Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jedino što će niske kamate omogućit je brdo loših investicija…

Evo ih već na NYSE! Svi indexi preko 4%+!!!
Jesi li na to mislio?

Je ima; još malo pa će FED plaćati da ekipa uzima pare!

Vidjet ćemo rezuzlutate ovih poteza vrlo brzo …nadam se pozitivne!

LEAVE THE WORLD BEHINED

> "Vlasnici kapitala ce kod radnika poticati kupnju
> skupe robe, stanova i tehnologije, obvezujuci ih pritom na
> skupe kredite do razine neizdrzivosti. Neplaceni dugovi ce
> izazvati bankrot banaka koje ce se morati nacionalizirati,
> pa ce drzava onda krenuti putem koji vodi u komunizam."
>
> Karl Marx, 1867.



jedino što će niske kamate omogućit je brdo loših investicija…

Evo ih već na NYSE! Svi indexi preko 4%+!!!
Jesi li na to mislio?

[/quote]

Poslije Nove Godine, ajme koje će trežnjenje biti kod Amera.
Al će biti plača.

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Što će Ameri rezati kada kamata dosegne nulu? Ovo me podsjeća na onaj rast Crobija sa 3200 na 4000, sve dobre i pozitivne vijesti, totalna euforija, a onda crna realnost. Smatram da će u naredne dvije godine Crobex plesati kao kardiogram unutar granica 800 – 2400. Samo oni jako sretne ruke i bistre glave će zaraditi, a drugi će izgubiti živce.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

…značajne za našu burzu -deblokada slovenaca u svezi pregovora ….o zatvaranju poglavlja i otvaranje novih…
…vezano za ostatak svijeta ,očekuje se da i Kina smanji kamatnu stopu,a slijedit će ih i EU
…današnje smanjenje kam.stope kod Amera spada u povijesno
-ako su dosadašnja uspijela zaustavit pad ,ovo današnje će svakako potaknut optimizam ulagača [thumbsup]

POKRET OTPORA

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


…značajne za našu burzu -deblokada slovenaca u svezi pregovora ….o zatvaranju poglavlja i otvaranje novih…
…vezano za ostatak svijeta ,očekuje se da i Kina smanji kamatnu stopu,a slijedit će ih i EU
…današnje smanjenje kam.stope kod Amera spada u povijesno
-ako su dosadašnja uspijela zaustavit pad ,ovo današnje će svakako potaknut optimizam ulagača [thumbsup]

…..jesmo li rasli kad smo dobili pozivnicu u NATO?
……..kakve veze imaju smanjenje kamatne stope Kine i Amerike sa hrvatima koji su praktički na početku krize?
….misliš li da će Slovenci samo tako odustati, eh
…..skorije žicanje para od MMF-a neće baš pogurati ZSE

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones
toliko o smanjenu kamate…STANIslave
…ja ću s ovim prinosom na skijanje nekoliko dana ,samo me nemoj pitat –kako!…a ti se čudi i dalje
… [thumbsup]

POKRET OTPORA

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones
toliko o smanjenu kamate…STANIslave
…ja ću s ovim prinosom na skijanje nekoliko dana ,samo me nemoj pitat –kako!…a ti se čudi i dalje
… [thumbsup]

Ako je povijesno smanjenje kamata, ne bi li ameri trebali barem biti na +6% do +8% ???
……a ne na +4%, jer je pitanje kakve će afera sutra izaći na vidjelo

A ja idem na čvarke, umjesto na skijanje, a tebi bi bilo pametnije čuvati novce. [cool] jer ne vjerujem da si baš u plusu.

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!



jedino što će niske kamate omogućit je brdo loših investicija…

Evo ih već na NYSE! Svi indexi preko 4%+!!!
Jesi li na to mislio?
[/quote]
jesam, doslovce…

al hej potrošnja će se oporavit na dan dva, pa nema veze.

meni su isto poslali poruku koja glasi:
mi smo učinili najbolje što znamo i preostaje nam jedino zažmirit i nadat se najboljem…
a sad ti meni objasi zašto još uvijek slijepo vjeruješ u ljude i politike koje ne donose nikakvo poboljšanje veću punu godinu dana?
dokle?
nisam ja inače crnjak, al ovaj tvoj bezrezevrvni optimizam mi nikako nije jasan…
(govorim o gospodarstvu ne dal ću sutra zaradit 3% na ingr).


meni su isto poslali poruku koja glasi:
mi smo učinili najbolje što znamo i preostaje nam jedino zažmirit i nadat se najboljem…
a sad ti meni objasi zašto još uvijek slijepo vjeruješ u ljude i politike koje ne donose nikakvo poboljšanje veću punu godinu dana?
dokle?
nisam ja inače crnjak, al ovaj tvoj bezrezevrvni optimizam mi nikako nije jasan…
(govorim o gospodarstvu ne dal ću sutra zaradit 3% na ingr).

Da se ubacim.

Hrvatima je inače navika lagati sebi. Laganoj većini.
Tako da zamagljuju pogled na sebe i svijet oko sebe, iako znajući pravu istinu na kraju o sebi i svijetu oko sebe.

KAKO DA VRATIM 50% MINUSA. JAO MAJKO MOJA JAAAAAOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!!







FED skinuo dodatnih 0,75%. Svaka im dala!!!!

Sve će to doć na naplatu. Samo je pitanje kome.
[/quote]
ovo je totalno sranje, sad se bojim i dugotrajne depresije.
0,25% OMG [undecid]
[/quote]

Ma kakva depresija kolega! Sada će se početi još agresivnije pumpati dolar u USA gospodarstvo s ciljem povećanja potrošnje. Svi uvjeti ispunjeni, niske KTE i vrlo niska inflacija. A dolara imaju na pretek.
[/quote]
bojim se da si ti totalno zaglibio u krivim razmišljanjima…
govoriš da će rez kamata sve spasit još otkad su bile preko 3,0%…eto ih sad na 0,25 ni godinu dana kasnije a od poboljšanja ni p….šta će FED poduzet ako dođu armagedon 1Q izvješća, stavit minus pred 0,25%…pa će i to bit dobar potez?
jedino što će niske kamate omogućit je brdo loših investicija….al hej potrošnja će se oporavit na dan dva, pa nema veze.
[/quote]

Ovaj rez ima psihološko značenje; MI ćemo poduzeti sve da se USA gospodarstvo izvuče iz krize!
Ja sam naveo jednu od mjera koja mi se čini vrlo jednostavna i efikasna, FED ih zasigurno ima još niz.
[/quote]

Jel postoji opcija ignoriranja korisnika? ozbiljno pitam

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Jel postoji opcija ignoriranja korisnika? ozbiljno pitam

Ne, nažalost.
Obećavaju od redizajna Foruma da će uvesti i nikako.

No respect


Jel postoji opcija ignoriranja korisnika? ozbiljno pitam

Šta se praviš faca? Trkeljaš o armagedonu 1Q2009, a ne znaš da ti za čitavu sliedeću godinu ima već izračunat P/E za sve dionice iz npr S&P. Nisu ljudi glupani pa da kupuju na horuk, ne znaju šta ih čeka. Šta misliš da je današnji rast od 4 do 6 posto nečiji hir?


Šta se praviš faca? Trkeljaš o armagedonu 1Q2009, a ne znaš da ti za čitavu sliedeću godinu ima već izračunat P/E za sve dionice

[lol] [lol] [lol]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close