Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma nemoj.
Trejd majka.

moderator nemoj da brišeš

ovo je ozbiljno pitanjanje na ozbiljnoj temi

ako osoba nema nikakvih primanja kroz god znači samo trguje na zse i od tog živi dali je i u tom slučaju neoporeziv onaj os dohodak od 3800 kn koliko je zakonom predviđeno i dali na veći os dohodak tek treba platit porez odnoso na tu razliku između djela koji je oslobođen poreza i stvarnog dohotka
konkretno moj dohodak za prošlu god je 10130kn mjesečno

šta sad da prijavim

Vidiš što sam pisao 03.01.2016. na RIVP-u.
Moraš znati kada se trejda, za koliko se trejda, kada ide gore
kada ide dolje itd. Moraš slušati neki trejderski unutarnji osjećaj,
više trejderski nagon. Nikad pravog trejdera od tebe, čim iznosiš svoje
trejderske podatke koliko poreza trebaš platiti kao sitan trejder.

Barikb 3.1.2017 9:16
ajmo trejderi jabuke vam gorke, uzmite lovu ovdje
Jesti bili na Adventu u Poreču. Valamar ima(o) svoju kućicu.
Tisuće gostiju….vrijeme iz snova



I opet nisi nista napisao kako to popuniti?

Info iz porezne: https://eclectica.hr/2015/12/17/porez-na-kapitalnu-dobit/#comment-79616
[/quote]

Hvala Kreso!

Za 2016. godinu je mjesečni osobni odbitak 2.600 kn.
3800 vrijedi za isplate nakon 01.01.2017.

Navodno za slijedeću godinu ostaje sve isto…
Osim tko ima druge brokerske račune ili trguje vani.
Ja sam DSX i NM počeo kupovati u 10 i 11 mjsec…a nastavio proteklih dana.
U koliko ih prodam ove godine naravno da se prijavljuje sve i iz vani.
Po meni suludo ali ok.
Jer zašto da plaćam porez na nečem što sam zaradio u drugoj državi…valjda bi trebao tamo platiti porez.
Ono zamislite donosite keš ili dobit ( bilo tko makar se radilo i o milionima) u našu državu i na to plaćate porez..
Dakle praktički oni mindirektno uvode dodatni porez na izvoz jer ako si ti nešto izveo ( u ovom slučaju svoj kapital–novac…keš..nebitno)…nakon svega što si im platio…plaćaš im još i porez na kapitalnu dobit…ma WTF..Kakve to veze ima sa nama???
Pa oni nisu svjesni šta rade…majke mi…a da ne govorim ove tete iz porezne kad sam im donio transakcije (kojih nije bilo puno kao što sam rekao) one su se čudom čudile da šta je sad to te me uputili šefici!!!!
Oni su uveli plaćanje dodatnog poreza za koji nisu u stanju niti bili pripremiti instrumente na koji način da ga uberu..
Kakva država…kakva administracija…ovo je vrh…

A BALVANA!!! :) :) :)

Jel se i na dividendi placao prirez ili samo porez od 12% i ako da zasto sad na kapitalnu dobit i porez i prirez? Može neko ukratko jer sam novi član pa nikako da pohvatam te sitnice!


Vaš link …
Prve tri stranice. Ostalo ne treba predavati.

A što treba popunjavati koje stupce?
Ne valjda sve transakcije pojedinačno ?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Jel se i na dividendi placao prirez ili samo porez od 12% i ako da zasto sad na kapitalnu dobit i porez i prirez? Može neko ukratko jer sam novi član pa nikako da pohvatam te sitnice!

Prirez ti ovisi o gradu/općini u kojoj jesi i ovisno o tome se plaća i za dividendu i za kapitalnu dobit. On se obračunava na porez, dakle, ako ti je prirez npr. 5%, to nije 5% od dobiti, nego 5% od poreza. Dakle, ako je dobit 100 kn, porez ti je 12 kn (12% od 100kn), a prirez 60 lipa (5% od 12kn). Nevedeni primjer je točan samo za gradove/općine sa prirezom od 5%.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Vaš link …
Prve tri stranice. Ostalo ne treba predavati.

A što treba popunjavati koje stupce?
Ne valjda sve transakcije pojedinačno ?

lp
[/quote]

Ne …
JOPPD samo uneseš svoje podatke…imaš tri sheeta u excelu i kad ih uneseš on sam povuče sve…a transakcije ti izbaci brokeraj odjednom i na njemu ti na kraju piše koliko si zaradio ili izgubio te na osnovu toga plaćaš ili ne plaćaš porez.
Ponavljam ovo od gore da ne pišem copy pastat ću..

Evo vam informacija iz prve ruke mog prijatelja sa ovog foruma koji je trejdao dosta prošle godine i ima minus od 48500 kuna,..
Otišao je na poreznu upavu Split sa izlistanim transakcijama od brokerske kuće na kojoj je vidljivo da je u minusu…ispisao JOPPD obrazac…sve priložio…otišao kod šefice a ona mu rekla da što je uopće dolazi prijavljivati gubitak…da uopće nije trebao ništa prilagati ako je u gubitku.
E sad pošto je vas 90% trejdera i sitnih i srednjih u minusu NE TREBATE PRILAGATI NI ISPUNJAVATI NIŠTA…NI JOPPD…NI TRANSAKCIJE..
1000000% PROVJERENO..
Ja sam predao i meni ispada da moram platiti nešto više od 27000 kuna…moj su uzeli i pitao sam za slučaj dotičnog dali je to stvarno tako i rečeno mi je da je..
DAKLE SVI VI KOJI STE SPRŽILI LOVU SITNIM TREJDANJEM NE MORATE ISPUNJAVATI NI PRILAGATI NIŠTA NA POREZNOJ UPRAVI!!!!!!

A BALVANA!!! :) :) :)

Krešo, to kužim, Zg sam i imam 18%, to je kao i kod plače! Al sam mislio da na štednju i dividendu ide samo porez od 12 %, prirez mi je negdje nestao iz videokruga zadnji 1god! Hvala

Mene još samo hebe kod ovog izlista od SKDD-a ovo polje POČETNO STANJE… da li i ono ide u obračun ili ne. Najgore je što to polje ima oznaku dionice ali nema cijenu…. kako onda izračunati i treba li uopće to polje ići u izračun???? Jel itko zna?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close