VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto ne bi mogla unovčiti založena nekretnina? Floskula. Jednostavno se dio kupoprodajne cijene isplati neposredno banci te se ona obvezuje brisati zabilježbu iz teretovnice, ovakve transakcije se događaju svakodnevno.




kakve dokapitalizacije?
tko će dokapitalizirat?
….

Evo ja bih ozbiljno razmislio …
Zavisi od uvijeta
[/quote]

tebe neće nitko pitat…jer nemaš tih para koje bi ovo zakrpale…
a da vidimo gdje ide cijena? prema BV…ili natrag prema 10 kn?
[/quote]
Ti znaš koliko ja imam para?
I ne tražim da me se pita, samo da se ponudi.
Koliko nas ima zainteresiranih, ne znam, ali mislim da nisam jedini.
[/quote]

Ako ti nakon ulpl ostane još šta i ako ti ekipa iz varteksa ponudi da sudjeluješ u masnoj dokapitalizaciji…samo naprijed…samo mislim da su šanse za jedno i drugo male…

http://www.varazdinske-vijesti.hr/aktualno/u-novom-broju-broju-varazdinskih-vijesti-procitajte-30323/

evo ponude za dokap

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/EYRTlZIdwYUSKYxt15pR4A==.pdf

Hm, hm… tu se spominju neki konvertibilni bondovi…. dakle, moguće da će se stvoriti neki prioriteti. To ne mora baš ispasti sjajno za postojeće dioničare. Ne znam, pišem baš načelno, al očito postoji neki konkretan plan zato se i “ispituje teren”.

Vaš link …

Jel moguce da nitko nije ili da se ne moze provjeriti jesu li te nekretnine zalozene ili nisu?

Minimalni prag je 10 mil kn. Vjerujem da ce se to bez problema skupiti samo u dokapitalizaciji dionica. E sad koliko bi obveznica moglo biti konvertirano je nepoznanica.
Vjerujem da bi 30ak milijuna dionica i obveznica bilo sasvim dovoljno za stabilizaciju i sigurnost.
Vjerojatno cu i ja poslati pismo interesa.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Minimalni prag je 10 mil kn. Vjerujem da ce se to bez problema skupiti samo u dokapitalizaciji dionica. E sad koliko bi obveznica moglo biti konvertirano je nepoznanica.
Vjerujem da bi 30ak milijuna dionica i obveznica bilo sasvim dovoljno za stabilizaciju i sigurnost.
Vjerojatno cu i ja poslati pismo interesa.

Kazes ne volis svoje novce….pa ides frenda ispratiti koji je vec sada 100 milja pop u odlicnim firmama, Vart, Ddjh, Ptkm

Nema frendova kad je lova u pitanju 😉
Pratim samo sebe i svoje procjene. Procjenio sam da je Varteks na dobrom putu da preokrene poslovanje. Mozda grijesim, ne bi bilo prvi put.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Nika nisam sudjelovao u dokapitalizaciji. Da li moze netko objasniti postupak? Na zse stranici nije bas dobro objasnjeno


Nika nisam sudjelovao u dokapitalizaciji. Da li moze netko objasniti postupak? Na zse stranici nije bas dobro objasnjeno

Kako objasniti a ne biti zlocest? U konkretnom slucaju to vam je ovako… uzmete hrpu novaca i bacite u bunar! Ak ne vjerujete pitajte blogera…

@Miniclip
Ovo još nije poziv za dokapitalizacija. Ovo je poziv za iskazivanje interesa za dokapitalizaciju koji je preduvjet za sudjelovanje u eventualnoj dokapitalizaciji čisto zato da se ne mora pisati javni poziv svim sa tri kruga i prospektom i dugim rokovima, a da se ne mora ni ograničiti na 100k€ minimum. Piše, vjerojatno za dokapitalizaciju u dionicama za fizičke osobe je za iskazivanje interesa dovoljno poslati dopis na kojem piše dokapitalizirao bi za toliko i toliko novaca po maksimalnoj cijeni toj i toj, fizički sam dioničar i sredstva su spremna za uplatu, a kasnije kada se raspiše natječaj bi vas valjda već kontaktirali, ali nije neka komplikacija obično, potpiše se ugovor, paz izjava i uplate novci i nakon roka ako je dokapitalizacija uspješna dionice sjednu na SKDD, a eventualni višak novaca nazad na račun.
Ali za ispod par tisuća dionica vjerojatno nema potreba jer obično cijena padne na razine vrlo bliske cijeni u pozivu za dokapitalizaciju tijekom trajanja dokapitalizacije.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Da varteks s ovim entuzijazmom starta od 0 to bi stvarno bila vrlo zanimljiva prica za pratiti. Nazalost ne startaju od 0 nego s ogromnim dugom koji nije nastao jer se ulagalo u modernizaciju nego se novac samo spalio. Nazalost ne vidim kako netko u tekstilnoj industriji moze ostvariti toliku marzu da bi se uhvatio u kostac s viskom radnika, potrebnim ulaganjima u modernizaciju i uz sve to vracanje starih dugova. Navijam za njih jer bi bilo odlicno imati jednu lijepu pricu na burzi ali ne ulazem.


Da varteks s ovim entuzijazmom starta od 0 to bi stvarno bila vrlo zanimljiva prica za pratiti. Nazalost ne startaju od 0 nego s ogromnim dugom koji nije nastao jer se ulagalo u modernizaciju nego se novac samo spalio. Nazalost ne vidim kako netko u tekstilnoj industriji moze ostvariti toliku marzu da bi se uhvatio u kostac s viskom radnika, potrebnim ulaganjima u modernizaciju i uz sve to vracanje starih dugova. Navijam za njih jer bi bilo odlicno imati jednu lijepu pricu na burzi ali ne ulazem.

njihov core business teško može biti profitabilan…tako da sumnjam da će se javiti netko koga zanima njihovo poslovanje jer čak i da sve poslože kako treba, povrati će biti vrlo mali i neatraktivni

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@xdado Hvala na odgovoru!

New Report

Close