VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1. Cijena je nesto vise od BV.
2. dobit od 100 ili gubitak od 100 isti k…
3. Prodajte, slobodno, ja cekam sa nalozima..
4. Vart samo za dugorocne igrace..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Izvješće dobro, a cijena u minus, samo kod nas tog ima samo kod nas.. [smiley11]

Doduše na smiješnom prometu, al svejedno je smješno.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Jel moze netko postaviti k/p?

"If you don't know jewelry, know the jeweler." - Warren E. Buffett

Mene veseli što će biti jeftina shoppinga, a stvarno se ispod 270 nisam nadao

Hell is Empty and all the Devils are Here


Mene veseli što će biti jeftina shoppinga, a stvarno se ispod 270 nisam nadao

A možda i nebude, nema baš količine na prodaji….

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Svakako bi bilo ljepše vidjeti + na kraju… no s obzirom da je prvi kvartal bio mršavi u plus, ak se ne varam 2000 kn, i to za tekstilce tradicionalno najlošiji, ovo mi polugodišnje izvješće u najmanju ruku da naslutiti da netko želi dobro nadokupit na razinama 250-260….

Scio me nihil scire

budd, sumnjam da ce biti jeftinog shoppinga…. nema bas neke kolicine na prodaji po ovim cijenama

danasnja prosjecna cijena 267,50 kn…

"If you don't know jewelry, know the jeweler." - Warren E. Buffett

Jeste vidjeli kupnju. Pa jedna dionica Vas brani, a onda par do 250, pa RUPA.

RiB.

Nema se tu što čekati sa jeftinim dokupom dok ne dođe ispod 200 kuna. I to je skupo.

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"

Izvjesce nije nista spektakularno niti se moze u roku od 3-6 mjeseci promijeniti koncept firme iz proizvodnje u retail.
To ide sa vremenom.
Zato je i izdan komercijalni zapisa da se malo urede ducani i ono sto su dobili u srbiji.
Tvrtka je prestala gomilati gubitke, i lagano krece na bolje, nema tu sada skoka od 300% dobiti jer su dobili izgrdnju te i te ceste.
To nije takva industrija..
Strpljii ce biti nagradjeni kako je neko rekao, mene uopce ne brine; ja cak nisam niti ocekivao nesto spektakularno zasada.
Cekajte da se preselimo na novu lokaciju, pa kod stadiona da se pocnu stanovi raditi…
Prestao sam gledati ove fluktuacije..
Ako naraste na 300 super, ako padne na 250, nema veze.
JA znam posto cu prodati i znam da ce cijena do tada stici; kada ce; ne sikiram se.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Analitičke mogućnosti većine investitora svode se na to da vide dali je P&L u plusu ili minusu.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

COB.
To si dobro rekao…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

A Magma je preskupa, je li?


Analitičke mogućnosti većine investitora svode se na to da vide dali je P&L u plusu ili minusu.

Tako je, i na to masa pada. Zato sam i naglasio psiho efekt

Hell is Empty and all the Devils are Here


Opet gubitak. Dobro u prvenstavu je otišao Kuže. Tko će otići iz ove gubitaške uprave. Nemojte mi više spominjati ove tekstilne gubitaše. Pa na koliko je to bukova 2 ili 3 ??? http://www.varteks.hr MOŽE LI GORE !!!! Jesam rekao da na kraju dolaze najgora izvješća.

Ovako pišeš namjerno negativno ili stvarno ne razumiješ osnove (u što čisto sumljam) ali neka…
Book Varteksa je 226,54 kn-a ili na Mp 265 kn-a P/Bv = 1,17 kod Magme je book 30,55 ili P/Bv = 10,47.
Što se tiče imovine Varteksa mislim da netreba trošiti riječi.
P/S je 0,84 (ako uzmem prihode iz 2006., u 2007. bi trebali biti viši +3,73% viši nego u istom razdoblju prošle godine).
Kod Magme P/S je 4,19 ako uzmemo 2006. -tu.
Trenutna tržišna vrijednost Varteksa je 337 milijuna kn-a, a Magme 1,444 milijuna kn-a.
Ovaj gubitak od 800k je mogao biti i dobitak od 800k ali sviđa mi se da uprava ne forsira i da je transaparentna.
I na kraju uzeo sam Magmu za usporedbu – ok nije sasvim peer grupa ali ovi imaju igračke a ovi nemaju ali zato ovi imaju nekretnine a ovi nemaju.

PS kod Magme nije toliki koliko se sjećam nego 1,xx

New Report

Close