VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prema službenoj stranici izvješće izlazi 30.04.stvarno je jadno ovako srušiti dionicu koja prijavi 10 % manju neto dobit a prihode veće 14%.


šta mislite,hoće li neto dobit porasti u prvom kvartalu.da čujem barem nekakve prognoze

Bilo bi realno i logično da poraste.Zalihe iz prošle godine koje se mogu realizirati , veći kapaciteti , manji troškovi.
A čini mi se da dionicu blizu 1000 (P/E oko 15) nisu doveli zalutali prolaznici , već neki koji o tom rezultatu očito već nešto znaju……


Evo ako ništa drugo danas potegla cijena white sugar na svjetskom tržištu na 370 $, mislim da je prošle godine bila u ovo vrijeme oko 300 $.

Ja sam svojevremon čuo da su prognoze da će cijena šećera padati, ali to se kosi s porastom proizvodnje etanola. Pa me interesira što mislite o budućem kretanju cijene šećera. Ja mislim da ako je sve od commoditiesa išlo gore, mora i šećer!

Jedna od malobrojnih dionica gdje je kupnja jača od prodaje , ako to šta znači , a i graf izgleda lijepo.

gledajte, cijenu secera određuje potraznja i to je to…a u svijetu vlada nestašica hrane tako da sumnjam da ce do ikakve promjene na dolje doci!moze jedino ici na gore…povecat cemo dnevnu kolicinu proizvedenog secera, manje vise ulaganja su gotova, dalje slijedi povecanje profita!
vitezovi okruglog stola su rekli da ce doci do razvrstavanja dionica po fundamentima sto znaci da smo mi među najboljima…i ovo je definitivno jedna od debelo podcijenjenih dionica i slijedi nam polagani oporavak!cestitam svima koji su ovo izdrzali!!![thumbsup]

OBAMA................SPASITELJ

ako je suditi prema grafu, onda nema sumnje da probijamo 1000++

sto se tice izvjesca, ono nebi trebalo utjecati na cijenu prema dolje, jer ovo je jako niska cijena..ukoliko ono bude bolje u odnosu na proslu godinu, ici ce up!tesko je suditi trenutno, ali veseli me to sto je kupnja jaca od prodaje, sto bi moglo znaciti da su rezultati dobri!

OBAMA................SPASITELJ

coca cola je ključ svega.ako viro to potpiše nemamo se čega bojati.

Bilo bi dobro da ako netko od kolega zna gdje se može pratiti dnevna cijena šećera, da nam svima posta link. Ja sam pokušao naći, ali bezuspješno. Našao sam sve drugo: pšenicu, kukuruz, rakove, ali konzumni šećer ili još bolje šećernu repicu nisam nigdje našao.

ja danas kupio po 949 prošli puta po 1030 nikako nisam mogao uletiti na 800 jer nisam imao keša ali nadam se da ovo ide gore. Ako ne bude ništa od coca cole e onda sam naj… Ode viro na 650 kn garant

http://www.sugarinfo.co.uk/default.asp?SITEAREA=Trade
http://www.liffe-commodities.com/

Hvala kolega, doduše ne mogu naći historic cijene, ali i ovo je ok. [thumbsup]


ja danas kupio po 949 prošli puta po 1030 nikako nisam mogao uletiti na 800 jer nisam imao keša ali nadam se da ovo ide gore. Ako ne bude ništa od coca cole e onda sam naj… Ode viro na 650 kn garant

Ne se toliko bojati.Ne možemo računati da će se baš svake sezone dogoditi ono što se dogodilo prošle.
Vremenske prilike u zadnjem kvartalu su dionici oduzele minimalno 500 kuna , ali neće tako biti svake godine.A i uvjeti će biti drugi – firma će uz veću preradu biti manje ovisna o njima.
Uostalom , imat ćemo neke indikatore za 12 dana.

New Report

Close