Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

AZIJA je JAKO CRVENA. Prosjek indexa trenutno -3%.
Vaš link

Oni koji su pratili Ameriku u petak znaju da je većina ulagača čekala izglasavanje potpore kako bi izašla iz dionica. Naime, do tada je Dow rastao, a kad je izglasavanje potvrđeno isti je počeo padati….A to je koliko ja znam bila zadnja pozitivna vijest….Danas Azija turbo crvena, a mislim da se tsunami sprema i u Europi…
Jel ima optimista ???

Ima [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

AZIJA je JAKO CRVENA. Prosjek indexa trenutno -3%.
Vaš link


AZIJA je JAKO CRVENA. Prosjek indexa trenutno -3%.
Vaš link

Barone, kad vec prenosis stanje, zaboravio si napisati da su Europski indeksi jaaako zeleni…


Barone, kad vec prenosis stanje, zaboravio si napisati da su Europski indeksi jaaako zeleni…

To je od petka. Futuresi su oko 5% u crvenom…

http://www.reuters.com/article/marketsNews/idINL620206320081006?rpc=44

Financial spreadbetters expected Britain’s FTSE 100 .FTSE to open as much
as 200 points, or 4.5 percent, lower, Germany’s DAX .GDAXI up to 220 points,
or 3.8 percent, lower and the French CAC-40 .FCHI as much as 190 points, or
4.7 percent, lower.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



AZIJA je JAKO CRVENA. Prosjek indexa trenutno -3%.
Vaš link

Barone, kad vec prenosis stanje, zaboravio si napisati da su Europski indeksi jaaako zeleni…
[/quote]

Mislio si na zelenilo od petka (3.10.)


Oni koji su pratili Ameriku u petak znaju da je većina ulagača čekala izglasavanje potpore kako bi izašla iz dionica. Naime, do tada je Dow rastao, a kad je izglasavanje potvrđeno isti je počeo padati….A to je koliko ja znam bila zadnja pozitivna vijest….Danas Azija turbo crvena, a mislim da se tsunami sprema i u Europi…
Jel ima optimista ???

Nepopravljivi optimist!!!


Ima [thumbsup]

Nema veze i kad gube….. [thumbsup]

Nadam se da ste bili pametni i prodali dionice jer će ovaj tjedan biti jako gadno.
Kao što vidimo iz priloženog iz Amerike i Azije započeo je The Final Countdown.
Mi smo slijedeći.

"We’re leaving together
But still it’s farewell
And maybe we’ll come back
To earth, who can tell?
I guess there is no one to blame
We’re leaving ground
Will things ever be the same again?"

It’s the final countdown
The final countdown
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Trenutno EU zelenilo je stanje od petka, danas će oni vjerojatno u crveno na otvaranju
Crobex nije pratio EU u petak i bilo je u laganom minusu tako da danas nema razloga za dodatni jači pad crobexa (možda neki lagani minus) dok EU ima nakon žestokog rasta od petka i problema s Hypo real estate. Kod nas su sve banke stabilne i ništa posebno se ne događa. Prave probleme mogli bismo osjetiti tek naredne godine. S druge strane, kod nas će se u portfelje fondova sliti nekoliko milijardi kuna tako da je i to dodatna garancija za održavanje crobexa na ovim razinama, odnosno rast crobexa čim se stanje u svijetu malo stabilizira. KEŠ OD INE JE OGROMNA LOVA ZA ZSE!!!


Nema veze i kad gube….. [thumbsup]

Dat ću svoj kratki osvrt.

Problem je što se sada traže krivci za pad, a zapravo kada je sve sumanuto raslo, trebalo je tada reagirati i glavni krivci iliti generatori rasta, tzv. napuhivanje vrijdenosti, bili su isti oni koji sada bezbrižno sjede u svojim uredima s gomilom milijunčeka. Evo jedan osnovni primjer, dolazi nam iz ZABE. Dotični direktor najveće banke u Hrvata transakcijom vrijednom preko 20 milijuna kuna, kupljenom vrlo vjerojatno od naših budućih mirovina, na ATH sebi osigurava i cijeloj svojoj obitelji bezbrižan i lagodan život unaprijed najmanje 5 generacija. Kupnjom na ATH upravo je značilo napuhivanje vrijednosti dionica ZABE. Tada je trebalo reagirati i sankcionirati dotičnog na način da uz plaću od 70.000 kuna/mjesečno ne treba dodatno uzimati, pohlepno i bahato te isti dijeliti s vlasnicima/upraviteljima fondova. Ali kako Zakone ne pišemo mi, nego bankari, bogataši, pred Zakonom oni nisu ništa učinili.

Upravo napuhivanje vrijednosti dionica do xxxxxx vrijednosti, danas za posljedicu imamo to što imamo, ipak najveće prevare na tržištima kapitala dešavaju se upravo kod rasta, ali tada su svi zasljepljeni dobicima, pa malo njih traži krivce, kada pada kada svi gube, tada se upire prstom, ali prekasno, oni i dalje sjede u svojim toplim uredima smješkajući se…

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

FTSE u plusu 0,5%?

^FTSE FTSE 100 4,894.69 3:01AM ET Up 24.35 (0.50%)

A jes mu dugo traj’o…

^FTSE FTSE 100 4,747.77 3:05AM ET Down 122.57 (2.52%) Components, Chart, More

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Gledate li vi ovo Eu otvaranje ???
kako su krenuli doci ce do -10%
Uzas
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe [undecid]


Azija tone kao sjekira.
Panika preuzima kontrolu i vrijeme je za odlazak sa burze.

Vrijeme za odlazak s burze je bilo točno prije godinu dana.Sad je vrijeme za matahari…….pardon,htio sam reči harakiri. [cry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close