Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






Jedno je sigurno, sutra ćemo jako porasti i vi tu nemožete više ništa. Možete drukat za dolje koliko god hoćete.

Toliko drukanja i opet ništa u porfelju, ni za čevape sutra [lol] [lol]
[/quote]

Nema problema samo vi kupujte dionice koje fondovi jedva čekaju da vam uvale, a kome će te vi prodati!!!???
Možda u petak ili pondjeljak fondovima ponovo!?
Kada vam sutra postave visoki start, a onda slijedi četvrtak i petak, pa budemo vidjeli, samo nemojte zazivati Samodola i Hanfu!
Ovo nije druk, nego otvoreni stav, naravno da ćemo sutra rasti, isto kao što ćemo od četvrtka pa nadalje padati i to je jasno kao dan.
[/quote]

Pa šta?!
Nemam nikakvih problema da dionice koje sam kupio juče i prekjuče sutra i prekosutra prodam po cca 20% višoj cijeni. U normalnim okolnostima za takav rast su potrebni mjeseci.

[/quote]

Baš me zanima tvoja teorija.
20% surfanja po valovima je bilo u onim sigurnim vremenima, a danas [bye]

Primjetio sam već 3X da se ti skroz ukrcaš na dnu, da li je to prirodni dar?
[/quote]

Jednom sam promašio i to gadno, još uvijek pokušavam zaboravit [bye] ali kad se sve zbroji ne žalim se -dapače [thumbsup]

samo neka danas FED skine kamatu i onda…tralalalalalalal

Radi toga je i USA poletila jučer bez obzira na katastrofalna izvješća o povjerenju kupaca….

ako nas FED zahebe onda [bye] [bye]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

DAX lijepo crven, ne dajte se zbuniti, većina dionica je u zelenu, ali ga potopi FAUVE sa – 45% [bye]

Uf, kao su se fondovi obrušili na likvidnije dionice srušiše ih sa +9% na +1% u 10 min.
Mislim da će se brzo oporavit danas ali je to možda znakovito za kretanje sutra-prekosutra, neki očigledno misle da neće rast što i nije bez logike jer je vrlo moguća korekcija dow-a zbog (pre)velikog rasta juče, a pošto mi ko guske u magli ne znamo gdje bi bez američkog usmjerenja…?!?!

Fondovi znaju onu staru "cash is the king" pa su iskoristili priliku danas.
A mislim da će puno love s našeg tržišta otići u USA i ostala likvidnija tržišta.


Uf, kao su se fondovi obrušili na likvidnije dionice srušiše ih sa +9% na +1% u 10 min.

ne bih rekao da su prodavali fondovi, to su većinom trejderi koji su prodali nadajući se ponovnom padu na razine od ponedjeljka, ali ako USA danas opet ostane u zelenome, plakat će sutra trejderi [wink]


Fondovi znaju onu staru "cash is the king" pa su iskoristili priliku danas.
A mislim da će puno love s našeg tržišta otići u USA i ostala likvidnija tržišta.

da, sa P/E 7 na P/E 20
[yawn]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Trenutni P/E Crobexa je 7?

S ukljucenim 3Q rezultatima?

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


samo kratko,ako azija zavsi u plusu nocas(a hoce)ako bdi okrene(a hoce)zalim one koji danas nisu kupili,a htjeli su.

Dakladd stoji ali ja sam misljenja da su ove pozitivne promjene na krilima Americkih izbora i vjerovatna Obamina pobjeda. Trenutne mu ankete daju 355 elektorskig glasova sta je znacajno vise nego dovoljno za pobjedu. Obama zaista nosi nadu je je to zaokret i veliki odmak od Busheve politike koja je do ovog dovela. Medjutim strukturni problemi ostaju i ja pretpostavljam da ce biti jos surfanja na visokim valovima.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



samo kratko,ako azija zavsi u plusu nocas(a hoce)ako bdi okrene(a hoce)zalim one koji danas nisu kupili,a htjeli su.

Dakladd stoji ali ja sam misljenja da su ove pozitivne promjene na krilima Americkih izbora i vjerovatna Obamina pobjeda. Trenutne mu ankete daju 355 elektorskig glasova sta je znacajno vise nego dovoljno za pobjedu. Obama zaista nosi nadu je je to zaokret i veliki odmak od Busheve politike koja je do ovog dovela. Medjutim strukturni problemi ostaju i ja pretpostavljam da ce biti jos surfanja na visokim valovima.
[/quote]

Obama prema mome mišljenju donosin nešto novo u americi, tj doći će sigurno do promjena, sada pozitivnih ili negativnih vidjet ćemo, no osobno ne podupirem niti jednog od kandidata, jer mi se ne sviđa njihov način rješavanja ovo krize, tj. raspodjela poticaja poduzetnicima, zdravstevno osiguranje + mirovinsko osiguranje( 401k ), ulaganje u neobnovljive izvore energije + istraživanja, te populacijska politika ( green card ).

P.S. Statistike govore u prilog demokratima, jer u njihovo vrijeme gospodarstvo je raslo i došlo je do ozbiljnijih ulaganja i boljeg statusa u svijetu, što pak kod republikanaca ne možemo reći.

Da kolega sve dionice Dax-a su u + od 5-15% sem naravno VW u minusu 40-ak% što je logično obzirom na jučer i Postbanke -2%. zato mi nisu jasni naši trejderi.

zlikovac

Definitivno brokeri imaju deal s nekim igračima.Ne prikazuju sve naloge! No situacija će ostati ovakva i svi koji su prodali su proddali , utržili nešto siće, i sadčekaju Amere " DA IM OTVORE OČI" pa će opet kupiti pri tim razinama jer ako ode gore opet imaju sutra zaradu- Ako ameri otvore s – oni ostaju u Cashu i mole se da padne još 25%. bravo Day-taderi! Bravo! A tako će biti dok galinec, dinkić i komp ne krenu u shoping. Dakle Volatilnost do beskraja

zlikovac

New Report

Close