Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ok ak je svima isto. Broker mi lani rekao da porez ovisi o općini ali nije bilo ovo u pitanju nego ono da su mi htjeli naplatiti porez na promet ak se sjećate. Hvala!

prirez ovisi o općini… pozz

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Može pitanje… u trgovanju na ZSE ostvario sam u kalendarskoj godini gubitak od 5 000 kn, a trgovanjem izvedenicama (npr. nafta, zlato, eurusd…) preko brokera admiral markets ostvario sam u istoj kalendarskoj godini dobit od 7 000 kn.

Kada prijavljujem porez na dobit, dali mogu “prebiti” ovaj dobitak od 7 000 kn što sam ostvario trgovanjem izvedenicama s gubitkom od 5 000 kn na ZSE?

Odnosno dali moram platiti porez na dobit na iznos 7 000 kn ili samo na razliku od 2 000 kn?

 

Hvala

Zar nema nitko upućen da pomogne odgovoriti na ovo pitanje?

Mislim da da ali nisam siguran, ja trgujem samo dionicama.

Nego ovo što su nam uzeli dionice dlkv ide u neoporezivo tako da nejde u gubit. Lopovi

pocetnikzg, 23.09.2021. u 15:17

Zar nema nitko upućen da pomogne odgovoriti na ovo pitanje?

Nazovi Marka ili Lovru, oni će ti pomoći, iako više nisu u AM.

Ili svoju brokersku kuću.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Meni su rekli u Fini da taj porez nitko ne plaća, samo ja. Da sam glup, da kud se guram dok me nitko ništa ne traži.

pocetnikzg, 21.09.2021. u 10:10

Može pitanje… u trgovanju na ZSE ostvario sam u kalendarskoj godini gubitak od 5 000 kn, a trgovanjem izvedenicama (npr. nafta, zlato, eurusd…) preko brokera admiral markets ostvario sam u istoj kalendarskoj godini dobit od 7 000 kn.

Kada prijavljujem porez na dobit, dali mogu “prebiti” ovaj dobitak od 7 000 kn što sam ostvario trgovanjem izvedenicama s gubitkom od 5 000 kn na ZSE?

Odnosno dali moram platiti porez na dobit na iznos 7 000 kn ili samo na razliku od 2 000 kn?

 

Hvala

Pa porez se zove “Porez na kapitalnu dobit”, Vas kapital je ostvario (nije bitno u kojoj klasi) neto dobitak od 2 tis kn i to je porezna osnovica…

Ovo je samo moje misljenje, sve suprotno bila bi idiotarija…ali u ovoj bolesnoj drzavi sve je moguce…

 

Rastimo zajedno...

lojtra, 23.09.2021. u 15:22

Mislim da da ali nisam siguran, ja trgujem samo dionicama.

Nego ovo što su nam uzeli dionice dlkv ide u neoporezivo tako da nejde u gubit. Lopovi

Je li ovo općenito vrijedi za svako spajanje dionica? Sve prodano nakon spajanja da ne ide u poreznu osnovicu?

Zakon o porezu na dobit, članak 20.l veli:

Ako pri zamjeni dionica i udjela član preuzetog društva ostvaruje kapitalne dobitke, oni se ne oporezuju, a gubitak koji bi bio ostvaren zamjenom vrijednosnih papira preuzetog društva ne priznaje se u svrhu oporezivanja.

Ne znam jel pod zamjenu misli na tip zamjene koji je bio na SUKC, ili se i ova spajanja/dijeljenja kao sad najnovije na DDJH i ATGR računaju?

New Report

Close