VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sladorana odblokirana.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Viro je tek jučer poslao dopunu dokumenata za predstečajnu nagodbu tako da bi tek idući tjedan se mogao odblokirati račun..

alt666, 08.12.2020. u 08:27

Viro je tek jučer poslao dopunu dokumenata za predstečajnu nagodbu tako da bi tek idući tjedan se mogao odblokirati račun..

Sramota je da nitko ne kontrolira izvjestavanje javnosti.

Skoro 40 dana i tek onda dopuna.

 

Opet danas novi podnesak😂😂😂😂😂

https://www.lider.media/poslovna-scena/hrvatska/slavonija-zupanja-konzultant-kljucan-za-predstecaj-134354

 

Erste banka s 51 milijun kuna potraživanja nije najveća vjerovnica. Više potražuje KF Partners – čak 83 milijuna kuna – iako nikad nije imao prihod veći od 200 tisuća kuna! Ta konzultantska tvrtka u većinskom vlasništvu Ivana Fabijančića mogla bi biti presudna u izglasavanju nagodbe jer zajedno s potraživanjima Zadrova Vira (oko 50 milijuna kuna) predstavlja 71,5 posto vjerovnika.

https://www.lider.media/lider-intelligence/tvrtke-i-karijere/tvrtke-i-karijere-i-sladorana-marinka-zadre-u-predstecaju-promjene-na-celu-ineteca-splitske-luke-134481

 

U propast šećernog lanca Marinka Zadre uključila se i SLADORANA s otvaranjem predstečajnog postupka. Prema prijedlogu plana predstečajne nagodbe, tvrtka će nastaviti s otplatom kredita od ukupno 409 milijuna kuna. Ostalim vjerovnicima predlaže se da otpišu 45 posto od 451 milijuna kuna potraživanja, da 50 posto potraživanja pretvore u vlasničke udjele, a preostalih pet posto isplatilo bi se jednokratno, ali nakon osam godina. Druga opcija je otpis 90 posto potraživanja. Od tog 451 milijuna kuna potraživanja nerazlučnih vjerovnika najviše otpada na vlasnika – VIRO TVORNICU ŠEĆERA – 288 milijuna kuna, a drugi vjerovnik je konzultantska tvrtka KF PARTNERS, koja potražuje 83 milijuna kuna, isto koliko i od SLAVONIJE ŽUPANJA.  

 

vidite poveznicu u rjesavanju nagodbe?

sve odavno pripremljeno i imao sam mozda krive info a mozda i tocne pa se cisti poslovanje da se proda

 

 

Aardwark, 17.12.2020. u 10:47

https://www.lider.media/lider-intelligence/tvrtke-i-karijere/tvrtke-i-karijere-i-sladorana-marinka-zadre-u-predstecaju-promjene-na-celu-ineteca-splitske-luke-134481

 

U propast šećernog lanca Marinka Zadre uključila se i SLADORANA s otvaranjem predstečajnog postupka. Prema prijedlogu plana predstečajne nagodbe, tvrtka će nastaviti s otplatom kredita od ukupno 409 milijuna kuna. Ostalim vjerovnicima predlaže se da otpišu 45 posto od 451 milijuna kuna potraživanja, da 50 posto potraživanja pretvore u vlasničke udjele, a preostalih pet posto isplatilo bi se jednokratno, ali nakon osam godina. Druga opcija je otpis 90 posto potraživanja. Od tog 451 milijuna kuna potraživanja nerazlučnih vjerovnika najviše otpada na vlasnika – VIRO TVORNICU ŠEĆERA – 288 milijuna kuna, a drugi vjerovnik je konzultantska tvrtka KF PARTNERS, koja potražuje 83 milijuna kuna, isto koliko i od SLAVONIJE ŽUPANJA.  

 

vidite poveznicu u rjesavanju nagodbe?

sve odavno pripremljeno i imao sam mozda krive info a mozda i tocne pa se cisti poslovanje da se proda

 

 

Dakle,pojednostavljeno,priznaje se da su potrazivanja VIRA od 288 miliona kuna nenaplativa,zar ne?

Sto to znaci?Da je bilanca VIRA daleko losija nego je prikazana u izvjescu,a i tu je katastrofalno losa.Ja osobno ne vjerujem da se VIRO moze izvuci iz ovoga,ali dok nije gotovo,nije gotovo!

KF Partners je vjerojatno otkupio potrazivanje od nekog vjerovnika.

https://e-oglasna.pravosudje.hr/objave/1500132a-0cae-4e01-9655-b15e77398703

 

bogme su brzo reagirali

 

https://e-oglasna.pravosudje.hr/objave/27771dab-da94-47d7-93f4-cc086fa117fe

A OVI JOS BRZE DONIJELI ODLUKU

dakle u ponedjeljak je odblokiran

Marielena, 17.12.2020. u 15:22

KF Partners je vjerojatno otkupio potrazivanje od nekog vjerovnika.

Da, velika vjerojatnost da je firma s prometom od max 200.000kn otkupila dug od 83mil kn?

master čičone, ako čitate, moze komentar na cijelu priču??

hvala i mazel tov

bozko, 18.12.2020. u 14:48

 





Marielena, 17.12.2020. u 15:22



 

KF Partners je vjerojatno otkupio potrazivanje od nekog vjerovnika.

 



 

Da, velika vjerojatnost da je firma s prometom od max 200.000kn otkupila dug od 83mil kn?

Raspitajte se po kojem principu rade firme za otkup nenaplativih dugova. Vecinom su to doo-i sa malim temeljnim kapitalom.

Ne znam da li su otkupili ili ne. Samo nagadjam.

Odblokiran

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.







 

 






Marielena, 18.12.2020. u 19:37
 





Raspitajte se po kojem principu rade firme za otkup nenaplativih dugova. Vecinom su to doo-i sa malim temeljnim kapitalom.

Ne znam da li su otkupili ili ne. Samo nagadjam.









Znam kako rade, ne znam što želite reći?

Ne mijenja činjenicu da firma koja radi 200 000kn nema kapitala/mogućnosti otkupiti taj dug niti uz znatan popust? I spada li on uopće u nenaplativi dug ili se radi o nečem drugom?

New Report

Close