VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Wasp,hvala vam na odgovoru.

Slazem se s vašim razmisljanje o postojanju Vira kao d.d.-a upravo zbog same strukture vlasnistva.Pa Cristal Union i jeste ušao u vlasnistvo upravo iz prethodnih dugogodisnjih dobrih odnosa sa Zadrom koji ima jako dobru reputaciju i stoga priče o izradi nas malih dioničara su mi zbilja nevjerovatne.

Istina sto kazete,nije dug nastao preko noći,ali obzirom koliko je šećerana u svijetu propalo još je Viro dobro uspio opstati.Bolja vremena dolaze,a koliko pratim čini mi se da podrska dolazi i sa drzavne razine te razine EU.

Jest da će se kompromisi trebati raditi unutar HISa.Prvenstveno su obje strane tu usle radi opstanka pa tako i kod racionalizacije poslovanja vjerujem da ce se odluke donositi po kriteriju profitabilnosti.

 

Od 23. ožujka 2020.godine VIRO u CROBEX indexu.

Zagrebačka burzaZagreb, 12. ožujka 2020.

PREDMET: Obavijest i blokadi računa

Poštovani,Ovim putem dajemo obavijest da je danasračun Viro tvornice šećera d.d. Zagreb blokiran na temelju ovršneispravezadužnice,poslane na naplatu od strane Erste&Steiermärkische bank d.d. Rijeka, za iznos od HRK 1.500.000,00.S obzirom na očekivane priljeve na poslovne račune Vira, očekujemo da će se naši računi deblokirati u vrlo kratkom roku.

S poštovanjem,VIRO TVORNICA ŠEĆERA d.d.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

U ovo grozno doba.

https://simplywall.st/stocks/hr/food-beverage-tobacco/zgse-viro/viro-tvornica-secera-dd-shares/news/why-we-like-viro-tvornica-secera-d-d-s-zgseviro-43-return-on-capital-employed/amp/

To je ta takozvana pomoc od banaka i vlade koju svi najavljuju. Nek secerana napokon napravi svoju proizvodnju alkohola jer materijala imaju pa ce onda ove kaste iz banke molit na koljenima da kupe dezinfekcijsko sredstvo!!!!!

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/drama-zbog-alkohola-zadnje-zalihe-otisle-su-bolnicama-sladorana-u-zupanji-nakon-tri-godine-hitno-montira-strojeve-kako-bismo-imali-za-antiseptike-1010239

Uzivajte i zblizite se sa obitelji

Ovo moze biti dobro (sa dezinfekcijiom) za “spas secerane” jer secer je pao skoro 50% zadnjih nekoliko tjedana,a ne znam da li blokada VIRA jos stoji?Tesko razdoblje za HIS i VIRO.

znam da secerana radi i da su cak izvozili neke kolicine

A ovo je samo dodatna zarada.

U trenucima kada svi rade malo ili uopce ne rade ovo je super

No. Ako pogledate secernu industriju u eu i usporedite pad u odnosu na ostale dionice. Hrana je pala zanemarivo

@Aardwark

Covjece pa firmi je blokiran racun!!!Ne bih se iznenadio da se uskoro pokrene stecaj ili PSN.Budite realni.Secer je pao strasno zadnji mjesec.

Covjece usporedi s drugima.

Npr s bankarima s rekordnom dobiti.

Npr sa rivp i aren, lrh…

Covjece dosadan si boze sacuvaj.

Nadao sam se da si odleprsao sa foruma.

 

@Ardwark

Firma je blokirana 3 puta u kratkom vremenu.Zadnja blokada je jos aktivna.Firma dakle nije u stanju placati svoje obaveze.Znate sto se desava sa takvim firmama?Svi su Vam dosadni koji pisu o cinjenicama,ali to je nebitno.

Gdje si bio kad je secer rastao

Sto onda nisi prenosio brizni covjece.

 

Aardwark, 20.03.2020. u 13:44

znam da secerana radi i da su cak izvozili neke kolicine

A ovo je samo dodatna zarada.

U trenucima kada svi rade malo ili uopce ne rade ovo je super

No. Ako pogledate secernu industriju u eu i usporedite pad u odnosu na ostale dionice. Hrana je pala zanemarivo

u kojem ti svijetu živiš?… bit će u svijetu mašte u kojem su blokade računa samo zafrkancija među prijateljima?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Što se tiče ove blokade, znam da se radnici redovito plačaju i da se šećerna repa sije! To bi nam za sada trebalo biti dovoljno. Blokada i cijena dionice VIRO ih očigledno ne brine previše sada kad imaju HIŠ ! Cijena šećera u EU je u stalnom porastu, pogotovo europski jugoistok gdje ga i najviše nedostaje. Već u siječnju je bila 450 eura. Koliko će se ovaj dramatičan pad svjetske cijene odraziti kod nas i kada..? O tom potom.

zorangutan, 20.03.2020. u 18:33

 





Aardwark, 20.03.2020. u 13:44



 

znam da secerana radi i da su cak izvozili neke kolicine

A ovo je samo dodatna zarada.

U trenucima kada svi rade malo ili uopce ne rade ovo je super

No. Ako pogledate secernu industriju u eu i usporedite pad u odnosu na ostale dionice. Hrana je pala zanemarivo

 



 

u kojem ti svijetu živiš?… bit će u svijetu mašte u kojem su blokade računa samo zafrkancija među prijateljima?

U onom gdje nakon objave nema pada dionice.

Molim komentar. Kako vi gledate na to.

Nema kupaca ili prodavača?

 

New Report

Close