VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





@diokidina

Ja kazem da b bilo kulturno i, ne znam, valjda ocito samo meni, normalno, da objasne koji je razlog. Pa vi ljudi ulazete svoj novac. Niste to na stablu, kao politicari, zaradili. O kojem kašnjenju ti pricas? Pa prvi je izvjestaj izdao LRH (već 19.4). Jedino je kasnila od ovih gornjih saponija i to 3 dana (izdali 3.5, a trebali do 30.4). I najbolji su mi tipovi tipa neo17 i "dušebriznici" gdje ja kazem iz kvartala u kvartal npr 10 godina da nista od kompanije i onda oni nakon 40 kvartala izbace napokon plus kažu: "Vidis nisi bio u pravu, a mi smo vjerovali".

Bitno da sam ti najbolji. Ja sam ovdje godinu dana i govorim samo godinu dana da će vart biti u redu. I jednog dana ću ti vrlo vjerojatno moći reći da nisi bio u pravu. Ali opet ne kužim kakva ti je to zabava da stalno 10 godina pišeš da firma ne valja. Valjda te veseli uvjeravati druge da nešto ne valja (ako je tako onda je žalosno).
Meni je ovaj rizik prihvatljiv na firmi koja je na P/B 0,14 (i da, ne gledam samo jedan pokazatelj, ali ovaj lijepo izgleda)
[/quote]
Već ti zbog spominjanja P/B-a ne bi odgovorio, ali posto si novi ću pokusati. Ovo je forum gdje pokušavamo razdjeliti mišljanja. Konstruktivna razmisljanja su uvijek na cijeni. Ali nekima smeta kad su ta konstruktivna mišljenja negativna. Kao npr. vikendu. Njemu smeta ako stalno pises negativno, ali ako stalno pises pozitvno, kao jedan njemu dragi gospodin, a to sto se piše nema veze s vezom, to mu ne smeta. Ono što je mnogima još nepoznato ovdje je da postoje kvartali i onda mozes o dionici pisati iz kvartala u kvartal i vidjeti dal se ostvarilo ono šta je ovaj ili onaj mislio. I jos jedna vrlo zanimljiva cinjenica. Niti jedna pozitivna zelja iliti misao nece povećati cijenu nevaljaloj kompaniji, kao ni negativna zelja valjaloj. I jos nesto. Gosp vikend mi cesto kaze da na nekim temema pišem cesce nego na drugim. To je dobro primjetio. To je iz razloga jer jedna osoba piše stalno u superlativima o nekim dionicama pa ja onda idem to provjeriti, i onda otkrijem zanimljive stvari koje tu i podjelim. Na toj stranici je objava tih podataka nedozvoljena. I kaze vikend na kraju da stalno mi elita pisemo "protiv". Pa ajmo pricekati da se nesto promjeni. Mozda i napisem nesto "za". Ali moze potraziti npr. na ADPL-u gdje sam nekoliko puta mjenjao misljenja, u oko 6 godina, ovisno o situaciji. I to ne zato jer sam kupio dionicu pa "drukao" nego jer sam tako i mislio. Nedavno sam, a to mozete potraziti, napisao da bi ulozio u ADPL na oko 93kn i da smatram da je to super cijena ulaza za stanje u kojem se dionica nalazi. A nemam, niti sam prije toga imao, niti jednu dionicu. A koji je razlog jer sam pisao pozitivno? Pa jer se nesto promjenilo
[/quote].

Allias, tko te ne zna , skupo bi te platio !

Marcipane, svaka ti čast!

Izvjesce do cetvrtka.Najvjerovatnije u cetvrtak(30.06.).

Mogli su odmah i za 2.kvartal 🙂

@vikend
2. kvartal je 29.07.😜

Nemam Varteksove dionice ali zaista me nervira takav bezobrazluk. Već bi im srednjoškolac sastavio taj FI.

Izvjesce stiglo.☺

Samo 30mil.kn smanjen minus.

Pa i dalje nema izvjestaja za 1.kvartal…kakve su to gluposti?

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

I sta mislis ovako na prvu. Jos jedno pitanje; a kad ce za 1Q?

Ti si diokidina zadovoljan sa smanjenjem gubitka? Pogledaj kako je smanjen gubitak (dati cu ti hint; smanjenje gubitka je samo od ostalih troskova koji nemaju veze s vezom s osnovnim poslovanjem). Onda uzmi marze radnika (kojih je manje) i robe i pogledaj dal se išta poboljšalo u poslovanju. U kvaliteti osnovnog poslovanja. Onda pogledaj str 47 i pogledaj da su smanjili potrazivanja sami od sebe i tako napravili pozitivni operativni novcani tok. Dalje necu. Ali katastrofa

Poslovanje je loše, tu nema dvojbe.

Ali, ono zbog čega je većina špekulanata ovdje nalazi se na predzadnjoj stranici konsolidiranog revidiranog izvješća. Parcelacija matične lokacije i efikasnije upravljanje nekretninama – dakle, kreće prodaja, pregovori s kupcima su u tijeku.

New Report

Close