VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi dragi ja ne znam gdje pojedinci koji ovdje komenturaju žive, ali ova godina je ovisila o likvidnosti od monetizacije nekretnina.

Koja je trenutno vjerojatnost da se to sprovede i po kojoj cijeni?

Priča se da po kuliarima VŽa da Varteks stoji, koliko vidim na burzi nema obavijesti a ako je istina Uprava će odgovarati na neobjavljivanje povjerljivih informacija.
Ima tko ovdje koji to može potvrditi. Jučerašnji pad cijene mi lagano ide u tom smjeru, jer ako su stali svi znamo što to znači

Gota

trenutno nema info na evarazdin tako da mislim da je info tocan 50:50. S obzirom da ce se sve zatvoriti tako ce to morati uciniti i Varteks. Ako uprava i taji da su svi doma, nece im bas povecat neke sanse da se uspiju spasiti. Slijedi uhodani postupak likvidacije, prodaje masina i u nekom drugom obliku postojat ce neki mali novi varteks sa max 100 ljudi, naravno u nekoj drugoj hali u vz kojih ima jako puno i prazne su. Nece biti tako velikog glamura ni autobusa ni fashion  hr revija gdje se ulodo trosio novac. Bakic stalno ponavlja istu gresku. Ulazi u pidrucja u kojem nikada nije bio i cudom se cudi sto mu ne uspijeva. I dalje slusa krive ljude koje ga samo jos vise vode u negativan saldo. Varteks mora sivati  kako nas narod kaze ,,jope,, koje su dobre i jeftine s znakom made in vz. Sve ostalo fenci smenci ne prolazi jer ljudi nemaju love za varteks i boli ih briga sto je kaput prosao 12.000 testiranja u tvornici.

Mislim da se želilo kroz marketing (autobuse, čiču Tonija) prikazati da se u Varteksu dogodilo nešto što se baš i nije…problemi su i dalje ostali…nelikvidnost…preveliki dugovi….preskupa proizvodnja…premali poslovi…barem za jednu firmu kao što je Varteks…

Nastavilo se dalje sa spinovima…u kombinaciji sa skidanjem s aska….100k kn…i cijena se napucala u jednom danu u nebesa…i tako po par dana…i eto dogorao Varteks na 20 kn…pa onda pričice o nekretninama…sjajnoj maloprodaji itd itd…a zapravo guranje pod tepih stanja kakvo uistinu jest u varteksu…

pišem na ovoj temi još od predstečajne nagodbe….i govorim da je ovo loša dionica za uložiti novac…i dalje tako mislim…ali eto…ima nas različitih….neki su ovdje imali drugačije viđenje stvari…

varteks je trebao smanjivati broj zaposlenih…smanjiti pogon…jedino tako je možda imao šanse…išlo se drugom logikom…ukoliko zadrže radnike, da će na taj način moći u neku ruku pregovarati s državom i čekati opraštanje dugova, kredite…

investitora, osim NB, koji bi ubrizgao svježeg kapitala, sanirao dugove, nisu uspjeli naći…ne znam što se više ovdje može dobroga dogoditi….da se ovo izvuće iz ove situacije…a kamoli da dioničarima donese neku zaradu…

marcipan, 20.03.2020. u 20:13

Mislim da se želilo kroz marketing (autobuse, čiču Tonija) prikazati da se u Varteksu dogodilo nešto što se baš i nije…problemi su i dalje ostali…nelikvidnost…preveliki dugovi….preskupa proizvodnja…premali poslovi…barem za jednu firmu kao što je Varteks…

Nastavilo se dalje sa spinovima…u kombinaciji sa skidanjem s aska….100k kn…i cijena se napucala u jednom danu u nebesa…i tako po par dana…i eto dogorao Varteks na 20 kn…pa onda pričice o nekretninama…sjajnoj maloprodaji itd itd…a zapravo guranje pod tepih stanja kakvo uistinu jest u varteksu…

pišem na ovoj temi još od predstečajne nagodbe….i govorim da je ovo loša dionica za uložiti novac…i dalje tako mislim…ali eto…ima nas različitih….neki su ovdje imali drugačije viđenje stvari…

varteks je trebao smanjivati broj zaposlenih…smanjiti pogon…jedino tako je možda imao šanse…išlo se drugom logikom…ukoliko zadrže radnike, da će na taj način moći u neku ruku pregovarati s državom i čekati opraštanje dugova, kredite…

investitora, osim NB, koji bi ubrizgao svježeg kapitala, sanirao dugove, nisu uspjeli naći…ne znam što se više ovdje može dobroga dogoditi….da se ovo izvuće iz ove situacije…a kamoli da dioničarima donese neku zaradu…

Kako komentirate javni PR NB-a o besplatnom dijeljenju maskica.
Sve je to Ok ako ide iz njegovog privatnog džepa, no ako to radi na račun tvrtke koja je pred financijskim kolapsom onda nemam više riječi osim da je to za kaznenu prijavu

@GOTA

teško je to komentirati u ovom trenutku…

ali me taj potez podsjeća na onu Legendu o Picokima…

 

Eto vlada vam je dala takvu priliku koju vise necete dobiti nikad. Kaze ministar Horvat da su im uputili nove naloge za sivanje maski. Pustite vi odijela i prebacite se na ono sto je ljudima potrebno i sto kupuju svaki dan. Ako je Bakic izgubio svu lovu na ddjh , bog mu je dao priliku koju se nadam shvatiti ozbiljno. Pusti fenci smenci modu i tzv hr designere i direktorice, na bacaj lovu. Uzmi iz pogona ljude koji su tamo cijeli zivot i imaju super znanja daj im zadatke i titule i vidjet ces da ce dionica biti onakva kakva i treba biti. Imas sve, vlasnik si svega i imas ludu srecu sto se ovo desilo. Nemoj zeznuti posljednji puta!!!!!!

Bently, 24.03.2020. u 13:16

Eto vlada vam je dala takvu priliku koju vise necete dobiti nikad. Kaze ministar Horvat da su im uputili nove naloge za sivanje maski.

 

ti mora da se šališ?!? pa da su jedini i da imaju monopol na šivanje maski u HR to ih ne bi spasilo, a kamo li ta sića koju  će dobiti šivanjem maski , za koje sami ministri kažu da ne koriste osim medicinskom osoblju koje je u stalnom kontaktu s oboljelima!

Hrvalin

procitajte bolje sto napisah. Napominjem da im je to posljednja zivotna prilika za opstanak jer moda u hr ne postoji i boli ljude za 100 godina varteksove tradicije

Bently, 24.03.2020. u 16:18

Hrvalin

procitajte bolje sto napisah. Napominjem da im je to posljednja zivotna prilika za opstanak jer moda u hr ne postoji i boli ljude za 100 godina varteksove tradicije

 

ako je sarkazam, onda OK…ali ako nije-maskice ih sigurno ne mogu spasiti od bankrota.

Mogu im pomoći oko daljnjeg lobiranja da ne propadnu…čitaj…donirat će maske…a onda se nadati da će ih se država sjetiti kad će trebati otpisivati dugove i sređivati kredite za plaće…

Ovo je totalno parazitski…i od jednog ulagača, kapitalista kao što je NB bi očekivao više…a ne da se ovako dodvorava ne bi li se spasili…

Ako nešto treba propast…ako nije samoodrživo…neka propadne…a oni koji su promašili s investicijama nek snose gubitke…

Ovu politiku pomaganja nečega što je neodrživo imali smo 50 godina u socijalizmu…

Pa jel zena predsjednika rh nosila Varteksovu haljinu na inaguraciji. Sve smo rekli. Prije je Bakic to rjesavao putem robota. Pokusaji koje mu sugerira direktorica koju je postavio uopce ne kuzi da vise ne vodi svoj boutique nego masineriju od 1.000 radnika. Tipican potez koji je pokazao kako razmislja.

Neće više oni od države dobiti ništa jer niti COVID im tu neće pomoći.

Dobili su 200 milijuna k otpisa od države u predstečaju pred 5 godina!!!!!  A prije toga još puno milijuna kad još nisu bila definirana pravila igre.
Ovo što sad radi NB mu ne služi na čast, i očito gleda kako će na teret 1000 jadnih radnica izvući što više svojih loše uloženih milijuna.

 

Jadne radnice zbog NB? Standardni Hrvatski mentalitet. Da nije bilo NB, jadne radnice bi ostale bez posla. Što ih ti ne zaposliš?

Nadam se da će konačno i u ovu državu jednom doći kapitalizam, i podrška poduzetnicima. A da će konačno i ovakva razmišljanja biti prozvana od strane većine kao vrlo nepoželjna.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

nalet, 24.03.2020. u 22:57

Jadne radnice zbog NB? Standardni Hrvatski mentalitet. Da nije bilo NB, jadne radnice bi ostale bez posla. Što ih ti ne zaposliš?

Nadam se da će konačno i u ovu državu jednom doći kapitalizam, i podrška poduzetnicima. A da će konačno i ovakva razmišljanja biti prozvana od strane većine kao vrlo nepoželjna.

Ne znam na što ste se referirali, ali g NB je u ovoj prici najmanji poduzetnik.

Ulozio je u firmu koju drzava obilato stotinama milijuna kn sufinancira vec 15ak godina.

Nemojte mi patronizirati da je ušao s dobrim namjerama i da nista nije znao i da je bivsa uprava sve kriva. Pa on je podržavao i davao razrjesnice na glavnim skupstinama.
I da zaposlit cu 1000 ljudi kad mi drzava da sve one stotine milijuna kn koje je davala Varteksu.

Nemojte samo o kapitalizmu mi pametovati jer sam isti doktorirao

Da je država pustila da tržište odradi svoje prije 6-7 godina, radnice bi danas radile u normalnim tvrtkama za puno veću plaću od minimalca kojeg vec 20 godina primaju

New Report

Close