VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kliknes s lijeve strane na link naslovnica i vidis kaj pise

A-ha,gore desno je naslovnica.
PS. Zašto je stranica Varteksa šira od drugih?[smiley6]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


PS. Zašto je stranica Varteksa šira od drugih?[smiley6]

više nije šira…

Čekam HEP....

U Srbiji čekaju da Varteks pristane na raskid ugovora

Danijela Jozić
danijela.jozic@business.hr

(objavljeno 11.10.07 07:00)

Idućega bi se tjedna, prema informacijama Business.hr-a, u Beogradu trebao održati sastanak između predstavnika tvrtke Univerzijada Beograd 2009. i varaždinskog Varteksa, na kojem bi se sporazumno trebao raskinuti ugovor koji su dvije tvrtke potpisale u lipnju.

Sastanku bi, navodno, trebao prisustvovati i potpredsjednik srbijanske vlade Božidar Đelić.

Iako bi se išlo na raskidanje 4,2 milijuna eura vrijednog ugovora kojim je Varteks trebao postati ekskluzivni dobavljač odjeće i jedan od sponzora Univerzijade koja će se 2009. godine održati u Beogradu, to možda nije i definitivan prekid poslovne suradnje dviju tvrtki. S obzirom na to da je organizacijski odbor Univerzijade odlučio da ugovor s Varteksom treba poništiti – uz objašnjenje da se za taj posao trebao raspisati međunarodni natječaj – postoji još uvijek mogućnost da se Varteks javi na natječaj.

Predsjednik Uprave Varteksa Zoran Košćec kaže kako još nisu zaprimili službenu obavijest iz Beograda iako imaju informaciju da će im biti poslan prijedlog raskida ugovora.

Ako do toga dođe, kaže Košćec, nakon što podrobno razmotre situaciju, donijet će odluku što dalje. Tako je do daljnjeg neizvjesno hoće li Varteks možda podići tužbu ili ipak diplomatski prihvatiti sporazumni raskid ugovora…

Politička hajka

Iako je sporazum između tvrtke Univerzijada Beograd 2009. i Varteksa potpisan u vrlo prijateljskom ozračju, a samoj je ceremoniji prisustvovao i potpredsjednik srbijanske vlade Božidar Đelić, nedavno je uslijedio obrat.

Televizija B92 prva je objavila da ugovor nije pravovaljan jer je, tumače, Univerzijada trebala raspisati natječaj za nabavu odjeće. Prema srbijanskom zakonu o javnoj nabavi, naime, poduzeća iz Srbije imaju prednost čak i ako daju 20 posto višu cijenu od neke strane kompanije.

Odmah su se pobunili i srbijanski tekstilci, koje je podržao potpredsjednik srbijanske Privredne komore Dragan Đurić.

No, generalni direktor Univerzijade Beograd 2009. Siniša Jasnić kaže da je cijeli slučaj ispolitiziran.

“Politika je u cijeloj priči imala veliku ulogu, jer da nije bilo politiziranja, Varteks bi još imao potpisan ugovor s Univerzijadom”, izjavio je za Business.hr Siniša Jasnić, generalni direktor tvrtke Univerzijade Beograd 2009.

Jasnić tvrdi i da je riječ o hajci i obmanjivanju javnosti.

“Univerzijada se financira dijelom iz sredstava koje daje vlada, dijelom iz proračuna Grada Beograda te od sponzora i donatorskih ugovora. Ako koristimo sredstva države ili grada, dužni smo raspisivati natječaje, ako je pak riječ o sponzorima ili donacijama, onda to nije potrebno, a u toj je kategoriji i ugovor koji smo potpisali s varaždinskim Varteksom“, objasnio je Jasnić.

Na pitanje je li točno da je otprije u jako dobrim odnosima s dioničarom i predsjednikom Uprave Varteksa Zoranom Košćecom te da je to bila podloga za sklapanje posla, Jasnić kaže: “Prvi sam ga put vidio na potpisivanju ugovora u lipnju. Naši odnosi s Varteksom cijelo su vrijeme korektni“.

Jasnić tvrdi i da je do sklapanja posla došlo na Varteksovu inicijativu. “Shvatili su da bi to za njih bila dobra promocija i marketing”, objašnjava Jasnić.

Inače, Varteks u Srbiji intenzivno radi na povratu imovine. Ondje ima 30-ak prodajnih objekata i tek se na nekoliko njih upisao kao vlasnik.

Smjena ili ostavka

Zanimljivo je da je zbog novonastalog skandala u Univerzijadu Beograd 2009. poslana proračunska inspekcija koja istražuje cijeli slučaj. Još je zanimljivije to da nije smijenjen generalni direktor Siniša Jasnić nego samo izvršni direktor Srđan Bošković.

Jasnić nam je pak objasnio kako je njegov zamjenik sam podnio ostavku zbog zdravstvenih razloga te kako on ne vidi razloga zbog kojeg bi trebao odstupiti.

Neki srbijanski mediji Jasnića su prozvali i zbog navodnih malverzacija na Fakultetu za fizičku kulturu u Novom Sadu, gdje je

Scio me nihil scire

Smjena ili ostavka

Zanimljivo je da je zbog novonastalog skandala u Univerzijadu Beograd 2009. poslana proračunska inspekcija koja istražuje cijeli slučaj. Još je zanimljivije to da nije smijenjen generalni direktor Siniša Jasnić nego samo izvršni direktor Srđan Bošković.

Jasnić nam je pak objasnio kako je njegov zamjenik sam podnio ostavku zbog zdravstvenih razloga te kako on ne vidi razloga zbog kojeg bi trebao odstupiti.

Neki srbijanski mediji Jasnića su prozvali i zbog navodnih malverzacija na Fakultetu za fizičku kulturu u Novom Sadu, gdje je svojedobno radio, a nadležni ga je sud oslobodio svih optužaba.

sud oslobodio svih optužaba. Iako nam beogradski izvori tvrde da je Jasnić blizak s premijerom Vojislavom Koštunicom i ljudima iz njegova kabineta, on to opovrgava.

Do potpredsjednika Privredne komore Srbije Dragana Đurića – koji je s predstavnicima srbijanskih tekstilaca navodno glavni i odgovorni za hajku protiv Varteksa – do zaključenja ovog broja nismo uspjeli doći.

Bez alternative

Siniša Jasnić tvrdi da Dragan Đurić, unatoč teškim optužbama koje je iznio na račun rukovodstva Univerzijade Beograd 2009., ni u jednom trenutku nije pokušao stupiti s njim u kontakt te da Varteksu nije ponudio nikakvu alternativu.

Kao drugi mogući kandidati spominjali su se Prvi maj iz Pirota te Adidas, no navodno su njihove ponude bile nepovoljnije od Varteksove. Prema pisanju Večernjeg lista, čak je navodna Varteksova meta za akviziciju u Srbiji upravo Prvi maj.

POTPREDSJEDNIK VLADE SRBIJE BOŽIDAR ĐELIĆ BEZ KOMENTARA

Božidar Đelić, potpredsjednik srbijanske vlade, u kojeg predstavnici Univerzijade Beograd 2009. i Varteksa očito polažu velike nade u razrješenju slučaja, nije želio ništa komentirati za Business. hr. Pomalo zbunjuje to što je u izjavi za beogradski Blic upravo Đelić najavio da će smijeniti rukovodstvo Univerzijade Beograd 2009.

I Agrokor bez posla na Univerzijadi

Kad je u lipnju potpisan ugovor između Varteksa i Univerzijade Beograd 2009., bilo je najavljeno da se uskoro može očekivati potpisivanje ugovora i s drugim hrvatskim tvrtkama. Konkretno, intenzivni pregovori vodili su se s Agrokorom, točnije njegovim tvrtkama u Srbiji Frikomom i Dijamantom. Potpredsjednica Agrokora Ljerka Puljić i Ante Todorić, član Uprave Agrokora (sin vlasnika koncerna Ivice Todorića), imali su nekoliko sastanaka s predstavnicima Univerzijade Beograd 2009. Nije se mogla dobiti službena informacija o tome kolika je bila financijska vrijednost poslova koji su trebali biti sklopljeni s Agrokorom, a prema tvrdnjama generalnoga direktora Univerzijade Beograd 2009. Siniše Jasnića, riječ je o “ozbiljnim poslovima“. No, kako sada stvari stoje, Agrokorove su tvrtke na čekanju sve dok se ne riješi situacija s Varteksom.

Scio me nihil scire

…… i ne izgleda sve tako crno kako izgleda…. bilo kako bilo…politika ili ne, ne može bilo tko samo tako raskinuti ugovor… za to se plaćaju penali, ovakvi ili onakvi.[smiley2]

Scio me nihil scire


…… i ne izgleda sve tako crno kako izgleda…. bilo kako bilo…politika ili ne, ne može bilo tko samo tako raskinuti ugovor… za to se plaćaju penali, ovakvi ili onakvi.[smiley2]

ma cijela prica oko Unverzijade je po meni marginalna stvar u odnosu na ono sto Vartkes planira zapocetu uskoro….

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Evo teksta iz Poslovnog:
Vaš link

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


Sonniboy: ” …… i ne izgleda sve tako crno kako izgleda…. bilo kako bilo…politika ili ne, ne može bilo tko samo tako raskinuti ugovor… za to se plaćaju penali, ovakvi ili onakvi.[smiley2] ” ma cijela prica oko Unverzijade je po meni marginalna stvar u odnosu na ono sto Vartkes planira zapocetu uskoro….

ajde sad da te pitam što je to?[smiley2]

Ma iskreno, mene je čudilo da su srbi pristali kupiti naša odijela za Univerzijadu.
Očito im previše smeta angora na goloj koži…. He-he-he-he [smiley2]

Slažem se sa onima koji Varteksov uspijeh ne temelje samo na ovom poslu. Mislim da ih gubitak posla od 100 Eura po odijelu neće uništiti. [smiley11]
Varteks vrijedi mnogo više. Dovoljna je činjenica da su Fimaši unutra.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

A Fimina dionica, sto reci…
KAda grune grunut ce sve u 16. (gledajte DKVS, AGMM, sve se stopa).
Nekretnine kao i kod Krasa pa gledajte.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


A Fimina dionica, sto reci…
KAda grune grunut ce sve u 16. (gledajte DKVS, AGMM, sve se stopa).
Nekretnine kao i kod Krasa pa gledajte.

pozdrav bluemanu, dugo te nisam vidio da pises. Ovo zadnje si dobro napisao. Ovo je jedna od rijetkih dionica koje ce u par godina narasti baren na x3 na danasnju cijenu. mislim da ovo nije neka raketa, kao sto ti pises, ali je dionica koja će imati stabilan rast u narednim godinama.

izvjesce za 3Q ce biti odlicno, a ne treba zaboraviti da je Koščec za listopad najavio konacan odabir nove lokacije i početak preseljenja…

p.s. i očito sam dobro predvidio da nece VART padati na objavu vijesti u Univerzijadi, vec ce se dogoditi upravo suprotno. vrijeme jeftinog Varteksa je proslo…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Da li bi u slučaju otkazivanja već ugovorenog posla za univerzijadu od srpske strane bilo neke odštete za Varteks? Kako to inače ide u ovakvim situacijama?

All shipping lanes lead to China.


Da li bi u slučaju otkazivanja već ugovorenog posla za univerzijadu od srpske strane bilo neke odštete za Varteks? Kako to inače ide u ovakvim situacijama?

takve stvari se tesko istjeraju do kraja sudskim putem.

no, kao sto sam vec i napisao, mislim da je Univerzijada minorna vijestu u usporedbi s vijesti o novoj lokaciji na koju Varteks seli tvornicu i datumu pocetka selidbe. Quark je pred kojih mjesec dana stavio scan jednog clanka iz Varaždinskih vijesti u kojim direktor Košćec najavljuje početak preseljenja za listopad.

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

za one koji taj clanak nisu vidjeli…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Čuli ste udarnu vijest u dnevniku?

Vijest dakako nije nova. Nadam se da nas ovo neće poljuljati, a nakon izvješća samo jedan smjer je moguć.

New Report

Close