VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo analiza…trend nadasve pozitivan, smanjenje prihoda uz smanjenje zaposlenih i smanjenje gubitka pokazuje da se Varteks riješava generatora gubitka..

Ima 150 na kupnji po 253 pa ako netko hoce prodat tu sam..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ozbolt_F: ” TOŽ: ” A znaš čitati samo AOP 55 ” Ma pusti ti apoksija, ja sem njega skužil, klasični distrekting pažnje, dok mi gledamo vu njegove postove on nam zeme povoljne dionice ispred nosa. bormeć ga ja više ne ćitam, kaj ga bum vraga čital, pak ja nis senilec da ne bi znal kaj bu napisal. ” Točno to, kolega. Tom liku su svi postovi isti,bez obzira na kompaniju. Copy/paste! Vjerojano čovjek nema love za kupnju dionica pa pljuje da i drugima zagorča život. I sad je napokon uspio užicati nešto love od mame da kupi Magmu pa ga ljuti kad ljudi loše govore o njoj.

ma apoksi samo ne vjeruje u hrvatsko gospodarsko čudo, to je to…

Varteks d.d. u polugodištu sa dobiti od 2,2 milijuna kn
Ukupan prihod ostvaren u prvih šest mjeseci ove godine iznosi 209,6 milijuna kuna što je 5 posto ili 10 milijuna kuna više u odnosu na isto razdoblje prošle godine
Varteks d.d. je u prvom polugodištu ove godine ostvario dobit od 2,2 milijuna kuna, što je 5,1 milijuna kuna bolje od rezultata ostvarenog u prvom polugodištu 2006. godine, kada je Varteks poslovao s gubitkom od 2,9 milijuna kuna, priopćeno je iz tvrtke. Ukupan prihod ostvaren u prvih šest mjeseci ove godine iznosi 209,6 milijuna kuna što je 5 posto ili 10 milijuna kuna više u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Ukupni rashodi u ovom razdoblju iznose 207,3 milijuna kuna što je rast od 2,4 posto ili 4,8 milijuna kuna u odnosu na prvih šest mjeseci 2006. godine. Najbolji pokazatelj pozitivnih trendova u kompaniji je rezultat iz poslovnih aktivnosti koji iznosi 3,5 milijuna kuna što je za 7,1 milijun kuna više u odnosu na isto razdoblje prošle godine.
Grupa Varteks ostvarila je također značajan pozitivan pomak u ovom razdoblju. U prvih šest mjeseci ove godine Grupa Varteks poslovala je s gubitkom od 863 tisuće kuna, dok je u istom razdoblju prošle godine ostvarila gubitak od 5,74 milijuna kuna.
Ukupni rezultati prodaje u vlastitoj maloprodaji za razdoblje od šest mjeseci iznose 78,7 milijuna kuna što je 11,5 posto ili 8,1 milijuna kuna bolje od prodaje u istom razdoblju prošle godine. Ostvaren je porast prodaje vlastitih proizvoda za 7,2 posto, te trgovačke robe drugih proizvođača za 22,7 posto.
Na stranom je tržištu Varteks d.d. ostvario izvoz od 93 milijuna kuna, što je 6,6 posto ili za 5,7 milijuna kuna više u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Glavnina izvoza i dalje je u zemlje Europske unije, a zabilježen je i porast izvoza u zemlje bivše Jugoslavije, pa je tako izvoz u BiH porastao za 35,7 posto, a u Srbiju i Crnu Goru za 54,9 posto. U ovom je polugodištu Varteks ostvario i značajna ulaganja u maloprodajne objekte. Uz uređenje i opremanje maloprodajnih objekata, utrošena su i sredstva za nabavu informatičke opreme za različite sektore te proizvodne opreme za konfekcijske pogone, stoji u priopćenju.
Danas do 14:55 sati, cijena dionice Varteksa je na Zagrebačkoj burzi bilježila vrijednost od 265 kuna što predstavlja porast od 0,38 posto.
(pd)

Na ovoj cijeni (261, doduse na malom broju dionica) VART je podcijenjena dionica. RSI mu je oko 28, a cijena se krece oko donjeg Bollingera. Jos prije dvadesetak dana je stvar bila dijametralno suprotna (RSI je bio preko 70). Ovo je prilika za dokup. Steta je samo sto su rijetki spremni prodavati na ovim razinama.

ANASTASIA JE OTISLA!

Nisam mogao odoliti:

V rijednost
A ngažman
R azvoj
T radicija
E kskluzivnost
K valiteta
S tručnost

M ozda naraste na 410
A jmo drukati da naraste
G ….
M …
A …

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Varteks d.d. u polugodištu sa dobiti od 2,2 milijuna kn

Kad još i ostale tvrtke iz Grupe prorade bit će to lijepo za gledati…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Ovo usporedjivanje Varteksa i Magme nema nikakvog smisla. To su dvije neusporedive tvrtke.
Kao da ste djeca.
(Magmu nemam)

Da ce Varteks rasti i probiti 300 Kn jos ove godine to je po meni sigurno, a da ce u 5 mjesecu 2008 biti preko 400 Kn i u to vjerujem. Tada i mislm izaci iz Varteksa i iz svih ostalih dionica te ljeto provesti na miru a ne gubit zivce kao sada. Na jesen cu opet u Varteks i camit do 600 Kn i tu mislim da ce biti kraj price sto se Varteksa tice.
Zamolio bi nekog da posta odnos kupnje i prodaje. Mislim da taj odnos sve govori.
Zahvaljujem.


M ozda naraste na 410 A jmo drukati da naraste G …. M … A …

M ozda naraste na 410
A jmo drukati da naraste
G eneralno
M ultinacionalno
A kvizicijsko[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

G anjaj kupnju dok je ima
M ….

SKORa-M-A[color=blue][/color]


Ovo usporedjivanje Varteksa i Magme nema nikakvog smisla. To su dvije neusporedive tvrtke.
Kao da ste djeca.
(Magmu nemam)

Da ce Varteks rasti i probiti 300 Kn jos ove godine to je po meni sigurno, a da ce u 5 mjesecu 2008 biti preko 400 Kn i u to vjerujem. Tada i mislm izaci iz Varteksa i iz svih ostalih dionica te ljeto provesti na miru a ne gubit zivce kao sada. Na jesen cu opet u Varteks i camit do 600 Kn i tu mislim da ce biti kraj price sto se Varteksa tice.
Zamolio bi nekog da posta odnos kupnje i prodaje. Mislim da taj odnos sve govori.
Zahvaljujem.

Kupnja
Ukupno ponuda 33
Ukupno dionica 6859

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja
Ukupno ponuda 32
Ukupno dionica 4485

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
263,01 200
263,00 35
262,06 100
262,05 100
261,50 42

267,89 197
270,90 50
271,00 550
272,00 282
273,00 14

Mislim da je ovo jedna o boljih dionica za prezivjeti korekciju koju je zapoceo HT.

Pa tek je krenulo. Prodaja sve više jača, moglo bi i ovdje biti diskonta… [smiley10]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Oh, napokon netko na temi VART.
Neznam da li pratite ali nesto se na 265 dogadja i sigurno nece biti korekcije ispod 255.
Ako slucajno padne ja prodajem sve po bidu ostalo i ulazim jos unutra.
Jer vecina transakcija u zadnjih nekoliko mjeseci je bila na 255 (citaj trezor) i iznad.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ako padne na 255 svi koji i malo prate Varteks ce uletit. Ja prvi!
Alo, pa Varteks je jos uvijek pupoljak, tek ce procjetat (nisam gay :).
Sto se tice odnosa kupnje i prodaje Varteks je tu Bog prema ostalim dionicama. Odavno su se tu stvari poslozile.

New Report

Close