajković,

dajte mi molim vas objasnite, na koji način vi viidte tu vezu Vira i HIS-a i da li ju uopce vidite. I nakon PSN-a kako mislite da ce Viro poslovati? Od kud će plaćati režije, najbanalnije stvari? Od kud će vratiti kredite i sva ostala dugovanja? Od kud pare za sve to??

 

 



 

Ne vidim uopce direknu vezu izmedu VIRA i HIS.

Ne mislim da ce VIRO moci normalno poslovati i “placati racune” i ne vjerujem u uspjeh PSN.

Ako i naprave nekakvu nagodbu,ne vjerujem da ce je VIRO moci ispunjavati.

 



 

Ne vidite direktnu vezu izmedju vlasnika 60 % HISa kroz 100% sladorane od Vira.

O boze dragi

Cuker u eu 440po toni

Ni to vise ne valja.

Pricekajmo jesen najkasnije pa da vidimo kao nema veze

Dakle imas manju proizvodnju za vecu cijenu sa smanjenim troskom rada u HISu

I ne valja.

Sve sto HIS zaradi ici ce na servisiranje dugova vlasnika.. Oba- do prodaje kompletnog posla sto mislim da je krajnji cilj ( u psn brisu sve repove)

U zadnjih godinu dana cijena hrane rasteJ. Jos ste prije imali u maloprodaji zuker po 3.5 kn.

Danas nema

Konacno vam je vidljivo koliko je sladorana ubrala para od alkohola. ( imate u izvjesce sladorane vidljivo u psn sladorane)

Vrijeme ce pokazati.

Ja tipujem na 45-50 kn prvi target sljedeci 100

Moje misljenje

 

Aardwark, 07.01.2021. u 19:09

 





bisakovi, 06.01.2021. u 13:38



 

 





joda, 06.01.2021. u 11:09



 

 

mistzer bisajković,

dajte mi molim vas objasnite, na koji način vi viidte tu vezu Vira i HIS-a i da li ju uopce vidite. I nakon PSN-a kako mislite da ce Viro poslovati? Od kud će plaćati režije, najbanalnije stvari? Od kud će vratiti kredite i sva ostala dugovanja? Od kud pare za sve to??

 

 



 

Ne vidim uopce direknu vezu izmedu VIRA i HIS.

Ne mislim da ce VIRO moci normalno poslovati i “placati racune” i ne vjerujem u uspjeh PSN.

Ako i naprave nekakvu nagodbu,ne vjerujem da ce je VIRO moci ispunjavati.

 



 

Ne vidite direktnu vezu izmedju vlasnika 60 % HISa kroz 100% sladorane od Vira.

O boze dragi

Cuker u eu 440po toni

Ni to vise ne valja.

Pricekajmo jesen najkasnije pa da vidimo kao nema veze

Dakle imas manju proizvodnju za vecu cijenu sa smanjenim troskom rada u HISu

I ne valja.

Sve sto HIS zaradi ici ce na servisiranje dugova vlasnika.. Oba- do prodaje kompletnog posla sto mislim da je krajnji cilj ( u psn brisu sve repove)

U zadnjih godinu dana cijena hrane rasteJ. Jos ste prije imali u maloprodaji zuker po 3.5 kn.

Danas nema

Konacno vam je vidljivo koliko je sladorana ubrala para od alkohola. ( imate u izvjesce sladorane vidljivo u psn sladorane)

Vrijeme ce pokazati.

Ja tipujem na 45-50 kn prvi target sljedeci 100

Moje misljenje

 

Postovani,dakle VIRO nije suvlasnik HIS-a vec SLADORANA.Sladorana je u velikim financijskim problemima,a VIRO je vlasnik takve tvrtke, za koju se ne zna hoce li opstati u ovom obliku,zar ne?

Ja mislim da VIRO nece “prezivjeti” ,barem ne bez velike dokapitalizacije.Sanse za to su minimalne,po meni.

Aardwark, 08.01.2021. u 08:17

@bisakovi.

Procitajte prvu recenicu mog zadnjeg posta.

Za dokap cemo vidjeti. Neznam tko bi mu dao novac

Jedina forma izvediva je upravo ova koju rade. Zamjena potrazivanja za nove dionice.

A vidjeli smo koliko cijene tu zamjenu. Vec sam ranije objasnjavao

Nije bitno sto uprava VIRA zeli(koliko cijene zamjenu).Oni su sada u PSN manje- vise nebitni.Mogli su odlucivati u redovnom poslovanju,sada ne.Vjerovnici odlucuju sada.

Secer danas zavrsio na 15.74 centi. Mogli bi kakav vlakic organizirati.

https://e-oglasna.pravosudje.hr/objave/03b3aca6-a1b9-4721-80de-2a346c55fb96

 

evo i potvrde da je KF otkupio dugovanja

 

s obzirom da su objavili tablicu tražbina, jel to to? ili jos ima vremena da ovi prijave koji nisu prijavili? A kaj se tice KF-a, oni su ih više otkupili?

New Report

Close