VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Viro je otporan na sva moguća sranja jer ima izvrsne fundamente, dijeli dividendu, ima izuzetno jake kupce i izuzetno oslabljene prodavače ( rajfajzen pametnjakovići, poneki mali dioničar ). Ovo je definitivno best buy dionica za trogodišnji period 2010, 2011 i 2012.

never surrender

kolege, jeli vam ‘sjela’ dividenda na račune?

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

…rok je do 29.09. ako se ne varam ili..?

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

nije….kontam si da ce biti 29.09.2011 kako pise na obavijesti sa strane 😉

Ajmo iz pocetka!!!

Evo legla para na žiro…

…potvrđujem, novci na računu [thumbsup]

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT

* Važeći podaci za uredovni dan 29.09.2011 .

3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 86.789 6,26 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 10 579

4. VIRO TVORNICA ŠEĆERA D.D. (1/1) 72.677 5,24 Osnovni račun VIROVITICA, HRVATSKA + 2 ‘025

Promjene su u zadnjih 20 dana, dakle u odnosu na stanje na dan 9.9.2011.! AZ OMF [thumbsup] [cool] [sealed]

Štednja je mudrost trošenja.

pbz žiro sjelo

Dragi poslovnjaci 🙂

možete li mi dati vaš odgovor na sljedeće pitanje: što vi mislite, kako se Viro suočio sa velikom gospodarskom krizom 2008. godine? Mislim, koliko su uspješno izašli iz toga, kao gubitaši ili kao dobitnici? u 2009. su ga prozivali gubitašom savelikim potencijalom no to je ipak riječ o proizvođaču prepoznatljivog i neophodnog proizvoda i sirovine…

Ne znam zašto bi itko nazvao Viro gubitašem !? Možda zbog onih nekoliko godina kada je dobit bila minimalna i kada se društvo nije eksplozivno širilo kako smo inače navikli ! Čak ni ta mini-kriza nije bila produkt poznate nam globalne krize, nego posljedica odluke Europske unije da (kobajage) uvede reda u proizvodnju šečera na tlu starog kontinenta. Veliko rušenje cijena šećera je bila prepreka koju velika večina, uglavnom istočno europskih tvornica, nije mogla preskočiti i počelo je gašenje ili (vidi vraga) preuzimanje tvrtki od strane velikih zapadno europskih kompanija. Cijena šećera zbog smanjenje proiz. skače na rekordne razine, a tako isto i dobit tih istih euro kompanija. Sreča naša (Virina ) da nismo prije ušli u EU ! Kvote bi se možda trebale ukinuti 2015 god. pošto su napravile planirano.

http://www.audio.hr/sladorana-dd-zupanja.aspx

Javni poziv za iskazivanje interesa za kupnju dionica društva

SLADORANA D.D. ŽUPANJA

provedbom postupka javnog nadmetanja

+

http://www.jutarnji.hr/template/article/article-print.jsp?id=977883

"…Prije nego li je premijerka stala za govornicu, skupu se obratio vlasnik županjske i virovitičke Šećerane Željko Zadro, koji je pohvalio Vladine mjere gospodarskog oporavka i toliko nahvalio Čobankovića zbog izborenih kvota za šećer po ulasku Hrvatske u EU, da je ovome na trenutak bilo i neugodno što ga se toliko hvali, pa je čak i nemoćno širio ruke prema premijerki…"


http://www.audio.hr/sladorana-dd-zupanja.aspx

Javni poziv za iskazivanje interesa za kupnju dionica društva

SLADORANA D.D. ŽUPANJA

provedbom postupka javnog nadmetanja

Bio sam iznenađen što je Viro ove godine čak 2 puta dijelio dividendu uz otkup trezorskoh dionica. Dakle, podijelili su 50-etak mil. kuna dividende te je trezor otkupio od većinskog vlasnika 15-etak mil. kuna vl. dionica. Naravno, poslovanje je vrlo solidno te tvrtka kupuje i na burzi vlastite dionice, dijeli dividendu ali vidimo da su možda većinski vlasnici Vira na ovaj način možda "izvukli novac" par mjeseci prije da bi kupili Sladoranu jer država "para nema" pa će biti rasprodaje tvrtki u državnom vlasništvu.

Ograđujem se, nemam dionice Vira d.d., nemam spoznaje o tome da li će kupac 17% udjela u sladorani biti Viro-r-a, većinski vlasnici Vira d.d. ili netko treći.

Znam da ukoliko sladoranu kupe većinski vlasnici Viro-r-a, da bi trebala ići ponuda za preuzimanje jer prelaze 10% novo kupljenih dionica a prelaze i prag od 75% jer su vlanici Vira d.d. povezane osobe sa tvrtkom Viro d.d. odnosno hanfa će tako utvrditi.
SLADORANA D.D./REDOVNA DIONICA SLDR-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. VIRO TVORNICA ŠEĆERA D.D. 1.952.514 59,06 Osnovni račun VIROVITICA, HRVATSKA
2. MINISTARSTVO FINANCIJA 454.629 13,75 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 125.117 3,78 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA

4. ŠARAVANJA MIROSLAV 6.317 0,19 Osnovni račun VINKOVCI, HRVATSKA
5. MARIĆ ŠIMO 6.295 0,19 Osnovni račun SLAVONSKI BROD, HRVATSKA
6. KURTOVIĆ VID 4.249 0,13 Osnovni račun ZADAR, HRVATSKA
7. FILIPOVIĆ JOSIP 3.563 0,11 Osnovni račun ŽUPANJA, HRVATSKA
8. ŠOKIČIĆ LJUBICA 3.562 0,11 Osnovni račun ŽUPANJA, HRVATSKA
9. KUPREŠAK ŽELJKO 2.853 0,09 Osnovni račun ŽUPANJA, HRVATSKA
10. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 2.645 0,08 –
Ukupno: 77,49

Štednja je mudrost trošenja.

Izašlo FI

Viro grabi krupnim koracima naprijed

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

Valjda najbolja dionica i kompanija na cijelom ovom tržištu: konzistentni, transparentni, izvrsnog odnosa i prema zaposlenicima i prema suradnicima i prema dioničarima.

Best buy 2010-2011.
[thumbsup]

never surrender

evo
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/VIRO-fin2011-3Q-NotREV-N-HR.pdf

New Report

Close