VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eto kupili, al ***obrisano***, dogovorena transakcija 🙁

Vidi se stara prića ćim dođe dobra vijest na VDKT stari znalci navale ocrnjivati dionicu…
već par dana su se hvatali za lažnu vjest iz većernjeg kako je ZLZ upitan …
a sada kada su novci odobreni i to izvana i plus smo dobili novi posao
trude se na svaki naćin to umanjiti
u biti su mnogi prodali a sada bi nazad u dionicu kada se vidi da ZLZ ide i uz to kreće korekcija na umjetno napuhanim stećajušama koje su rasle cijelo vrijeme dok smo mi stajali a bili smo još poćetkom godine na 440 kuna

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Kako nazvati dionicu koja se prodaje uz bilancu napuhanu nepostojećom/precijenjenom imovinom, skrivenim dugovima ili poslovanjem s gubitkom?
Baloni su Vam: DDJH, PTKM, VPIK, KORF, LEDO
U pravu ste marža (trenutno) nije spektakularna ali zato nema lažno napuhane imovine, rasta zaduženosti ili očekivanog lošijeg kretanja u budućnosti. Nema opasnosti od bankrota/predstečajne nagodbe.
Dobit 2011 nije bila teglenica nego vanjsko poslovanje. Pogledajte revidirano konsolidirano izvješće 2011. Sve jasno navedeno.


Dobro da ste vi objasnili jer je moj post pobrisan kolega Domach1984 nema pojima o profitabilnosti u građevinskom sektoru i krivo navodi namjerno neke ćinjenice tipa teglenica..
u biti bi njegov post trebao brisati zbog lažnih navoda ali neka

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Eto kupili, al ***obrisano***, dogovorena transakcija 🙁

zašto su morali kupiti, daj meni neukom reci.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Dakle, ne špekuliram ali evo, ako je tko za posuditi mi 500 komada vdkt na 1 godinu, vrlo rado, vraćam mu u tadašnjoj cijeni.

zajebo bi se tim shortom kao i sa 99% drugih shortova općenito.
vdkt nije short, al nije ni buy. jednostavno je dionica odradila svoje i treba tražit drugu.



Eto kupili, al ***obrisano***, dogovorena transakcija 🙁

zašto su morali kupiti, daj meni neukom reci.
[/quote]

Osobno mislim da znaš odgovor, pa djeluje ovdje provokativno
Mogu , trebali bi ali kažu i nemoraju kupit indeksni fond zbog ulaska u Crobex, ista priča i na Diokiju a tamo brišu ovakav post. Neznam razlog

pepe7

Tomo ne znam zaista, baš zbog diokia me i zanima.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Samo vi slobodno tražite nešto drugo ….
Fala bogu da vam se ne sviđa VDKT jer da vam se sviđa
ja bih ga odmah prodao[emo_smijeh]

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Pazi, stijena! Gromada od 10 tona zdrobila sve pred sobom

Divovska stijena teška desetak tona odronila se u noći na petak na Viaduktovu betonaru na predjelu Garma nedaleko od Omiša. Golemi komad otkinuo se s brda
Petak, 15. 3. 2013. u 19:00, zadnja izmjena prije 1 sat i 14 minuta Piše: Mateo Ivić, Ivana Samaržija

Divovska stijena teška desetak tona odronila se u noći na petak na Viaduktovu betonaru na predjelu Garma nedaleko od Omiša. Golemi komad otkinuo se s obližnjeg brda i zdrobio sve pred sobom.

To je već drugi komad stijene koji se u posljednjih godinu dana odronio na istome mjestu, a prava je sreća da se i ova, kao i ona lani, odronila noću dok je postrojenje bilo prazno

Teška stijena udarila je prvo u strujni stup. Od siline razornog udarca gromada se razlomila na sitnije komade i potpuno razvalila klima-uređaj u jednom kontejneru te betonske blokove naslagane na palete. Srećom, u blizini nije bilo radnika, tako da nitko nije nastradao osim inventara betonare.

– Na ovakve stvari teško je utjecati i gotovo je nemoguće potpuno se zaštititi. Sreća je da nije bilo ozlijeđenih i da je posrijedi samo manja šteta – rekao nam je Davor Crnković iz Viadukta.

To je već drugi komad stijene koji se u posljednjih godinu dana odronio na istome mjestu, a prava je sreća da se i ova, kao i ona lani, odronila noću dok je postrojenje bilo prazno. Čitatelj koji nam je poslao fotografije stijene kaže kako je u prvom odronu nastradala prikolica. Cijelo omiško područje poznato je po odronima, a dio je zaštićen ogradama.

Tagovi: stijena, betonara

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ulazak dionice Diokija u indeks neće ipak pak poremetiti planove indeksnom fondu OTP investa koji replicira kretanje indeksa CROBEX.

“Budući da ne moramo kupovati sve dionice koje čine sastav indeksa, nego moramo replicirati njegovo kretanje, vrlo vjerojatno nećemo kupovati dionice Diokija”, izjavio je čelni čovjek OTP Investa Darko Brborović. Ističe da mu ovakve “loše” dionice ne predstavljaju problem jer se u vođenju fonda ne vode procjenom vrijednosti pojedinog poduzeća, nego replikacijom povrata koji postiže indeks CROBEX.

Znači OTP Indexni fond kupuje dionice tvrtki koje ulaze u CROBEX za koje procjeni da imaju perspektivu. Otuda ona transakcija 1800 kom po 425kn.

EIB odobrio 120 milijuna eura zajma za proširenje Zračne luke Zagreb

EIB odobrio 120 milijuna eura zajma za proširenje Zračne luke Zagreb

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Projekt za izgradnju novog putničkog terminala Zračne luke Zagreb bit će danas javno predstavljen u Ministarstvu pomorstva, prometa i infrastrukture.

Francuzi predstavljaju projekt ZLZ-a

... otišli su bikovi uzalud ...

a zašto cijena onda klizi!

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

budite oprezni

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Ono što je ovdje bitno jest da je riječ o koncesiji na 30 godina. Glavni partneri su ADMP (upravljača svim zračnih luka u Parizu), Bouygues-francuski građevinar koji je koncesionar i u Bina-Istri te Viadukt s 20% udjela u konzorciju. Svi glavni gradovi država koje su ušle u EU imaju značajan porast turista i pojačan promet u zračnim lukama. Niti jedno mjesto na Jadranu neće imati takav porast turista kao Zagreb. Osim toga turizam u glavnom gradu traje 12 mjeseci a ne 3-4mjeseca.
20% od prihoda tijekom 30 godina ide VDKT.

New Report

Close