VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dionice prehrambenih tvrtki će po mojem mišljenju dobro raditi kroz ovu krizu. Nažalost u ovakvim uvjetima ,ali mislim da će Viro isplivati brže nego sam mislio

Viro će potonuti, a ne isplivati. To je barem svima jasno. Pogotovo nakon sto se secer, ali doslovno raspao.

https://www.finviz.com/futures_charts.ashx?t=SB

Ichweiss, 21.03.2020. u 21:38

Viro će potonuti, a ne isplivati. To je barem svima jasno. Pogotovo nakon sto se secer, ali doslovno raspao.

https://www.finviz.com/futures_charts.ashx?t=SB

U Sladorani sutra kreće proizvodnja alkohola, našli radnike i kvasac

Ide drama za viro

Oni u blokadi a nikako da padne cijena.

Mora da vama i bisakovi zivce kida.

Preporucam odmor od burze. Pogotovo ove teme uz zvukove pjesme “kako to “

@Adwark

Cijena na tako malim prometima je nebitna.

Nikada to nisam prije napisao,ali sada sumnjam da se VIRO moze izvuci iz ove krize ako potraje godinu-dvije.

A vidi sad ovo

U Sladorani sutra kreće proizvodnja alkohola, našli radnike i kvasac

Ali idu korekno. Neće naplaćivati bolnicama. Ide donacija. Možda u ovoj cijeloj velikoj krizi i neke lijepe stvari isplivaju. Pokrene se opet domaća proizvodnja kako ja je ugušena uputni uvoznim proizvodima i cijenama..

bbkk0000, 24.03.2020. u 20:38

Ali idu korekno. Neće naplaćivati bolnicama. Ide donacija. Možda u ovoj cijeloj velikoj krizi i neke lijepe stvari isplivaju. Pokrene se opet domaća proizvodnja kako ja je ugušena uputni uvoznim proizvodima i cijenama..

https://narod.hr/koronavirus/sladorana-u-zupanji-u-srijedu-hitno-pokrece-proizvodnju-medicinskog-alkohola

“Potrebnih sirovina imamo i sve snage sada će se u Sladorani usmjeriti na proizvodnju alkohola”, dodaje Zadro.

 

S upitima o mogućnosti pokretanja proizvodnje Sladorani su, inače, upiti počeli stizati odmah s početkom krize, prije desetak dana, a javili su se svi, od kriznog stožera, bolnica i ljekarni, do proizvođača sredstava za dezinfekciju. Potražnja je, kaže Zadro, doista velika, a prioritet će biti opskrba bolnica. Već su utvrđene njihove pojedinačne potrebe, a kako potvrđuje Zadro, njima će potrebni alkohol Viro – donirati.

 

U zadnjem dijelu ce tvornica koja je u blokadi donirati alkohol.

Siguran sam da nam nakon toga krece stecaj. Cinican sam

Kaže Grdović da nije u šoldima sve..možda zaista ova velika kriza izroni neke druge i drugačije ideje, kvalitetniji svjetonazor.

Ritamo se na viru

Bar nije dosadno

Aardwark, 26.03.2020. u 15:48

Ritamo se na viru

Bar nije dosadno

prava zabava kreće na 25-30 kn….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 26.03.2020. u 17:09

 





Aardwark, 26.03.2020. u 15:48



 

Ritamo se na viru

Bar nije dosadno

 



 

prava zabava kreće na 25-30 kn….

Slusam o tome vec mjesecima. I opet nis.

Pusa

Potencijal Proizvodnje Etanola (60 dana):

kapacite: Viro je objavio da ima kapacitet 25.000l dnevno. x60 dana = 1.500.000 L

cijena: trenutna cijena 1L alkhola = 25-30eur, neka je cijena u veleprodaji -40%= 15-18 eur

1.500.000x15eur= 22.500.000 eur (kn 170 mio= 30% prihoda od prodaje za 2019 god!)

To je potencijal za 60 dana, ako se ova kriza i potreba produzi. potencijal je jos i veci.

bardo1809, 27.03.2020. u 11:03

Potencijal Proizvodnje Etanola (60 dana):

kapacite: Viro je objavio da ima kapacitet 25.000l dnevno. x60 dana = 1.500.000 L

cijena: trenutna cijena 1L alkhola = 25-30eur, neka je cijena u veleprodaji -40%= 15-18 eur

1.500.000x15eur= 22.500.000 eur (kn 170 mio= 30% prihoda od prodaje za 2019 god!)

To je potencijal za 60 dana, ako se ova kriza i potreba produzi. potencijal je jos i veci.

Neka je 10e

Al konacno netko mucnuo glavom.

Ni kriv ni duzan his dobio posao u ovoj krizi kad se svi bore za prezivjet

 

izlazi podravska banka samo neznamo je margin u pitanju ona je ulazila na ovoj kupnji od 50-80

Aardwark, 27.03.2020. u 15:22

 





bardo1809, 27.03.2020. u 11:03



 

Potencijal Proizvodnje Etanola (60 dana):

kapacite: Viro je objavio da ima kapacitet 25.000l dnevno. x60 dana = 1.500.000 L

cijena: trenutna cijena 1L alkhola = 25-30eur, neka je cijena u veleprodaji -40%= 15-18 eur

1.500.000x15eur= 22.500.000 eur (kn 170 mio= 30% prihoda od prodaje za 2019 god!)

To je potencijal za 60 dana, ako se ova kriza i potreba produzi. potencijal je jos i veci.

 



 

Neka je 10e

Al konacno netko mucnuo glavom.

Ni kriv ni duzan his dobio posao u ovoj krizi kad se svi bore za prezivjet

 

HIS se nebi trebao puno muciti kao ostali. Secer nije osjetio pad potraznje u ovoj coronakrizi (izjavio i CEO COSANa). Cijena je malo destabilizirana zbog velike ponude secera na svjetskoj razini (razlog je pad cijene nafte, pa tako i ethanol goriva…).

Ali ono sto ide u korist Viro-u je zatvaranja granica, fokus na domace proizvodace (pogotovo strateskih dobara), slabljenje kune (uvoz postaje skuplji…) etc. etc.

Generalno bi rezultat mogao bit flat vs YA na razini prihoda, moguce cak i profita (ako dobro iskoriste ovu pricu sa alkoholom…)

New Report

Close