Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


i troškovi skrbništva ako se vani tržilo se uzimaju u obzir …

A mjesečni troškovi ovdje brokera?

Ja pokusavam shvatit ovaj JOPPD obrazac i stvarno nemam pojma gdje bi i sto vezano za dionice ode upisao.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



i troškovi skrbništva ako se vani tržilo se uzimaju u obzir …

A mjesečni troškovi ovdje brokera?
[/quote]
SVI troškovi koji su vezani za trgovanje vrijednosnicama …
Čak i ako npr. u $ napraviš plus ali u konverziji u kune imaš manje nego si kreno pišeš si minus

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Da li sam uopce duzan podnositi poreznu prijavu ako sve dionice koje sam prodao u 2016. nisu podlozne porezu na kapitalnu dobit (kupljene prije 1.1.16.) ?

Nitko mi do sad nije jednoznacno znao/mogao/htio odgovoriti na ovo pitanje sa da ili ne.

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Da li sam uopce duzan podnositi poreznu prijavu ako sve dionice koje sam prodao u 2016. nisu podlozne porezu na kapitalnu dobit (kupljene prije 1.1.16.) ?

Nitko mi do sad nije jednoznacno znao/mogao/htio odgovoriti na ovo pitanje sa da ili ne.

NE

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Ovo sto je Hita poslala sam odmah obrisao. To od srama ne bi pasu posla. Mislim da cu se uskoro pozdravit s njima.
A ako drzava misli da cemo mi trebat vodit knjigovodstvo za trgovanje dionicama,e tek tu su se presli. Pozdravim se i sa ovom vrsti razbibrige i idemo dalje.

Pa Hitino je čist ok. I imaš na njihovim stranicama sve točno opisano kako popuniti prijavu.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Ovo hitino sra.nje ne bi pojia pas s maslom. Poslali neki CSV format koji se može učitati u Excel program.Kako pojma nemam. U svakom slucaju ovu godinu cu obracunat i predat i ja sam sa dionicama i ovim sranj.em zavrsio kako s Hitom tako i sa poreznom. Kad rasprodam sve sta imam ovim se vise ne mislim bavit.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Da li sam uopce duzan podnositi poreznu prijavu ako sve dionice koje sam prodao u 2016. nisu podlozne porezu na kapitalnu dobit (kupljene prije 1.1.16.) ?

Ne

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Da li sam uopce duzan podnositi poreznu prijavu ako sve dionice koje sam prodao u 2016. nisu podlozne porezu na kapitalnu dobit (kupljene prije 1.1.16.) ?

Nitko mi do sad nije jednoznacno znao/mogao/htio odgovoriti na ovo pitanje sa da ili ne.

ING ti je već odgovorio. Ako nema oporezive kapitalne dobiti nema ni plaćanja poreza/prireza po toj osnovi ni JOPPD obrasca. Dakle NE.

Čini mi se da brkate dvije različite stvari: JOPPD obrazac i poreznu prijavu.

Ako ste (uz plaću) imali samo porez na kapitalnu dobit mislim da vam ne treba porezna prijava.
Trebate popuniti JOPPD obrazac sa podacima koje vam je broker dao, predati u poreznu i platiti porez+prirez opet po uputama brokera. Agram brokeri naplaćuju obračun 50kn.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.



https://www.kapitalnadobit.hr/

Portal i prateće alate razvili su stručnjaci i programeri tvrtke Koios. Koios razvija, dizajnira i analizira izvještajne sustave za vodeće banke i financijske institucije, a svoje veliko iskustvo u IT podršci poslovanju financijskog sektora dokazao je na šest tržišta u regiji.

ovi su sebi našli način kako zaraditi 25kn. nije bog zna koliko ali ako računamo da ima 100 000 obveznika skupit će se nešto. ovi u poreznoj mogu dalje grijati stolice i čekati da im neko njihov posao donese serviran na pladnju.

što se tiče trgovine vani tu se bome i nakupe troškovi. npr jedan je i prekonoćni swap ako se nisi riješio papira isti dan. i sad su svi ti brokeri manje više u nekom poreznom raju. kako će se to dokazivati i tko će tu kome vjerovati na lijepu riječ?
[/quote]

koliko su sigurni, na koji način funkcioniraju, i što dostave/izračunaju za 25 kn?


Ovo hitino sra.nje ne bi pojia pas s maslom. Poslali neki CSV format koji se može učitati u Excel program.Kako pojma nemam. U svakom slucaju ovu godinu cu obracunat i predat i ja sam sa dionicama i ovim sranj.em zavrsio kako s Hitom tako i sa poreznom. Kad rasprodam sve sta imam ovim se vise ne mislim bavit.

Meni ga je automatski sam u excelu otvorio. Ma dobro ti je to nek ti ponovo pošalju, vjeruj mi. Imaš sve transakcije koje ulaze pod porezne škare i one koje si ranije kupio, pa prodao ove godine, i na dnu poreznu osnovicu.
Ako ti ne želi automatski file kad otvoriš u excelu otvorit postoje još dva načina – ili desni click na file, open with pa excel ili otvoriš excel program – file – open – označiš da ti pokaže sve dokumente i odabereš ga.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Ovo hitino sra.nje ne bi pojia pas s maslom. Poslali neki CSV format koji se može učitati u Excel program.Kako pojma nemam.

Otvorite prazni excel sheet i u njega povucite (drag & drop) csv file. Onda ako to zelite malo urediti, oznacite tablicu, odite na DATA na vrhu alatne trake i odaberite TEXT TO COLUMNS. Zatim se treba malo poigrati s postavkama i to bi trebalo biti to. Ali da, slazem se, stvarno izgleda ocajno…

Ili napravite kao sto Vam je kolega JosefBeuys napisao 🙂

New Report

Close