Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ostaje samo još da se dogovorimo koliko ćemo mi tražiti od Rohe i Sančija, oće 100bn kn bit dosta kako za nas? Evo, mogu se oni dijamanti prodat, samo za Boga miloga, ne dajte da Sanader pregovara, loš je trgovac, gle što od Ine uradi… [lol]

Evo vidim da ja moram branit premijera… Nerado to cinim, ali:

2006. negdje u ovo doba, INA je na IPO-u isla po 1690 kn.
2008. 2800 ponuda od MOL-a, +10% bonusa
Prinos: 80% u 2 godine, 34% godisnje
[/quote]

Ovo sam opetovano komentirao da nije bitno po koliko smo je mi kupovali, jedino je (bilo) bitno da se naša najveća te ktomu energetska kompanija proda po najvećoj cijeni najboljem ponuđaču. To je cijela mudrost.


Crobex zadnje 2 godine? Brijem minus.

Također loš tajming prodaje je više puta komentiran. Zašto Ina nije prodavana prošle godine kada je svima pa i malom Perici bilo jasno da su burze na vrhuncu? Ili ako se zakasnilo, zašto nije odgođeno za 2-3 godine? Ili ako je prepreka tomu nekakav loš zakon, zašto nije zakon promijenjen? Itd… i dalje sve upućuje na lošeg trgovca koji je prodavao u trenutku kada se moglo dobiti najmanje, te na način da se uzelo najmanje. Double trouble.


Visegodisnji prinosi:
Warren Buffet: 22% godisnje
S&P: 10%? 7%? 5%?

Drivo uvaljo INA-u 20-30% iznad fundamentalne vrijednosti… Moze li bolje?

Naravno da može. Moglo se prodati za 50% iznad fundamentalne vrijednosti. Te extra lova upotrijebiti za podizanje standarda ono malo srednje klase što imamo, branitelja te peglanje državnog proračuna. Pa i za naše tržište kapitala bi to puno značilo, osim ako nekom nije u interesu da samo padamo?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Vidim nema kolege Luzera, a ni Savarakatinisa sa svojim optimističnim člancima, da ih nije napao neki virus od amera?

Surround all arround when it hits the ground

hev dej ričd an agriment više

83-32

idemo dalje

još 12 min čekanja

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

http://www.finviz.com/

ovi tvrde da je rješeno

Ajme što je uzbudljivo, gledam live prijenos glasanja na cnn-u; pa kako ko glasa dopišu na ekranu. Trenutno 83:33. Još 15 minuta

106 yea 46 nay, za sada.

http://money.cnn.com/2008/10/03/news/economy/house_friday_bailout/index.htm?postversion=2008100312

Ima houpa za izglasat…

Pa šta onda. U ponejeljak će svi bit drogirani pa će se za par dana skužit da su 700 m aspirin. Pa ćemo opet u crveno. Usput oćelavit.
Nadam se da sam u krivu…

Jesu li…

opet republikanci zahevaju….grrr

127 ZA
62 protiv

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@halo bing

Sada pišu pjesme i popravljaju torpeda [thumbsup]
Uh, možda onda u ponedjeljak stvarno nebude bida ?

Eto, ošla lova u BRLOG [wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Prošlo!!! [smiley] [smiley] [smiley]

258-168

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

YEA!!!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close