VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala, marcipan.
Dakle, potvrdio si moj prvi navod da prihodi rastu a ne padaju. I dodao da rashodi u 2019. padaju.
Slažem se, za sad ništa spektakularno. Vidjet ćemo za dalje. Hvala još jednom.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Vaš link …

Čini se da najviše primjedbi imaju baš Varteksovi izvještaji (stranice 7 i 8)

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Rekoh ti da provjeriš dioptriju…
Prihodi rastu, rastu i rashodi…i kompanija unatoč “povećanju” prihoda ne može poslovati pozitivno…
A prihodi ne rastu stopom 90%…što je vidljivo iz Q1 za 2019. i 2018.
Prihodi su porasli sa 30 na 31 mil kn…a isto su tako rasli i rashodi…s time da kratkoročne i dugoročne obveze nisu u padu već u rastu…

https://www.zse.hr/default.aspx?id=93250

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ovo se čini kao dosta pozitivna vijest, čak bih rekao, financijska točka preokreta u nekom kratkom-srednjem roku?

Kad se konačno desi dokap ovdje je smjer jasan. Potencijalno jedna od najboljih prilika za zaradu u nadolazećem periodu… godinu dvije.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Izaslo izvjesce, ovdje ce biti ili pukovnik ili pokojnik… NB upucao sveukupno 46 mil. kn. kroz pozajmice… polugodisnji gubitak 1.5 mil. kn… sada sve ovisi o dokapu koji slijedi..

https://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=10

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Bit ce pukovnik, pogledajte samo koliko su zalihe narasle, 4 kvartal ce biti maestralan

Volio bih da uspije, 2. kvartal je stvarno dobar sa dobiti od 3.3 mil. kn.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Izvješće u petak u 16:53. Igrači znaju kad, ovo bi mogao biti najveći promet u ponedjeljak.

I ja bi volio da uspije, ne samo zbog mojeg ulaganja nego i zbog svih onih dezurnih pljuvaca po forumima, u saboru, u novinama i na televiziji. Veliki je uspjeh samo price koje kruze u Varaždinu o njemu od strane radnica koje opet nekon dugo vremena idu sa osmjehom na posao.
Kad se neke stvari jos bolje uhodaju i poslože vjerujem da ce ovo biti izvrsna prica, za sad je samo odlična

Ukoliko se riješe manjka likvidnosti da li kroz kredit ili dokap a moguće je jedno i drugo ovo će biti zvijezda burze sljedeće godine. Bravo Varteks!

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Ukoliko se riješe manjka likvidnosti da li kroz kredit ili dokap a moguće je jedno i drugo ovo će biti zvijezda burze sljedeće godine. Bravo Varteks!

Preko 3 mil. kn dobiti. Marcipan i ekipa su sigurno na aparatima jer su tvrdili da Varteks ne može biti profitabilan. Hrvatski jal je dobro poznat širom svijeta. Vrijeme će pokazati da su u krivu. Najbogatiji Europljani su tekstilci koji su se znali prilagoditi. Ima još problema (likvidnost/obrtni kapital) kao što se navodi u izvješću ali uz ovakve poraste maloprodaje imale bi ih i puno veće kompanije iz sektora. Kad se riješi dokap i/ili prodaja imovine koja trenutno nikako ne pridonosi rezultatu, ovo će biti bonbon. Ne zanima me što će se događati u slijedećih 2-3 godine ali me zanima Varteks za 5-6 godina.

I što, kakav je izvještaj?


Volio bih da uspije, 2. kvartal je stvarno dobar sa dobiti od 3.3 mil. kn.

Nemoguce. Pa nedavno su ovdje njeki pisali da je to “rezultat PR-a” i da nema tu “dugorocnog turnarounda” jer to je “tehnološki, kadrovski i kapitalno devastirana firma sa losim poslovnim performansama”.
Di si frende? 🙂

New Report

Close