VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidiš kako sve ovisi o percepciji, ili lokaciji. Ja bio u utorak u Intersparu, nisu imali niti jedan komad, sve prodali.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Da smo mi normalan narod i normalna država, kupovali bi Hrvatske proizvode.

Pogledajte sve države, svoje građane javno pozivaju da ljutuju u svojim državama, i tako pomognu restoranima, hotelima,… u vlastitoj državi.

Pogledajte Njemačku, Francusku,… zabrane izvoz medicinske opreme, maski, dezificijensa,…

Bez domaće proizvodnje smo u BANANI! I bit ćemo sve više i više.

Neka samo dođe neka nova i veća kriza, pa zabrane izvoz hrane, tek onda ćemo vidjeti šta znači kupovati uvozne jeftinije proizvode, koji su većinom i dosta lošije kvalitete od domaćih.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Zanimljiva perspektiva dežurnih katastrofičara, pogledaš RDiG, vidiš -7.7 mil kn i kažeš Varteks u stečaju…

A onda malo pogledaš što stvarno piše u tom izvješću i vidiš rast prihoda u siječnju i veljači +24.3%. Kažu 1% iznad plana koji je bio i više nego ambiciozan.

Čitaš dalje i onda tek shvatiš da je maloprodaja rasla 50% (da podsjetim da Varteks zarađuje najviše upravo iz maloprodaje).

Evo skoro što nisam stavio nalog na 10 kn i prodao, suze mi krenule niz lice od ove katastrofe…

Evo prilike da i HR napravi nešto za domaću proizvodnju. Bio to Varteks ili neka druga firma, bilo bi poželjno da se konačno pokrene domaća proizvodnja maski, hrane, i svih strateških bitnih proizvoda. Vidimo kada krene krize, svi zabranjuju izvoz i sve ostavljaju za svoje vlastite potrebe.

“Nijemci i svi naši ostali prijatelji” u jeku krize, blokiraju izvoz.

Znači, prodajem vam kada ja imam dovoljno. U drugom slučaju, crknite balkanci. Tko vam je kriv pa sve uvozite.

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/maskonomija-nijemci-i-kinezi-stvaraju-resurse-za-proizvodnju-zastitnih-maski-sto-ce-rh/10270222/?fbclid=IwAR2x7QDVzoGrjHTprqxWqHzOnZ8twg2aGmUySJ5vaqzAZ10UU5qkYi89yX4

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

legionar, 04.05.2020. u 10:12

Zanimljiva perspektiva dežurnih katastrofičara, pogledaš RDiG, vidiš -7.7 mil kn i kažeš Varteks u stečaju…

A onda malo pogledaš što stvarno piše u tom izvješću i vidiš rast prihoda u siječnju i veljači +24.3%. Kažu 1% iznad plana koji je bio i više nego ambiciozan.

Čitaš dalje i onda tek shvatiš da je maloprodaja rasla 50% (da podsjetim da Varteks zarađuje najviše upravo iz maloprodaje).

Evo skoro što nisam stavio nalog na 10 kn i prodao, suze mi krenule niz lice od ove katastrofe…

 

Jake brojke…sve raste…rastu prihodi, raste maloprodaja…dvocifreni postotni iznosi…samo nikako da iskažu kakvu takvu dobit…nego uz sve to imaju u odnosu na prošlu godinu 3 milje kuna većeg gubitka…

Tu ti u toj računici nešto ozbiljno smrducka…

 

legionar, 04.05.2020. u 10:12

Zanimljiva perspektiva dežurnih katastrofičara, pogledaš RDiG, vidiš -7.7 mil kn i kažeš Varteks u stečaju…

A onda malo pogledaš što stvarno piše u tom izvješću i vidiš rast prihoda u siječnju i veljači +24.3%. Kažu 1% iznad plana koji je bio i više nego ambiciozan.

Čitaš dalje i onda tek shvatiš da je maloprodaja rasla 50% (da podsjetim da Varteks zarađuje najviše upravo iz maloprodaje).

Evo skoro što nisam stavio nalog na 10 kn i prodao, suze mi krenule niz lice od ove katastrofe…

I baka je crvenkapici rekla da ima velike oči i uši…

A Pinokiu su rekli da kad laže da mu naraste nos…

LEAVE THE WORLD BEHINED

@media

Što sam lagao? Da je maloprodaja u siječnju i veljači porasla 50%, da je to najprofitabilniji dio Varteksa ili da su prihodi rasli 24.3%? Ili sam sve slagao?

legionar, 06.05.2020. u 08:59

@media

Što sam lagao? Da je maloprodaja u siječnju i veljači porasla 50%, da je to najprofitabilniji dio Varteksa ili da su prihodi rasli 24.3%? Ili sam sve slagao?

Nisam rekao da lažete već da vjerujete u bajke…Ali pustimo vrijeme da odradi svoje…

Žao mi je tih žena što rade tamo za crkavicu ali bojim se da je kompanija uništena u dužem vremenskom periodu ne prilagodjavanjem tržištu I rastakanjem kapitala te rasprodajem kurentnih nekretnina na dobrim loacijama.

A sve to uz potporu vlasnika koji su davali istoj toj upravi nekoliko godina za redom razrješnice.

Teško se ovo može spasit PR-om I marketingom iako im želim uspjeh!

LEAVE THE WORLD BEHINED

@media
Slažem se s vama u gotovo svemu što ste napisali osim u perspktivi Varteksa. Ove godine bi imali oko 200 mil kn prihoda da nije bilo COVID-19. Vidjet ćemo kakva će biti situacija do kraja godine, ali ako 2021. bude normalna i Varteks ostvari 100 mil kn maloprodaje to će biti znak da su na dobrom putu.

https://zse.hr/default.aspx?id=98096

https://www.seebiz.eu/nekretnine/varteks-potpisao-predugovor-za-prodaju-dijela-zgrade-u-varazdinu-u-kojoj-se-nalazi-outlet/232046

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

jesu to opet neki spinovi u režiji NB?

objavljuju obavijest o sklapanju predugovora o pradaji nekretnina – a niti su napisali s kime su ga sklopili, niti su napisali cijenu…osim da je veća nego u knjigama, da malo raspire maštu malim dioničarima i da ih navuku na kupnju….

a onda će, kao i već puno puta do sada, samo misteriozno taj predugovor ostati u nekoj tamo ladici u stolu i ništa od realizacije….kao što je i trebao dokapitalizirati onaj fond, kao i što su Iračani dolazili u posjete kako bi im Varteks šivao odore za policiju itd itd….

Ovdje nije pitanje da li je prodaja nekretnine dobra ili loša vijest, već za koga je dobra, a za koga loša. Monetizacija je dugo niz godina najavljivana, a očito će sada biti i realizirana. Što se tiče cijene malo su smiješni s objavom, ako se pogleda revizorsko izvješće tada vidimo da su tek na 31.12.2019. usladilo ispravili vrijednost nekretnina u knjigama pa i ta knjigovodstvena vrijednost više nije napuhana. Ako realiziraju cijelu

imovinu koju su izdvojili za prodaju to je cca 75 milijuna kn. E sada dolazi i najbitnije pitanje: Na koga će se to dijeliti i u kojem omjeru?

1. Banka (radi se o glavnom kolateralu za kredite preko 100 milijuna kn)

2. Pozajmica vlasnika (koje su dospjele – cca 45 milijuna kn)

3. Tvrtka – likvidnost za nastavak poslovanja.

Ako će 3. biti =0 onda je to

game over ta Varteks

I da se obistini ta prodaja taj outlet ima par sto kvadrata sa skladistem tako da je to kikiriki prema ostalim nekretninama u sklopu Varteksa. Mozda im treba za materijal za novu Fashion kolekciju koju hrvati zeljno ocekuju pa su se odlucili na taj potez

Jedva ste dočekali da možete širiti negativu i pljucnuti malo… Pričekajmo realizaciju ugovora i izvješće za Q2, pa ćemo biti pametniji 🙂

Zamislite da se ugovor realizira do 30.06. i Q2 bude par miliona (ili par desetaka) u plusu, umjesto stečaja… Kakav game over za Varteks, ha kolega GOTA? Hoćete neki vatromet organizirati, kladim se da kolega Bently već vježba šibice za spktakl?

New Report

Close