VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@coupe, ne znam o čemu ti pišeš ali ako nešto znam onda je novi book Varteksa 190 kn po dionici. Pasiva se sastoji od vlasničkog kapitala i dugova. Vlasnički kapital je ono što zovemo knjigovodstvena vrijednost, bez obzira na izvor tog kapitala (temeljni kapital, revalorizacijeske rezerve itd…). Vlasnički kapital Varteksa je nakon revalorizacije 330m kn ili 190kn po dionici (vlastite ne računamo).

Nema razloga da se u bilanci nerealno prikazuje vrijednost nekretnina jer nakon prodaje neke nekretnine bi onda trebalo prikazati izvanredne rashode ako je nekretnina precijenjena u bilanci ili izvanredne prihode ako je podcijenjena a to nikome nije u interesu. Amortizaciju je Lopina dobro objasnio, ne mora biti da će bitnije porasti.

Uprava je krenula dobrim putem. Jako dobra vijest bi bila ako uspije dokapitalizacija od strane države. To bi značilo povećanje kapitala, smenjene obaveza, smanjenje financijskih rashoda itd… Također treba nastaviti smanjivati obeveze rasprodajom imovine. Za gubitke od 60m kn nema nikakvog opravdanja i savjesni vlasnici bi brzinski trebali razrješiti takvu upravu i postaviti novu.

A ne znam Graditelju, sve mi je to čudno malo, jučer 35 kn danas 190 kn, pa nismo na placu da se tako pogađamo .. Ja sam čuo da je zgrada na Trgu pod hipotekom i tu nema govora o prodaji . Ono što je meni vidljivo je povećanje ukupnih obveza za punih 100 000 000 kn, i novi gubici u iznosu od 60 000 000kn.
Koliko ce ih jos biti u Q1 bez revalorizacije ??

Jeste li Vi uopce svjesni šta znači kada jedna kompanija nabije 100 miliona dugova i 60 miliona gubitaka u samo 12 mjeseci ?

Pa da nisu revalorizirali morali bi u stečaj po onim vrijednostima. Veliko je pitanje ima li Varteks toliko vrijedne imovine. Zgrada na Trgu, ako i nije pod hipotekom , ne može vrijediti više od 120 000 000 kn, jer bi i to bilo cca 3000 eur kvadrat. Meni se čini da je revalorizacija obavljena po cijenama iz godine za koju se 2007. najavljivala – dakle u 2008.
Današnje su vrijednosti manje 30 do 40 % nego tada.
Svoj stan na Horvaćanskoj nemogu prodati za 1500 eur m2, novogradnja, a 2008. je m2 ovdje bio 2400 eur u novogradnji, za 2300 se kupovalo samo tako.

Ne sumnjam da će cijena u pon ici do 26kn, ali čekati 40 kao što Lopina predlaže pa dočekati opet 20 , od toga sam već umoran. 26kn , 30 max je odličan izlaz i zarada, ovi koji pletu sheme za 500 % uvijek na kraju ostanu kratkih rukava.
Krenuli smo sa 14 kn, ja sam na 11 sam čučao na BIDU- , slao sam ekipi poruke da čekamo da Validus spusti cijenu, i sada čekati 40 .. Imam dojam da ovdje mnogi gušteri tek ulaze sada i zato će napucavati vrijednosti ali nitko nije lud da prospe par miliona kn da bi silom digao cijenu. Može ići postepeno gore dok se vidi šta je za prodaju šta ostaje, šta je pod hipotekom šta nije, i kakav će biti Model C , da li po nominali ili ispod nje. Ja se nadam po nominali. Iznad ne može to je valjda svima jasno .

Jbg, možda moje zvuči kao crnjak, ali doslovno se ništa nije novog desilo osim što je stvoreno 160 000 000 kn novih dugovanja i gubitaka i zato je Varteks bio prisiljen tako naglo podici svoju Book vrijednost. Ovakvih slučajeva je u krizi u US bilo na bacanje, i masa ih je završila kobno po ulagače koji su se upecali poslije – i prekasno.

13 kn super, pa i 15, 20kn okej, 26 kn meni dobro, 30 kn super svima , 40 kn – samo čekajte .. Ja cu ve c biti sa 250 % odavdje u KSST-u ..
[thumbsup]

E da, Book se kod gubitaša drukčije gleda , ovih 60 000 000 isto treba nekako nadoknaditi. Tako da na 40 kn ti je ova dionica na 0.25 BV

A na tom iznosu imamo i FNVC , čak i niže – 0.2 BV čini mi se ako i toliko, i PIVK, koji oboju masu bolje posluju od Varteksa, nisu ni blizu tolko zaduženi, FNVC čak jako malo, a nisu revalorizirali godinama. Po ovom principu i HMST može objaviti revalorizaciju i dici vrijednost dionice za cca 200 kn po dionici bez beda, jer 5 hotela koje ima vrijede barem 20 000 000 eur, a u bilanci se vode kao 50 miliona kn.

Ali i dalje su to isti hoteli, ista Uprava isti princip poslovanja i ista generalna vrijednost.

Tako je i ovdje, ovim tempom tope se kao snijeg na proljetnom Suncu, šta će iduće proljeće ako nabildaju novih 150 milja dugova i gubitaka kao ove godine ?

Napucati kvadrat na 20 000 eur u bilanci ili .. ?

Samo laganini, pohlepa je najveći čovjekov neprijatelj, kupiti po 11 do 15, pa i 17 kn i onda čekati 40kn .. jbg, zato većina gubi .. Al ajde, ako izadjem na 26 a ovo čudo ode na 40 a meni FNVC ostane na 130 čestitat ću vam i – Platit ćete piće ! [thumbsup]

E da, da ne bi ispalo da nesto krivo prikazujem evo i podaci :

Dugoročne obveze sa 366 miliona kuna na 413 miliona kuna, i to za poreze i doprinose extra 30 milja, i prema bankama jos 10 milja

Kratkoročne obveze sa 153 miliona na 204 , i to smanjenjem obveze prema bankama za 20 milja, ali odgodjena porezna obveza čak 69 miliona kn.

Sveukupno, da Varteks nije povecao vrijednost imovine u posljednji čas , BV bi pao na 0 kn, možda i minus dvije kn..
Ukupno za doprinose i poreze duguje državi preko 150 000 000 kn, u biti 180 000 000 kn ako cemo prema izvješću na ZSE.hr, dakle po nominali dužni su barem 3 000 000 dionica.

Model C nije nešto pri čemu se nominala diže, a da neće doći do izdavanja nove serije dionica jako teško, jer to bi značilo da Varteks mora hitno naći kupca za 150 000 000 kn nekretnina koje pak ne smije prodavati zbog dugova prema bankama.

E sad, očito je sve ovo dizanje i išlo zbog modela C, što znači da je jako blizu. Ako bude ukupno 5 000 000 dionica, dio nekretnina se proda i porkiju se ti gubici, pod uvjetom da počne pozitivno poslovanje, BV bi mogao na 70do 75 kn max, što je masu bolje nego onih prijašnjih 36, a time će i cijena na burzi od 26 do 36 kn (kako kada i ovisno o ekonomskom stanju u ostatku Europe ) biti jedno vrijeme primjerena cijena.
Dakle kupiti po 40 kn na koliko slijedi napucavanje očito je garantirana pljuga po Modelu C

Sjetimo se Badela – na 70 kn je bio jeftin, Lopina je to dizao do 90 kn pa i sto, i sad je 48 kn, a BV mu je jedva 42 kn čini mi se (na ZSE još stoji stari podatak da ima 750 000 dionica, a ima 3 100 000 tako nešto)

Al evo , recimo da država uzme i samo 2 000 000 dionica, i oprosti 100 000 000 duga od tih 180 , ostaje nam 950 000 000 kn nove imovine, 500 000 000 kn dugovanja, i 60 miliona gubitaka. I sve to na 4 000 000 dionica. Onda je BV 100 kn s tendencijom pada zbog prodaje nekretnina.

Ne znam , ako uzmu samo 1 500 000 dionica tako će biti najbolje, ali imam dojam da je 180 milja dugovanja za poreze i doprinose too much, mora ici dolje barem 100 miliona od toga kroz Model C.

Vrijednost nekretnina u knjigama nakon ovakve revalorizacije i ono što se za njih može dobiti na današnjem tržištu je nebo i zemlja. Tako se na KSST pušilo jer se pucalo na prenapucane vrijednosti zemlje od 300 eur m2

I ja mogu svoj stan voditi kao 2500 eur m2, ali šta kad da me stisnu dugovi sad morao bih ga prodati za 1200 eurm2 ..

Kratkoročno – Idemo up up up !!

Dugoročno – bumo vidli !

Sa državom se može ići u model C i većinski će odobriti ako su dovedeni pred zid i nema izlaza.
A ovdje ima mogućih rješenja.

Nije li država svoja porezna potraživanja od Industrogradnje odlučila naplatiti u nekretninama.
Da li postoji mogućnost da to napravi i Varteks i da se riješi najgoreg lihvara koji na svoja potraživanja
naplaćuje 12% godišnje.Nije li to previše jer to je dodatni teret za sve dužnike.A ako se dugovi
podmire odmah zatezne kamate nema, a ona bi za ovu godinu na tih cca 80 mil kn trebala biti preko
10 mil kn ili cca 2 kn po svakoj dionici.
Da li Varteks kao izvoznik može povući jeftinija sredstva od ovih 8 mlrd.kuna za poticanje izvoza.
Varteks je večinom izvoznik i trebao bi dobiti ta sredstva .I tu bi se dalo uštedjeti 5 do deset mil kn.
Ako se nastavi sa daljnjom prodajom nekretnina i podmire vjerovnici uredno poslovanje može početi.
Nekretnine u vlasništvu Varteksa treba svesti na minimum,jer to nije nekretninski fond.Sličnu situaciju imamo u INGRI kojoj je imovina blokirana u Areni,a rate dolaze,ali se ipak trži na cca 1/4 BV.A VArteks nakon revalorizacije imovine na cijeni od 20 se trži na

21,40:191=0,11

ELPR je manje zadužen od INGRE i VARTEKSa i ima BV od preko 300 kn i na sadašnju cijenu od
16 trži se na BV od 0,05.Zaposlenika nema,ne radi ništa,ostvaruje gubitak od amortizacije i zateznih
kamata i tone.
I gdje je izlaz za trgovce nekretninama.Jedini način je prodaja nekretnina,smanjenje dugova i ulazak
u nove poslove.To je neophodno potrebno i zato je za većinu takvih firmi odlično da je vlada donijela
odluku da se porezne obveze mogu naplačivati i u nekretninama.
INGRa bi morala prodati ARENU i početi se baviti core bizisom ,a ne iznajmljivanjem nekretnina.
Za VARTEKS je to isto jedina šansa,za ELEKTROPROMET je prodaja upravne zgrade neminovnost ili će
za nekoliko godina država postati većinski vlasnik svih tih poduzeća u jednoj varijanti ili će svi u stečaj.
I bitno je djelovati brzo.IGH se isto zakopao u nekretnine i poduzima sve da se doćepa svježeg kapitala.Prevelika blokirana sredstva u nekretninama.a nema za struju i vodu.Pa to je tipičan
hrvatski sindrom za gore navedene firme u velikim brojevima,a za veliki broj građana u malim iznosima ali u relativnim isto sr.nje.
Jedini izlaz je prodaja nekretnina.S druge strane u Hrvatskoj nemamo organizirane nekretninske
fondove koji bi ove nekretnine mogli kupovati uz diskont i u ovom trenutku otvorili prostor za ostvarivanje veće dobiti u budućnosti.I vjerovatno će tu uskoro uletjeti neki strani fondovi koji će
skupiti skorup.Para ima,pameti nema da bi to sačuvali u hrvatskim rukama.
I zato hrvatska vlada zaslužuje komplimente da su se odlučili na naturalnu razmjenu jer na taj način
te nekretnine ostaju u hrvatskim rukama.

@Coupe (ex Plejboj)
Ma ne brini ti za budućnost varteksa……imaju narudžbu za NATO (uniforme) sa UN-om se još pregovara.

Sretan Uskrs svima

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

"Pa da nisu revalorizirali morali bi u stečaj po onim vrijednostima. Veliko je pitanje ima li Varteks toliko vrijedne imovine. Zgrada na Trgu, ako i nije pod hipotekom , ne može vrijediti više od 120 000 000 kn, jer bi i to bilo cca 3000 eur kvadrat. Meni se čini da je revalorizacija obavljena po cijenama iz godine za koju se 2007. najavljivala – dakle u 2008.
Današnje su vrijednosti manje 30 do 40 % nego tada.
Svoj stan na Horvaćanskoj nemogu prodati za 1500 eur m2, novogradnja, a 2008. je m2 ovdje bio 2400 eur u novogradnji, za 2300 se kupovalo samo tako."

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/poslovni-prostor-centar-33.00-m2-oglas-4833097
Oglas od jučer. O kojim ti cijenama poslovnog prostora u centru Zagreba pričaš? Od silnih brojeva nešto ti se pobrkalo. Taj prostor vrijedi ko suho zlato. Jedino je pitanje da li je Varteksu potreban toliki poslovni prostor u samom centru Zagreba?

ako nije potreban varteksu, kome je potreban?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Pa recimo nekoj od komercijalnih banaka, na i oko Trga ima ih ponešto, ali nikad dovoljno. Varteksu sigurno nije potrbno svih 2000 ili koliko već kvadrata ima.


"Pa da nisu revalorizirali morali bi u stečaj po onim vrijednostima. Veliko je pitanje ima li Varteks toliko vrijedne imovine. Zgrada na Trgu, ako i nije pod hipotekom , ne može vrijediti više od 120 000 000 kn, jer bi i to bilo cca 3000 eur kvadrat. Meni se čini da je revalorizacija obavljena po cijenama iz godine za koju se 2007. najavljivala – dakle u 2008.
Današnje su vrijednosti manje 30 do 40 % nego tada.
Svoj stan na Horvaćanskoj nemogu prodati za 1500 eur m2, novogradnja, a 2008. je m2 ovdje bio 2400 eur u novogradnji, za 2300 se kupovalo samo tako."

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/poslovni-prostor-centar-33.00-m2-oglas-4833097
Oglas od jučer. O kojim ti cijenama poslovnog prostora u centru Zagreba pričaš? Od silnih brojeva nešto ti se pobrkalo. Taj prostor vrijedi ko suho zlato. Jedino je pitanje da li je Varteksu potreban toliki poslovni prostor u samom centru Zagreba?

Ja cu se odvaliti, daj molim te, kakvim se sve drukovima vi ovdje ne služite, ovo je već bolesno .. Pa svaki dioničar Varteksa može sad zaljepiti 10ak oglasa na Njuškalo da prodaje prostor na TRgu po 10 000 eur m2 i time mazati ovdje očima potencijalnim ulagačima :

Dakle da riješimo dvije stvari :

1. NA istom ovom forumu se do prije par tjedana , a posebno prošle godine pisalo da je Varteksova zgrada na TRgu u ZAgrebu pod hipotekom zbog silnih dugovanja , zar nije ?

Je li trebam sad ici vaditi te objave i prenositi ih ovdje ili se svi slažemo da je ta mogućnosti još uvijek postojana, da se ta zgrada ne može prodavati ?

2. Metar kvadratni na Trgu Bana Jelačića u tako velikom bloku kao što je Varteksova Zgrada u današnje se vrijeme ne može prodati za više od 3000 eur m2 ni pod razno. Ta zgrada nije ni nova, niti je toliko atraktivna sama po sebi, pa Av. Mall u Novom Zagrebu ima jedno 5 puta više posjetitelja na sličnu kvadraturu .. O čemu pričamo = ? Trgom u posljednje vrrijeme haraju samo beskućnici i kloš ekipa, tko bi kvadrat platio 4000 eur, a o ovih deset ne mislim ni razgovarati, jako loš i čak i pomalo bezobrazan druk, jer smatrati nekoga ovdje dovoljno glupim da tako nešto povjeruje, da je kvadrat na Trgu 10 000 eur je na neki način i uvredljivo . Kvadratni metar u centru Zagreba je izmedju 1300 i 2500 eur , ovisno o stanju , a poslovni prostor i sam Trg možemo vrednovati na 3000. Ali ajde, neka je i 3500 eur, to ti je opet 17 500 000 eura, odnosno oko 130 000 000 kn. A to im je daleko navrijedniji "Građevinski Objekt". Jel možeš nabrojati ostale pa da zbrojimo po kojoj računici je revalorizirano ?

Ili ipak ne možeš jer su već prodali masu prostora u Srbiji, i zgradu na Kvatriću i tako dalje, a ako su revalorizirali po ovim tvojim mjerilima – 13 000 eur m2 na Trgu , onda se bojim da će bit suza kad se to sazna

3. Da pišeš teške nebuloze i da očito drukaš jer želiš napucati cijenu u utorak i nekome uvaljati vidi se i po tome kako bulazniš da imaju 2000 kvadrata na Trgu a imaju masu više kvadrata. Jel ti to sam sebe sabotiraš usput iz neznanja Silvan ili ? [proud]



@Coupe
(ex Plejboj)
Ma ne brini ti za budućnost varteksa……imaju narudžbu za NATO (uniforme) sa UN-om se još pregovara.

Sretan Uskrs svima

Hvala, takodjer Sretan Uskrs i Vama.

Varteks bi mogao šivati za MUP jednog dana, kad prodje natječaj koji još treba izaći. Onda bi fer vrijednost bila 50kn jer bi to bio jak posao. Ovo za NATO ne znam, prvi glas, jel može neki link ??

Za sada Varteks ostvaruje 100 000 000 kn dugova na postojeća dugovanja tijekom samo 12 mjeseci – 2011., i 60 000 000 kn gubitaka .. Čovječe, da ti se zavrti od silnih nula, ali sve lijepo piše u bilanci na ZSE.hr

Dakle, da nisu ovako napucali vrijednosti išli bi prema stečaju očito. Dakle, to su morali napraviti. Druga stvar, firme često pretjeruju sa revalorizacijom onda kada se spremaju prodavati nekretnine. Zašto , jel zna itko barem to ovdje ili da i to pojasnim ?

[pray] [thumbsup]

Konačno – jedan PUNT-r-a koji bolje posluje od Varteksa i dobio je 6 000 000 kn poticaja od Vlade u 1. mjesecu trži se po 0.07 BV-a , a TKPM – najveći lanac tekstilnih proizvoda u zemlji redovito ide po 0.1 BV-a ..

Zašto bi Vart-R-1 išao po 0.25 BV-a i to još upitnog , ako kako Silvan ovdje pokazuje svojim primjerima računaju te nekretnine po ciframa ala 10, 15 tisuća eura m2 ?

Tko donese kupoprodajni ugovor za neku poslovnu nekretninu u Zagrebu unazad 3 godine prodanu za 10 000 eur m2 odmah ga vodim na ručak u najskuplji restoran u Gradu, na Cmrok . U biti bit ću toliko hrabar da isto ponudim i za ugovor u kojem je takav poslovni prostor postigao "samo" 5000 eur m2

I za kraj nemojte se ljutiti dečki, ja samo pokušavam doći do poštenih, fer informacija lišenih pretjerivanja tako da ocjenim i procjenim koliko je Vart isplativo ulaganje na 20ak kn , i da li doista sada odjednom vrijedi i 40 kn kako Lopina zagovara.. Mislim da forumi ipak služe razmjeni mišljenja o vrijednostima, i iznošenjima nekih temeljnjih činjenica a ne "napucavanju" i marketingu svojih portfelja.

Trebamo biti fer i prema budućim čitateljima foruma, koji će možda jednog dana kupovati po 40kn temeljem naših sadašnjih razmišljanja pred očima javnosti.

Autorova obitelj je dioničar VARTEKS d.d., u udjelu ne manjem od 0.1 % kompanije i ovo nije nagovor na kupnju a još manje na prodaju iste dionice

Gdje je moj post o manipulacijama s cijenom Varteksa od strane nekolicine investitora na
ovom Forunu ????

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@Coupe
Ma može link……mislim da je na istoj stranici vezano uz natove baze u ksst.
Pa vidiš da te kubam….kakav nato…un……mup…….to su priče za malu djecu.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

REPUBLIKA HRVATSKA
MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA
UPRAVA ZA MATERIJALNO FINANCIJSKE POSLOVE
SEKTOR ZA NABAVU
Broj: 511-01-165-14-113/1-2012.
Zagreb, 2. veljače 2012.
ZAPISNIK
s tehničkih konzultacija odrţanih dana 2. veljače 2012. u prostorijama Ravnateljstva policije, Ilica 335, Zagreb, s početkom u 10:00 sati, izmeĎu naručitelja, potencijalnih ponuditelja i ostalih zainteresiranih subjekata, a u svrhu pripreme dokumentacije za nadmetanje za provoĎenje postupaka javne nabave policijske odore…
http://www.mup.hr/UserDocsImages/Natjecaji/Javna%20nabava/2012/Zapisnik_tehn_konzultacije.pdf




@Coupe
(ex Plejboj)
Ma ne brini ti za budućnost varteksa……imaju narudžbu za NATO (uniforme) sa UN-om se još pregovara.

Sretan Uskrs svima

Hvala, takodjer Sretan Uskrs i Vama.

Varteks bi mogao šivati za MUP jednog dana, kad prodje natječaj koji još treba izaći. Onda bi fer vrijednost bila 50kn jer bi to bio jak posao. Ovo za NATO ne znam, prvi glas, jel može neki link ??

Za sada Varteks ostvaruje 100 000 000 kn dugova na postojeća dugovanja tijekom samo 12 mjeseci – 2011., i 60 000 000 kn gubitaka .. Čovječe, da ti se zavrti od silnih nula, ali sve lijepo piše u bilanci na ZSE.hr

Dakle, da nisu ovako napucali vrijednosti išli bi prema stečaju očito. Dakle, to su morali napraviti. Druga stvar, firme često pretjeruju sa revalorizacijom onda kada se spremaju prodavati nekretnine. Zašto , jel zna itko barem to ovdje ili da i to pojasnim ?

[pray] [thumbsup]

Konačno – jedan PUNT-r-a koji bolje posluje od Varteksa i dobio je 6 000 000 kn poticaja od Vlade u 1. mjesecu trži se po 0.07 BV-a , a TKPM – najveći lanac tekstilnih proizvoda u zemlji redovito ide po 0.1 BV-a ..

Zašto bi Vart-R-1 išao po 0.25 BV-a i to još upitnog , ako kako Silvan ovdje pokazuje svojim primjerima računaju te nekretnine po ciframa ala 10, 15 tisuća eura m2 ?

Tko donese kupoprodajni ugovor za neku poslovnu nekretninu u Zagrebu unazad 3 godine prodanu za 10 000 eur m2 odmah ga vodim na ručak u najskuplji restoran u Gradu, na Cmrok . U biti bit ću toliko hrabar da isto ponudim i za ugovor u kojem je takav poslovni prostor postigao "samo" 5000 eur m2

I za kraj nemojte se ljutiti dečki, ja samo pokušavam doći do poštenih, fer informacija lišenih pretjerivanja tako da ocjenim i procjenim koliko je Vart isplativo ulaganje na 20ak kn , i da li doista sada odjednom vrijedi i 40 kn kako Lopina zagovara.. Mislim da forumi ipak služe razmjeni mišljenja o vrijednostima, i iznošenjima nekih temeljnjih činjenica a ne "napucavanju" i marketingu svojih portfelja.

Trebamo biti fer i prema budućim čitateljima foruma, koji će možda jednog dana kupovati po 40kn temeljem naših sadašnjih razmišljanja pred očima javnosti.

Autorova obitelj je dioničar VARTEKS d.d., u udjelu ne manjem od 0.1 % kompanije i ovo nije nagovor na kupnju a još manje na prodaju iste dionice

[/quote]
Mislim da je većina novih dugova u bilanci o kojima pričaš nastala sa revaloriziranjem vrijednosti zemljišta i građevina, a vodi se kao odgođena porezna imovina. Ne znam točno kakav je tretman toga, pa Vas molim za komentar ili objašnjenje.

@coupe, bez pretjerivanja, Varteks na 20 kn može biti odlična špekulacija ali i završiti kako vrlo loše ulaganje. 60m kn gubitaka u jednoj godini je prestrašno i nema nikakvog opravdanja za to. Za par godina ulaganje uz ovakve razultate vodi kapital dioničara ravno prema nuli. Prema tome Varteks sigurno nije investicaja koju bi preporučio pasivnim, defenzivnim ulagačima. S druge strane BV od 190 kn i velika likvidacijska vrijednost Varteksa, dokapitalizacija po C modelu i niska tržišna vrijednost firme sigurno su primamljivi špekulantima. Trenutno ne vidim previše negativnih vijesti koje bi mogle naštetiti Varteksu. Blokada računa, stečaj i sl. u okolnosima kad je Čačić prvi podpredsjednik vlade bi bile ravne samoubojstvu NHS-a. S druge strane dobre vijesti koje bi mogle uskoro slijediti sigurno će lansirati dionicu prema 30-40kn i moglo bi biti lijepe zarade. Varteks je puno više od same bilance i računice. Nemoj ga uspoređivati sa Pounjem i sl. jer to nije usporedivo. Varteks je politično pitanje, pitanje strategije razvoja tekstilne industrije u RH itd. a nova vlast mu može biti samo od koristi.

New Report

Close