VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@marijuna

mislim da će VART bit bolja priča od ADPL ili DDJH kad su bili na 20ak kuna a možda grješim al to su moji novci ono što pojačava moje uvjrenje je da je mali dioničar u top10…

ovo nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama


Ima kruha i u ovoj branši, samo treba znat raditi posao – pozitivnih primjera ima. Imovina nije upitna. Ali nitko osim špekulanata neće kupovati dionice firme koja konstantno proizvodi gubitke. Sličan primjer je Jadroplov. Ima keša, ogromnu imovinu, ali poslovanje je loše, šta češ…
I nije istina da se kraj kineza ne može. Kineska roba ima sve lošiju reputaciju, i sad će kvaliteta isplivati. Samo je pitanje da li će i Varteks isplivati. Sve je u menadžmentu. Ako valja biti će rezultata, ako ne valja, onda će im svi biti krivi.


I nije istina da se kraj kineza ne može. Kineska roba ima sve lošiju reputaciju, i sad će kvaliteta isplivati. Samo je pitanje da li će i Varteks isplivati. Sve je u menadžmentu. Ako valja biti će rezultata, ako ne valja, onda će im svi biti krivi.

Nike, Adidas, Limited Brands, i svi drugi koji su uspjesni proizvode u Kini, Vjetnamu, Indoneziji. Neki cak i u Africi. I nitko s ne zali na kvalitetu.

I Apple proizvodi u Kini pa ja dominantan u mobilnim telefonima i nisam cuo da je dodlo do erozije reputacije.

Koja je to kvaliteta koja ce isplivati i potopiti gore navedene ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



I nije istina da se kraj kineza ne može. Kineska roba ima sve lošiju reputaciju, i sad će kvaliteta isplivati. Samo je pitanje da li će i Varteks isplivati. Sve je u menadžmentu. Ako valja biti će rezultata, ako ne valja, onda će im svi biti krivi.

Nike, Adidas, Limited Brands, i svi drugi koji su uspjesni proizvode u Kini, Vjetnamu, Indoneziji. Neki cak i u Africi. I nitko s ne zali na kvalitetu.

[/quote]

Adidasu će to prije ili poslije doći na naplatu. Kvaliteta im je iz godinu u godinu sve gora, vidljivo i opipljivo gora, a cijene sve veće i veće.

Dodatno što iste Adidas tenisice u Tajlandu npr. koštaju niti 10% od EU cijena .

Problem je što nemaš što drugo kupiti, ali već se nači netko tko će postaviti nove standarde za normalnu cijenu.

Varteksu nije problem Kina u konkurentnom smislu, ali Pakistan bi već mogao biti, ali mogao bi biti i partner.



I nije istina da se kraj kineza ne može. Kineska roba ima sve lošiju reputaciju, i sad će kvaliteta isplivati. Samo je pitanje da li će i Varteks isplivati. Sve je u menadžmentu. Ako valja biti će rezultata, ako ne valja, onda će im svi biti krivi.

Nike, Adidas, Limited Brands, i svi drugi koji su uspjesni proizvode u Kini, Vjetnamu, Indoneziji. Neki cak i u Africi. I nitko s ne zali na kvalitetu.

I Apple proizvodi u Kini pa ja dominantan u mobilnim telefonima i nisam cuo da je dodlo do erozije reputacije.

Koja je to kvaliteta koja ce isplivati i potopiti gore navedene ?
[/quote]
Mislio sam na jeftinu robu koja je preplavila tržište. Sa ovim se čak i slažem da ozbiljne firme imaju vrlo kvalitetne proizvode, bez obzira da li ih proizvode u Njemačkoj ili u Kini.



prodali su oni koji kupili po 15 vjerojatno. a cijena i dalje drži na 17-18. netko skuplja.
kad se pročisti, bit će zanimljivo. do onda treba izgleda još čekati.

Ne bih baš rekao da su ti u pitanju. Pa prekjučer je bilo prvo veliko čišćenje do 19,87 i kupnja H nalozima. Računam da je veliki kupac tu skupio cca 16000 komada s prosjekom nešto manjim od 19kn. Zašto bi prodavači čekali do danas pa prodavali više od 10% jeftnije?
[/quote]

ne znam. čini mi se kao da ovi sitni koji su kupovali po ovim razinama nemaju strpljenja. a kad krene, počet će kupovat po skupljem.
kako je kanabis pisao na prijašnjoj strani, ima ih kojima je to špekulacija. a ostali čekamo sad na ovim razinama, dokupljujemo jer mislimo da se sprema veći rast.



I nije istina da se kraj kineza ne može. Kineska roba ima sve lošiju reputaciju, i sad će kvaliteta isplivati. Samo je pitanje da li će i Varteks isplivati. Sve je u menadžmentu. Ako valja biti će rezultata, ako ne valja, onda će im svi biti krivi.

Nike, Adidas, Limited Brands, i svi drugi koji su uspjesni proizvode u Kini, Vjetnamu, Indoneziji. Neki cak i u Africi. I nitko s ne zali na kvalitetu.

I Apple proizvodi u Kini pa ja dominantan u mobilnim telefonima i nisam cuo da je dodlo do erozije reputacije.

Koja je to kvaliteta koja ce isplivati i potopiti gore navedene ?
[/quote]
Nije tekstil, ali kad si več dao adidas za primjer.
Kupovao danas patike, želja bila adidas, to što se danas nudi iz kine nije ni a od nekadašnjeg adidasa.
Dal si nekad mogao na 6 različitih pari adidaski pronači razlike?
Situacija danas:
1. par – različite širine lijeve i desne patike, vidljivo na oko
2. par – smežurana traka na jednoj patici – krivo zašiveno (ona koja ide s unutarnje strane stopala – vanjski dio patike – iliti lijeva strana desne patike)
3. par – nabori na onoj gumi koja ide odmah iznad spodnje gume – ne nije tako po PS-u jer su nabori drugačiji na jednoj i na drugoj, ukratko sfušano
4. par – onaj naprijed jezičac koji je lijepljen na vrh patike, na lijevoj širi za 1/4 od onog na desnoj
5. par – krivo lijepljena patika, vide se obilni ostaci lijepila.
Na kraju popi.dio i kupio loto.

Nekad se adidas mogao nači u par dučana, cijena je bila od 600 do 1200kn, i te patike su trajale 5 godina ako nisi svaki dan igrao nogomet u njima. Danas takve patike za svakodnevno nošenje traju 1,5 godinu za cijenu od 400-500 kn i to ako ih paziš i maziš. Šic, kina i kvaliteta ne idu i još dugo neće ići zajedno.

Molim moderatora da pusti post, jer pobijam tvrdnju kolege da su kineski proizvodi isti onima koji su se nekad proizvodili u matičnim zemljama proizvođaća.



@marijuna

mislim da će VART bit bolja priča od ADPL ili DDJH kad su bili na 20ak kuna a možda grješim al to su moji novci ono što pojačava moje uvjrenje je da je mali dioničar u top10…

ovo nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama


Ima kruha i u ovoj branši, samo treba znat raditi posao – pozitivnih primjera ima. Imovina nije upitna. Ali nitko osim špekulanata neće kupovati dionice firme koja konstantno proizvodi gubitke. Sličan primjer je Jadroplov. Ima keša, ogromnu imovinu, ali poslovanje je loše, šta češ…
I nije istina da se kraj kineza ne može. Kineska roba ima sve lošiju reputaciju, i sad će kvaliteta isplivati. Samo je pitanje da li će i Varteks isplivati. Sve je u menadžmentu. Ako valja biti će rezultata, ako ne valja, onda će im svi biti krivi.
[/quote]

ima istine u ovom što si napisao imam samo pitanje na ono što sam podebljo dali je mali dioničar špekulant? koliko sam shvatio on se ne predstavlja ko špekulant nego kao neko ko zna i investira na dulji period…

ovo nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama posebno ne vatreskovim

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

ajde, bar se jučer iskrcao onaj H s preko 4 tisuće komada.
ali ovo čekanje FI je nenormalno.

Kupnja oko 17-17,20 jača, slažu se tisućice, moglo bi se počet čistit ovo oko 19 kn!

alo uprava načuo sam da carinska uprava traži ljetnu radnu odječu mogli biste se prijavit i malko poboljšat poslovanje a i skompat se sa vlasti i za državu bit dobavljač ako ne znate izači na tržište samostalno

ovo nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

izvješće

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/VART-fin2011-1Y-NotREV-N-HR.pdf

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

smanjili gubitke…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/OmaoAxdgN7rLovRp5yEGtQ==.pdf

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

bogme su revalorizirali [thumbsup]
ispravite me ako je to još od predzadnjeg kvartala jer ne pratim previše


bogme su revalorizirali [thumbsup]
ispravite me ako je to još od predzadnjeg kvartala jer ne pratim previše

Ne, sad su revalorizirali. Novi BV je oko 190 kn. Dakle 10 puta veći od trenutne tržišne cijene.
Možda još i važniji je razlog zbog kojeg su se odlučili na revalorizaciju, a to je pretpostavljam prodaja imovine i vraćanja nepovoljnih kredita koji uništavaju poslovanje.


smanjili gubitke…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/OmaoAxdgN7rLovRp5yEGtQ==.pdf

– nisu smanjili gubitke.
– napravili su novih 60 milijuna kuna gubitaka.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close