VDKT (Viadukt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VDKT (Viadukt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

"Inače, ja nisam na 170 kn pisala da je jeftino, ali sada odgovorno tvrdim – sve iznad 200 kn je puno za ovu dionicu, a iznad 250 kn je previše"

Možda si prodavala na 170 pa ti sad malo predaleko otišlo, nisi očekivala objavu poslova?

Kolegice Vivien, meni je jasno kako se osjećaš, vrlo dobro mi je je poznat osječaj propuštene prilike i straha od ulaska na višim razinama, ali nemoj se jaditi , biti će novih prilika … [smiley]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kolega Coupe, ovo na viaduktu nije iskrcaj već ukrcaj.
Iskrcaj će ipak ići na dosta višim razinama!
Pozdrav i uživajte!


Kolega Coupe, ovo na viaduktu nije iskrcaj već ukrcaj.
Iskrcaj će ipak ići na dosta višim razinama!
Pozdrav i uživajte!

Dobro hajde, nemojmo sada pretjerivati kolega, očito je i Dudekima da je ovo iskrcaj i to veoma ozbiljan . . tko ga ne ukapira završit će s – 40 % isto kao i onda kada je bio objavljen posao u Rusiji na 16 milijardi eura teškom projektu – pogledajte si malo graf izmedju kraja 11. mjeseca 2010. i 3. mjeseca 2011. , dakle odmah nakon te obavijesti isao je opak rast, zatim blagi prirast i potom – stampedo.

A s obzirom da je sada riječ o manjem poslu, a vrijeme je krize i nestabilnosti kojeg su svi svjesni sumnjam da će ukrcani na 110 kn ovaj puta čekati toliko dugo kao onomad [thumbsup]

Jednostavno, sve dionice su bile u downward trendu, koji je sada samo privremeno odgodjen, čim se "Čačićeve Bajke" malo utišaju opet će prevladati onaj dobro nam znani osjećaj , that everything is again falling apart.

Stopa nezaposlenosti danas prešla 20 % .. Kako vam se to čini ?

Kada je VDKT bio 250 kn zadnji put , bijaše ta stopa čak 1.3 % manja !

Istina je da ne može samo pravocrtno gore, ali isto tako sam mišljenja da ćemo teško više ispod 200!
Imajte na umu da bi crobex mogao napasti čak i 2300 (ako ne 2300 ali vjerujem da će napasti 2000, a to će još pogurati većinu naših dionica).
Imajte na umu da tržište dionica reagira 12-18 -mjeseci ranije na stanje u gospodarstvu.
Pozdrav!


Jeess , kako se netko samo elegatntno iskrcava van na 280 kn, proda 100 pa stavi novih 100 i tako ukrug .. a mali misle kako su pametni jer skidaju s ASKa. Da, hmm .. tako su nekidan isto skidali i IGH na 1199 do 1150 u padu .. Izgubili su samo 50 % u 7 dana. Prije toga su kupovali Ingru od 8 do 12 kn.

Eto, očito im nije dosta gubitaka, pa poput igrača u kasinu žele vratiti izgubljeno na najgori mogući način – kupuju Viadukt 3 puta skuplje nego su ga današnji prodavatelji plaćali . A kome će prodati poslije ovako skupo ?

[bye]


pronicljivo …
i [shocked]
nego,ima gap… [yawn][cool]
[bye]

Neznam zasto je obrisan moj post kada sam rekao onako kako je u bilanci a tu bilancu mozete pogledati ovdje:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=VDKT-R-A

Vijadukt ima kapitala i rezerve 202 000 000 kuna a obaveze kratkorocnih i dugorocnih 576 000 000!!!!

nego,u cetvrtak sam drzao business u ruci s naslovom o vdkt poslu u libiji.kad je odletio na 250 mislio si sto nisam procitao clanak i kupio.i onda procitam clanak a kad tamo pise da je jos 14.12 to objavljeno na burzi.ajme navlakače…. [shocked] [bye]


Upamtite ovo:

VDKT ima 456.813 izdanih dionica.
Kapital od 203 mil kn
TRŽIŠNU VRIJEDNOST OD 114 mil kn

Znači tvrtka koja ugovori 1 milijardu kn posla te je favorit za još 1 milijardu… Koja radi u EU građevinske poslove… Da li vrijedi 0,5 booka?

Odnosno 114 mil kn..?!

Prosudite sami.

LP.


NE! u najboljoj godini,2008 kad je najveci profit bio,PE je bio ,po sadasnjoj cijeni gledano 16.ako bi tako nastavili ne isplati ih se kupovati ni po 150kn

pa zar vi niste među onima koji su se ukrcali prije i oko 29.02. …
Ja sam ovdje već starosjedioc (uspio sam spustiti prosjek ispod 200 kn) i imam velika očekivanja od ove dionice!
Pozdrav!


Neznam zasto je obrisan moj post kada sam rekao onako kako je u bilanci a tu bilancu mozete pogledati ovdje:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=VDKT-R-A

Vijadukt ima kapitala i rezerve 202 000 000 kuna a obaveze kratkorocnih i dugorocnih 576 000 000!!!!

Dosta je nezahvalno gledati samo pasivu a da se pritom ne gleda aktiva.
Posebno treba obratiti pažnju na strukturu tih dugova.

Mada je ovo tipični scenarij, ljudi koji su još jučer prodali dionice sutra ih blate.. kako bi se čim prije okrenuo ciklus i ponovno ušli.

New Report

Close