VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja sam se iskreno nadal da nece pasti ispod 140 – 150 kn a sad sam i ja u velikoj pljugi.. po kolko ste vi cca kupovali? kaj se nadate oce li porasti? ovo je uzasna cijena prema izvjestajima

Moj prosječni na 175… Bit će bolje[wink]

Gledao sam puža kako puže po oštrici britve. To je moj san...

da li je moguće da je ova niska cijena rezultat priprema za nizak tromjesečni prosjek po kojem bi se trebale upisivati one “radničke” dionice u prvom krugu?
naravno uz sve ostale razloge?


da li je moguće da je ova niska cijena rezultat priprema za nizak tromjesečni prosjek po kojem bi se trebale upisivati one “radničke” dionice u prvom krugu?
naravno uz sve ostale razloge?

Nema nikakvog smisla za to, upravi je valjda u interesu da prosjecna cijena bude veca…

Inace, na varteksu uopce nema kupnje…

Diamanda:

da li je moguće da je ova niska cijena rezultat priprema za nizak tromjesečni prosjek po kojem bi se trebale upisivati one “radničke” dionice u prvom krugu?
naravno uz sve ostale razloge?

Nema nikakvog smisla za to, upravi je valjda u interesu da prosjecna cijena bude veca…

Inace, na varteksu uopce nema kupnje…


Slažem se, a očito se kupnja prebacila na likvidnije dionice, jer danas i ovih dana ima svega đžabe.

Kupnja na Varteksu će poslije stabilizacije tržišta (kad god to bude) ići u drugom redu, prvo likvidnije dionice, pa onda što ostane na dnu. Malo duže čekanje, ali dugoročno (vjerujem) isplativo.

Gledao sam puža kako puže po oštrici britve. To je moj san...

hehehe skupljaju se lesinari cim nema kupnje:)

90 103,10
200 103,00
100 102,00
50 101,00
63 100

al se i prodaja povukla na gore malo

149,98 55
149,99 88
150,00 100
158,96 50
158,99 243

Čemu panika, kupuješ nešto što vrijedi, postaviš target i čekaš, pa ako si platio nešto i 170 kn a kratkoročno radi situacije na tržištu padne na 130-140 ništa ne znači. Kada za par godina tu dionicu budeš prodavao za 500-600…samo će ti zarada biti slađa 🙂

Jedino nije ugodno biti u koži marginalaca…

Tko nije kupovao po 290, taj ne zna što je pljuga.[cry]

ova cijena varteksa samo je jedan od vrhunskih bezobrazluka koji se događaju na burzi ovih dana.
No to na dulji rok nije održivo i ova dionica će biti biser burze uskoro.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Čemu panika, kupuješ nešto što vrijedi, postaviš target i čekaš, pa ako si platio nešto i 170 kn a kratkoročno radi situacije na tržištu padne na 130-140 ništa ne znači. Kada za par godina tu dionicu budeš prodavao za 500-600…samo će ti zarada biti slađa 🙂

Jedino nije ugodno biti u koži marginalaca…

Potpuno se slažem s tobom, i to je i bio moj cilj kad sam nedavno upao na burzu. Mene mojih osobnih 175 ne brine previše, kupio sam ih na dugi rok, i sigurno za dvije-tri godine ne gubim ništa, dapače…

Bez obzira na vruće glave koje su kad je letilo (bez opravdanja, zna se da su OIF-ovi kupovali šapom i kapom što se kupiti moglo) na 280 vikali “ide to još gore, sad je prilika” a sad kad je obratna situacija viču “Ide to još dole, treba čekati…”

Btw. i ovo što se sad događa na burzi – moje je osobno mišljenje da čim se prije rastjera onaj “kladionički” špekulantski dio igrača, prije će se gore ići po nekim normalnim osnovama.

Daj Bože da to bude čim prije…

Gledao sam puža kako puže po oštrici britve. To je moj san...

vikali su ide to jos gore… bili su u krivu (bar u ovome kratkom roku, nadajmo se) ali kad pogledam cijenu dionice i ovo da vicu ide to jos dole sve se bojim da je tak… katafastor [undecid]
pa ko prodaje te dionice

Varteks skoro u pozitivnoj blokadi na 134 kn…..da mi je ovo netko rekao prije par mjeseci rekao bih da je poremećen…..[cry]

134,98? to je uspjeh za ovu dionicu izglada

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ova ljepotica iz službene kotacije ostala je pomalo zaboravljena na neprimjerenim razinama od 130-140kn dok netko ne odluči pokupiti vrhnje. Ali to tako valjda mora biti. Prvo se okretanjem trenda ispucaju najlikvidnije dionice i onda dođe red na one manje likvidne.

Sjećam se još prije par mjeseci trebali ste imati vezu za kupiti paket iz trezora po 250 kn. Gdje je sada PBZ koji je kupovao po tim cijenama velike pakete?

Kao i na ostalim dionicama dobili smo kupovni signal pa je za očekivati da će i Varteks uskoro krenuti na više razine.

Kolega graditelj, vidim da ste stavili graf pa onda ja neću stavljati svoj.
Kao što sam već i napisao na nekim drugim dionicama i na Varteksu od petka ima BUY signal. Još nam samo fali potvrda na RSIju i definitno imamo potvrdu početka rasta.

Ova dionica ja ostala malo zaboravljena i sasvim sam siguran da će krenuti za ostatkom tržišta. Krenula bi ona već da postoje na prodaji količine.
Vjerujem da PBZ živi u nadi da će uloviti još koju dionica ispod 150 kn, ali je ta razina po meni sasvim nerealna za ovaj nekretninski biser.

Na cijeni od 140 kn cijeli Varteks vrijedi 216.420.260,00 kn. Presmiješno po meni. Pa samo robne kuće u Zagrebu i Rijeci vrijede toliko. A da ne spominjem zemljište u Varaždinu sa kojeg vrlo skoro kreće proces preseljenja van grada.
Preseljenjem se, osim modernizacije proizvodnje i smanjenja troškova, otvara prostor za nove mogućnosti zarade iznajmljivanjem poslovno-komercijalnih sadržaja na staroj lokaciji koja u varaždinskim okvirima predstavlja cijeli kvart.

@gates

vidi se da ste računali i dionice u trezoru. Ako njih oduzmemo dolazimo do kapitalizacije u ovom trenutku od 185.150.840 Kn ili 25,36m € [lol]. Netko se šali ovdje ali nema veze. U svakom slučaju jedan od večih zicera u ovom trenutku.

New Report

Close