VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Može netko malo tehničku analizu VART dionice komentirat? Po meni izgleda lijepo.

je, jako je lijep graf…ima i boje….


Može netko malo tehničku analizu VART dionice komentirat? Po meni izgleda lijepo.

budem ja kao laik [emo_smijeh]

po meni jedan od rijetkih patterna koji se ponavljaju, padajuci i rastuci. povukao sam dvije crte na slici u prilogu u razdoblju od 2 godine.

vjerujem da ce se ponoviti i da smo na samom dnu.


Dioničare interesira rast i samo rast dionice. Sređivanje stanja … svašta.
Diverzifikacija ? Čemu ? Ako imaš siguran pick na nekoliko dionica ? I to rast od više od 10 %. Tu se svi busaju o prsa da ako padne cijena kupuju još i još. Neki baš i nemaju za još i još. A mislim da većina nema svježih novaca za kupovinu. Ili bi po Vašem trebali imati ? Najbitnije je da ulaganjem ne ovisi vaš svakodnevni život (to pišem da mi o tome ne počnete).
I ja imam puno dionica Varteksa.

i ja imam sada već i previše, jedva čekam taj posao da ih podijelim sa ostalima, bit će finih odijela opet

to je do sada bilo tako padajući rastući a pošto sam odlučio jA kupiti VART ondak …[emo_smijeh]


Dioničare interesira rast i samo rast dionice. Sređivanje stanja … svašta.
Diverzifikacija ? Čemu ? Ako imaš siguran pick na nekoliko dionica ? I to rast od više od 10 %. Tu se svi busaju o prsa da ako padne cijena kupuju još i još. Neki baš i nemaju za još i još. A mislim da većina nema svježih novaca za kupovinu. Ili bi po Vašem trebali imati ? Najbitnije je da ulaganjem ne ovisi vaš svakodnevni život (to pišem da mi o tome ne počnete).
I ja imam puno dionica Varteksa.

Ne bi trebali imati. Mene kao dugorocnog investitora ne zanima trenutni rast ili pad cijene. Mene vise zanima sredivanje stanja u firmi i zdravo poslovanje. Zato sam i kupio dionicu. Znam da ako se to dogodi da ce onda i rast doci. Ja osobno vec godinu i po niti sam kupio niti prodao ijednu dionicu Varteksa do neki dan kada je bila oko 17,50 i kada sam sitno dokupio, jednostavno jer mi se u tom trenutku ucinilo kao najprikladnija opcija za sredstva koja sam namjenio za kupnju. A vi ako ste kupili dionicu samo da brzo zaradite, a pa to je vas problem…. Krivo ste ocito procjenili. Sto se tice diverzifikacije…..takoder postoje razliciti pogledi na to. Ja diverzificiram i dok mi Varteks ceka, druge dionice me uveseljavaju…. Nitko vas ne tjera na diverzifikaciju kao ni da uopce ulazete u dionice….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Pretpostavljao sam da ćete pametovati. Molim vas da mi ne dajete savjete da li da ulazim ili ne u neku dionicu. Ok ? Pa kako si dajete to za pravo ? Tko je uopće rekao da me netko tjera ? Ja vama nisam pametovao što trebate raditi. Također vas molim da mi se ne obraćate više na forumu osim na privatni mail, a također da ljudima ne solite pamet diverzifikacijom.
Općenito govorim da mi treba rast dionice čim prije kako bih zaradio. Nisam zadovoljan što čekam sad već dvije godine. Zato nisam dobar ulagatelj ? Treba mi rast cijene papira kojega sam manje platio. Rast do one cijene koju sam si odredio ako je moguća.To je nešto čudno ? A zašto kupujemo dionice nego da zaradimo ? Da čekamo svaku 5-10 godina ? Ja osobno nisam taj dugoročni tip ulagača.
A ovo je forum pa slobodno iznosimo svoja mišljenja.

Di sam ja vama davao savjet da kupite ili prodate dionicu?!?!?!???

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Gotovo o tome Krešo, idemo o drugim temama vezanim za Varteks pisati.
Pametnije je.

@KOSAC

Kada netko počne govoriti kako je dugoročan investitor i kako ga ne zanima trenutni rast ili pad cijene…onda čitajte između redova da je isti kupovao na znatno višim razinama nego li je dionica danas…
svi koji se bave dionicama, investicijskim fondovima i sličnim financijskim instrumentima, sve interesira zarada…razlika je samo u tome koliko je netko investirao i s kolikom dobiti će se zadovoljiti…ali u konačnici, svi smo tu zbog zarade…
e, sada…ako zaglavite u nekoj dionici…ne prodate na vrijeme, jer ne volite prodavati s gubitkom….onda postanete dugoročni investitor…i čekate bolja vremena…čekate pozitivne kvartale…posao stoljeća, preseljenje pogona na drugu lokaciju i prodaju vrijednog zemljišta u centru grada…itd itd…a sve to da bi se cijena vratila na one razine po kojima ste prije kupovali, kako bi prodali ili sa nulom ili s manjim gubitkom…
eto…upravo prije nešto vremena postao sam dugoročni investitor na jadroplovu…jer sam se kockao s privatizacijom…i u trenutku kupnje bio sam svjestan što kupujem i koji su rizici…i o tome sam pisao na forumu…ali ne pada mi na kraj pameti piskarati kako je stanje sjajno i bajno i kako neće još niže…niti kupujem…kao što to konstantno radi ekipa na Varteksu…
dioničarima Varteksa ne preostaje drugo nego da diverzifirciraju portfelj, jer se u suprotnome ne bi imali čemu veseliti…ovdje se mogu samo i dalje nadati….kao i ja na jadroplovu…

@diokidina

po onome što iznosite ovdje…vi ste svjesno postali doživotni investitor ovdje….ne interesira vas prodaja na 30, ne interesira vas na 25…niti na 20….znam ja da je daleko od 18 kn do 100, 200 ili 300 kn….po koliko ste kupovali kada vas ne zanima prodaja na 30?
držte se teme….dođite na jadroplov komentirati moju kupovinu….ne zanima me taj vid komunikacije…i to sam već nekoliko puta naglašavao….recite po čemu bi varteks trebao vrijediti 30 ili 50 kn?gdje je uporište tomu? osim vaše neizmjerne želje da dobije posao stoljeća?


Kada netko počne govoriti kako je dugoročan investitor i kako ga ne zanima trenutni rast ili pad cijene…onda čitajte između redova da je isti kupovao na znatno višim razinama nego li je dionica danas..

Znatno više razine? koje to? u zadnjih 5 godina je cijena varirala od 8-25kn, a tek nedavno je presla 30kn. osobno znam da je kressom kupovao na znatno nizim razinama od ove sad, tak da ti komentar nije na mjestu.

New Report

Close