Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da je situacija loša, loša je, kako ovdje tak i vani. isto na burzama kao i u real life. tu se valjda svi slažemo pa neću puno oko toga. Mene brine nešto drugo:

TKO će dizati naše tržište?

– mali smo vidjeli da su pokušali i vidimo dokle smo došli, tj roknuli smo na 1700 crobexa
– OIF bi jako rado, ali nemaju čime. naslovi u novinama vrište i šire paniku, zadnjih dana opet je navala na šaltere za isplatu udjela
– vlada: digla je ruke od TK, nju možemo zaboraviti
– strani fondovi su već pobjegli, ovi što su zaglibili još bježe i pokušavaju pobjeći s još to malo što imaju ovdje
– ostaju nam OMF koji vidimo da ulažu na kapaljku jer čuvaju pare za spašavat državu, a to malo koje smiju investirati čekaju još niže razine crobexa. sad je već nekakav konsenzus da će OMF jače početi ulaziti kad crobex dođe na 1500,a do tada će kupovat tu i tamo "svoje" dionice kao HT, ATGR, ERNT, MGMA, naravski bez dizanja cijena

što da stavim kao zaključak? treba čekat da napokon propadne tih 15-20 OIF i da OMF od njih preuzmu dionice na crobexu oko 1300-1500 i tek tada početi opet kupovati. sve ostalo je bacanje keša u vatru

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

Šta ste zapeli s tim "tko će dizati tržište"? Zašto se zamarate s glupostima? Jel znaš što si kupio? Jel znaš koliko otprilike vrijedi to što si kupio i jel znaš po kojem si diskontu kupio? I šta treperite s tim crobexom od 1300-1500 kuna? Pa to vam je sutra preksutra. Jel moguće da vas je nakon svega ovog još frka pada od 25%?

I'LL BE BACK

Tržište će dizati banke sa kešom koji držite "na sigurnom". To im je posao zadnjih stotinjak godina. I dobro im ide…..


Tržište će dizati banke sa kešom koji držite "na sigurnom". To im je posao zadnjih stotinjak godina. I dobro im ide…..

Ne bu išlo. Neće banke direktno ulagati. Banke ulažu u dionice kroz kreditiranje ulagača. Ušlo se u skoro pa determinirani proces i treba čekati kraj ovog procesa, a to će biti svojevrsni reset nakon kojeg će uslijediti zdrav rast. Bit ćemo kao enciklopedije mladim ulagačima koji će recimo početi stizati na TK 2015… No, ne tvrdim da će nas oni slušati 🙂

Preživljavamo od onoga što dobijemo, a živimo od onoga što dajemo.

Kamatne stope u Americi i Evropi su došle skoro do nule i banke samo pitaju kome treba para. Razni strani fondovi i špekulanti uzimaju jeftin novac i poharaju Balkan. Kada zarade 50% svi Hrvati navale jer tržište "konačno raste". Stranci odlaze, raja ostaje. Pa tako svakih 5-10 godina u novi ciklus. Što je netko rekao "kapitalizam je tu da budale riješi novca".


Šta ste zapeli s tim "tko će dizati tržište"? Zašto se zamarate s glupostima? Jel znaš što si kupio? Jel znaš koliko otprilike vrijedi to što si kupio i jel znaš po kojem si diskontu kupio? I šta treperite s tim crobexom od 1300-1500 kuna? Pa to vam je sutra preksutra. Jel moguće da vas je nakon svega ovog još frka pada od 25%?

Pa to je krucijalno pitanje jer zarade na dionicama nema ako tržište ne raste!
Može meni dionica vrijediti 1000 kn, ja je kupim po 500, a ona padne na 250 i ostane tako 5 godina! i što onda, da se na zamaram "glupostima"? I te kako me zamara jer
-mogao sam kupiti i ušparati pun k…. para da sam kupio kasnije, a ovako mi trebaju godine samo da se vratim na nulu
-kad god da sada prodam, obzirom na veliki pad, gadno sam ispušio….

Te spike da što nas briga ako padne još -25% pričaj nekom drugom! Meni je i ovih -50% glavobolja, a dodatnih -25% (ukupno oko -75%) trauma! Ako tebi nije nego te to zabavlja ,svaka čast….

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti

sava, 23.11.2008. u 13:26
Fifa je od prodaje TV prava sljedećeg nogometnog SP-a u Južnoafričkoj Republici 2010. utržila rekordnih 2,5 milijardi dolara, no HRT-ova blagajna to neće osjetiti. Prijenosi utakmica sa sljedećeg Mundijala bit će znatno jeftiniji od očekivanog
[/u]

Ovo mi je u suprotnosti s većinom komentara…

burze ce gore kada se rijesi citigroup, eto vijesti:

Somali Pirates in Discussions to Acquire Citigroup

By Andreas Hippin
November 20 (Bloomberg) — The Somali pirates, renegade Somalis known for hijacking ships for ransom in the Gulf of Aden, are negotiating a purchase of Citigroup.

The pirates would buy Citigroup with new debt and their existing cash stockpiles, earned most recently from hijacking numerous ships, including most recently a $200 million Saudi Arabian oil tanker. The Somali pirates are offering up to $0.10 per share for Citigroup, pirate spokesman Sugule Ali said earlier today. The negotiations have entered the final stage, Ali said.

“You may not like our price, but we are not in the business of paying for things. Be happy we are in the mood to offer the shareholders anything,” said Ali.

The pirates will finance part of the purchase by selling new Pirate Ransom Backed Securities. The PRBS’s are backed by the cash flows from future ransom payments from hijackings in the Gulf of Aden. Moody’s and S&P have already issued their top investment grade ratings for the PRBS’s.

Head pirate, Ubu Kalid Shandu, said: “We need a bank so that we have a place to keep all of our ransom money. Thankfully, the dislocations in the capital markets has allowed us to purchase Citigroup
at an attractive valuation and to take advantage of TARP capital to grow the business even faster.”

Shandu added, “We don’t call ourselves pirates. We are coastguards and this will just allow us to guard our coasts better.”


Šta ste zapeli s tim "tko će dizati tržište"? Zašto se zamarate s glupostima? Jel znaš što si kupio? Jel znaš koliko otprilike vrijedi to što si kupio i jel znaš po kojem si diskontu kupio? I šta treperite s tim crobexom od 1300-1500 kuna? Pa to vam je sutra preksutra. Jel moguće da vas je nakon svega ovog još frka pada od 25%?

Kakvih kuna?
Šta se Crobex računa u kunama?

Tko treperi, ja ne treperim, jer znam da ću kupovati iza nove godine po cijenama iz bajke.
One tipa Plačica, Princeza na zrnu graška, itd.

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!


burze ce gore kada se rijesi citigroup, eto vijesti:

Somali Pirates in Discussions to Acquire Citigroup

By Andreas Hippin
November 20 (Bloomberg) — The Somali pirates, renegade Somalis known for hijacking ships for ransom in the Gulf of Aden, are negotiating a purchase of Citigroup.

The pirates would buy Citigroup with new debt and their existing cash stockpiles, earned most recently from hijacking numerous ships, including most recently a $200 million Saudi Arabian oil tanker. The Somali pirates are offering up to $0.10 per share for Citigroup, pirate spokesman Sugule Ali said earlier today. The negotiations have entered the final stage, Ali said.

“You may not like our price, but we are not in the business of paying for things. Be happy we are in the mood to offer the shareholders anything,” said Ali.

The pirates will finance part of the purchase by selling new Pirate Ransom Backed Securities. The PRBS’s are backed by the cash flows from future ransom payments from hijackings in the Gulf of Aden. Moody’s and S&P have already issued their top investment grade ratings for the PRBS’s.

Head pirate, Ubu Kalid Shandu, said: “We need a bank so that we have a place to keep all of our ransom money. Thankfully, the dislocations in the capital markets has allowed us to purchase Citigroup
at an attractive valuation and to take advantage of TARP capital to grow the business even faster.”

Shandu added, “We don’t call ourselves pirates. We are coastguards and this will just allow us to guard our coasts better.”

Mene ne bi čudilo da ovi pirati i rade za američane. Uz sva čuda tehnologije (sateliti i ostala izdrk…) kojim raspolažu, hrpa polupismenih debila mažnjava tankere. Pa hebote Andersenove bajke su k… u odnosu na ove bajke što ih prodaju cijelom svijetu.BTW jel su maznuli koji brod koji vozi pod američanskom zastavom. [bye]

Mene ne bi čudilo da ovi pirati i rade za američane. Uz sva čuda tehnologije (sateliti i ostala izdrk…) kojim raspolažu, hrpa polupismenih debila mažnjava tankere. Pa hebote Andersenove bajke su k… u odnosu na ove bajke što ih prodaju cijelom svijetu.BTW jel su maznuli koji brod koji vozi pod američanskom zastavom. [bye]

Koji pirati čovječe??Priče za malu djecu.Ne da rade za amere nego su ih ameri izmislili.Kladim se da od 300mil.ta strašila dobiju najviše 5mil. a 295 CIA
Al sad kad svijet polako kuži rasturit će tu sirotinju s par projektila pa će svi biti ushičeni da eto ameri spasili svijet.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



Šta ste zapeli s tim "tko će dizati tržište"? Zašto se zamarate s glupostima? Jel znaš što si kupio? Jel znaš koliko otprilike vrijedi to što si kupio i jel znaš po kojem si diskontu kupio? I šta treperite s tim crobexom od 1300-1500 kuna? Pa to vam je sutra preksutra. Jel moguće da vas je nakon svega ovog još frka pada od 25%?

Kakvih kuna?
Šta se Crobex računa u kunama?

Tko treperi, ja ne treperim, jer znam da ću kupovati iza nove godine po cijenama iz bajke.
One tipa Plačica, Princeza na zrnu graška, itd.
[/quote]

pardon za kune, lapsus u brzini.

I'LL BE BACK


Tržište će dizati banke sa kešom koji držite "na sigurnom". To im je posao zadnjih stotinjak godina. I dobro im ide…..

upravo kolega, ciklusi su uvijek isti. Odite u Pobu i zatražie margin. Dobit ćete: "na žalost obustavili smo taj proizvod" Bez brige, ponovo će ga plasirat i reklamirat na Crobex 5000 i prodavat dionice koje sad kupuju nadobudnima za lovu koju su im posudili.

I'LL BE BACK

Government working on Citigroup rescue

WASHINGTON – "The government was weighing a plan on Sunday to rescue Citigroup Inc., whose stock has been hammered on worries about its financial health.
The Treasury Department and the Federal Reserve have been in discussions over the weekend to devise a strategy to stabilize the company, according to people familiar with the talks. They spoke on condition of anonymity because the discussions were ongoing."

Ovi vise na koncu.
Citi is going down,baby
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Wall Street braces for another pivotal week

NEW YORK (AP) — The question analysts pondered over the weekend is whether investors can find a way to build on Friday’s rally. The answer could come Monday afternoon when President-elect Barack Obama is scheduled to introduce his economic team.

ako je Citi izgovor za [bye] onda je ovo dovoljno dobar izgovor za [thumbsup]
[lol]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

New Report

Close