VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tekst nije pisao niti Plavi niti ja, ako je ovo loše, onda ne znam što je dobro.

VARTEKS DESETEROSTRUKO SMANJIO GUBITAK U 2006.

Najveća hrvatska tekstilna industrija, Varteks d.d. iz Varaždina, prema nekonsolidiranom poslovnom izvješću sa Zagrebačke burze ostvario je u 2006. godini ukupni prihod od 438,2 milijuna kuna, što je nešto manje od 446,3 milijuna zarađenih u 2005. Istovremeno je Varteks u razdoblju od 1. do 12. mjeseca 2006. godine ostvario gubitak od 2,8 milijuna kuna, dok je u istom razdoblju 2005. poslovne godine gubitak iznosio 27,5 milijuna kuna. U strukturi prihoda poslovni prihodi čine 94,7 posto, a financijski i izvanredni 5,3 posto ukupnih prihoda. Kako objašnjavaju u samoj varaždinskpj tvrtki, od prodaje u Hrvatskoj je zarađeno 205 milijuna kuna, dok je u izvoz plasirano robe za 186,3 milijuna čime je prodaja u inozemstvu dosegla 44,9 posto poslovnih prihoda. U ukupnim rashodima Varteksa od 441 millijun kuna poslovni sudjeluju sa 92,7 posto, a financijski i izvanredni sa 7,3 posto. Varteks d.d. je vodeća modna kompanija u Hrvatskoj čiji korijeni datiraju još iz 1918. godine kada se osniva Tekstilna industrija d.d., a 1948. godine mijenja ime u Varteks. Danas je najveći proizvođač odjeće i tkanina, jedan od vodećih izvoznika u Hrvatskoj, te najveći poslodavac u varaždinskoj županiji, sa 3300 zaposlenih. Temeljni kapital tvrtke od 309,171.800 kuna podijeljen je na 1,545.859 dionica nominalne vrijednosti 200 kuna po dionici. Društvo ima ukupno 2385 dioničara, a najveći dioničari su Validus d.d. sa 21,72 posto udjela te PBZ sa skrbničkim računom. Varteksov krovni brend je Di Caprio Man & Woman koji, kako objašnjavaju u varaždinskoj tvrtki, prati modne trendove i potrebe urbanih ljudi.
Uz njega, Varteks je kupcima prepoznatljiv i po klasičnoj robnoj marci Varteks International. Osim proizvodnje vlastitih brendova, za Varteks je posebno važna suradnja s Levi’som, licencnim partnerom od 1983., te s renomiranim svjetskim modnim kućama Versaceom i Hugo Bossom. Suradnja s Versaceom nedavno je prerasla iz lohna u puni posao, što znači da se u Varaždinu razvijaju Versaceove klasične kolekcije i šiju iz domaćih, Tivarovih tkanina. U Varaždinu su posebno ponosni na svoju suradnju s Hugo Bossom za kojeg već deset godina proizvode odjeću i cijelo to vrijeme ne silaze s vrha ljestvice kontraktora te poznate svjetske modne kuće. U proizvodnji Hugo Boss odijela Varteks ima konkurenciju u svim europskim zemljama, a ljestvicu prema unaprijed definiranim i vrlo strogim kriterijima sastavlja stručni tim ocjenjivača iz Hugo Bossa. Varteks je još jedini partner u izradi Versace Classic programa izvan Europske unije. Skandinavski brend Lindeberg, čija je odjeća čest izbor hollywoodskih diva, poznatih sportaša i glazbenika, najnoviji je Varteksov partner. I suradnja s njim zaključena je kao puni posao, odnosno uključuje sve korake od izrade tkanine do razvoja gotovog proizvoda. Varteks ima sedamdeset prodajnih jedinica diljem Hrvatske, kompanija kreće u formiranje novog maloprodajnog koncepta koji će ujediniti ponudu klasične i ležerne odjeće u jednoj prodavaonici. Posljednje godine prolaze u znaku restrukturiranja, modernizacije i okretanja tržištu, što je put do konačnog cilja – postati tržišno orijentirana, vodeća modna kompanija u regiji. Varteks je dioničko društvo postao u pretvorbi 1992. godine, a dionice tvrtke su 2003. godine uvrštene u Prvu kotaciju Varaždinske burze. Oko 50 posto prihoda Varteks realizira na međunarodnom tržištu, a izvozi u više od 30 zemalja svijeta. Izvoz Varteksa čini oko 1,3% izvoza Hrvatske, dok u ukupnom izvozu hrvatske tekstilne industrije sudjeluje s više od 10%.

Vaš link

jel može netko staviti stanje na varteksu danas? k/p

VART

Lagano se i Varteks počinje penjati.

OPet iskrcavanje…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


OPet iskrcavanje…

Neka, neka, ja čekam, naučio sam da strpljenje donosi najviše radosti.

Dečki dragi, pa mi prešli 200 kunica….
Ste vidli kak to ide, mala korekcijica ali bude to bude.
Mali pogled prema izvještaju za 1. tromjesječje molit ću lijepo.
Probat usporedit sa 2006.[smiley11][smiley11][smiley2]

[b]Fashion and Stocks[/b]

http://www.poslovni.hr/39139.aspx

Baš čudno da nitko od kolega nije prokomentirao ovo, a izravno je vezano za varaždinskog ljepotana…
Izgleda da nećemo predugo čekati mauricije najviše do kraja ovoga mjeseca…

Scio me nihil scire

vrlo , dobro, vrlo dobro… trenutna 214, 99

Scio me nihil scire


OPet iskrcavanje…

Ma nema iskrcavanja, barem veliki ne prodaju.
I dalje kompletna prodaja sve sitni nalozi, prava prodaja i dalje tek na 500 .
Paradoksalno, umjesto da oni koji imaju više amortiziraju profit, obzirom na porast zadnjih dana, događa se upravo suprotno.
Mali prodaju , i zadovoljavaju se sa par tisuća kuna zarade, umjesto da slijede primjer većih dioničara VARTEKSA, i pričekaju sa prodajom.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


blueman: ” OPet iskrcavanje… ” Ma nema iskrcavanja, barem veliki ne prodaju. I dalje kompletna prodaja sve sitni nalozi, prava prodaja i dalje tek na 500 . Paradoksalno, umjesto da oni koji imaju više amortiziraju profit, obzirom na porast zadnjih dana, događa se upravo suprotno. Mali prodaju , i zadovoljavaju se sa par tisuća kuna zarade, umjesto da slijede primjer većih dioničara VARTEKSA, i pričekaju sa prodajom.[smiley2]

nestrpljivih je bilo i na petrokemiji, badelu pa sad lupaju glavom. Varteks je otprilike ista priča. Kupiš i čekaš porast od 100% unutar godinu dana.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Čim je istekao zakonski rok, i pojavila se mogučnost da Fima sudjeluje u trgovini sa svojim čedom, pojavili su se veći nalozi na kupnji, preuzeta palica hehe. Tko prvi..

[color=blue]Evo potvrde navedene pretpostavke od prije koji dan.
Fima je kupovala 03.04. kada je protrgovano 1,1 milion kuna po prosječnoj cijeni 220 kuna.
Većinu toga kupila je FIMA
, nešto dokupio i ja taj dan.
Dakle imamo novi fond u top 10 , te pojačavanje pozicije / branjenje cijene od FIME ( taj dan cijena je pala 1,84 % )[/color]
Generirano u: 10.04.2007 19:56:20 GMT+1 Tražilica Ispis
Prvih 10 računa s najvećom količinom vrijednosnog papira – “VART-R-1”

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. FIMA VALIDUS D.D. 338.070 21,87 Osnovni račun
2. VARTEKS D.D. VARAŽDIN 294.097 19,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 235.801 15,25 Skrb. račun
4. IGREC STJEPAN 134.944 8,73 Osnovni račun
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 40.000 2,59 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 33.166 2,15 Skrb. račun
7. KOŠĆEC ZORAN 32.368 2,09 Osnovni račun
8. KOŠĆEC VLADIMIR 25.835 1,67 Osnovni račun
9. KOŠČEC DRAŽEN 25.635 1,66 Osnovni račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 23.985 1,55 Skrb. račun
Ukupno: 76,59

VART-R-1 7.4.2007
Vlasnik računa Stanje [%]
1. FIMA VALIDUS D.D. 335.726 21,72
2. VARTEKS D.D. VARAŽDIN 294.097 19,02
3. Skrb.: PBZ D.D. 235.801 15,25
4. IGREC STJEPAN 134.944 8,73
5. Skrb.: RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 40.000 2,59
6. Skrb.: ZAGREBAČKA BANKA D.D. 33.166 2,15
7. KOŠĆEC ZORAN 32.368 2,09
8. KOŠĆEC VLADIMIR 25.835 1,67
9. KOŠČEC DRAŽEN 25.635 1,66
10. Skrb.: RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 23.985 1,55
Ukupno: 76,43
[smiley2][smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Dečki dragi, pa mi prešli 200 kunica…. Ste vidli kak to ide, mala korekcijica ali bude to bude. Mali pogled prema izvještaju za 1. tromjesječje molit ću lijepo. Probat usporedit sa 2006.[smiley11][smiley11][smiley2]

Već odavno kolega…
[smiley8]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Evo potvrde navedene pretpostavke od prije koji dan.
Fima je kupovala 03.04. kada je protrgovano 1,1 milion kuna po prosječnoj cijeni 220 kuna.
Većinu toga kupila je FIMA, nešto dokupio i ja taj dan.
Dakle imamo novi fond u top 10 , te pojačavanje pozicije / branjenje cijene od FIME ( taj dan cijena je pala 1,84 % )

Po meni to je super vijest da je FIMA dokupljivala, još ako znamo da je i Plavi gdje nam je kraj. [smiley2]

Dobre vijesti, nema što.

Bolje prekasno nego nikad.

New Report

Close