Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


prije dva mjeseca kada je nafta bila 140 dolara napisao sam da će doći na 100 dolara i to je tu
isto tako predvidio sam da će odnos eura i dolara biti oko 1,40 i to je tu

ajd baci brojeve lota, može i 7/39 [lol]

I love the Smell of Profits in the Morning



prije dva mjeseca kada je nafta bila 140 dolara napisao sam da će doći na 100 dolara i to je tu
isto tako predvidio sam da će odnos eura i dolara biti oko 1,40 i to je tu

ajd baci brojeve lota, može i 7/39 [lol]
[/quote]

Toka je sve dobro predvidio, pa je šorto naftu na 150, s lovom ušao u long na dolar i sada broji mile svoje milijunčiće. Bravo majstore! Toka The bear!
[thumbsup]



Futuresi u US jako idu u zadnjih par minuta gore.Danas bude US zelenio.LEH izgleda prodan za 6 bil Korejancima.Odlično i to se je očistilo.Danas budu išli10-20% gore,kak se tamo diže lova.

Lehman je potonuo dijelom zbog špekulacija o prodaji Neuberger Bermana, svoje asset management kompanije, koja mu je ujedno i najvrednija imovina. Prodaja bi automatski značila i smanjenje kreditnog rejtinga i povećanja cijene kapitala. Navodno za cijeli Lehman je zainteresiran i Goldman Sachs.
[/quote]

Nije potonuo samo zbog toga što prodaju Neuberger nego zato što nema zainteresiranih kupaca

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Nije potonuo samo zbog toga što prodaju Neuberger nego zato što nema zainteresiranih kupaca

Za Neuberger Bermana ima sila kupaca. Ali što bi to onda ostalo od Lehmana.


Nije potonuo samo zbog toga što prodaju Neuberger nego zato što nema zainteresiranih kupaca

Za Neuberger Bermana ima sila kupaca. Ali što bi to onda ostalo od Lehmana.

[/quote]

"In addition to a reported collapse in talks with KDB, a multi-week, highly public quest to get buyers for its Neuberger Berman money management unit has yielded no buyers so far"

Nemaju niti jednog jedinog kupca.
Dajte nemojte samo kontrirati kontriranja radi.
Radije se informirajte

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Nije potonuo samo zbog toga što prodaju Neuberger nego zato što nema zainteresiranih kupaca

Za Neuberger Bermana ima sila kupaca. Ali što bi to onda ostalo od Lehmana.

[/quote]

"In addition to a reported collapse in talks with KDB, a multi-week, highly public quest to get buyers for its Neuberger Berman money management unit has yielded no buyers so far"

Nemaju niti jednog jedinog kupca.
Dajte nemojte samo kontrirati kontriranja radi.
Radije se informirajte
[/quote]

Nemoj prenositi neke glupe izjave. Lehman je trenutno Neuberger Berman i hrpa level 3 asset!
Bez Neuberger Bermana su samo level 3 asset.

10. rujan 2008.| Tomislav Petrov

Nafta raste nakon što je OPEC smanjio dnevnu ponudu za 520 tisuća barela

Cijena barela sirove nafte u terminskom kupoprodajnom futures ugovoru s isporukom u listopadu na robnoj burzi u New Yorku u utorak je pala 2,90 posto, na 103,26 američkih dolara, a nakon što je uragan Ike oslabio na razinu uragana prve kategorije i potaknuo očekivanja analitičara da neće naštetiti proizvodnji sirove nafte u Meksičkom zaljevu te nakon što je saudijski ministar nafte na sastanku OPEC-a elaborirao da su ponuda i potražnja u ravnoteži sugerirajući da zagovara zadržavanje trenutne razine proizvodnje.
Vaš link



jednom sam pitao jednog našeg bankara, što bi se dogodilo kada bi se cijene nekretnina u RH prepolovile s njegovim kreditima …

nije mi znao reći …

Pitaj ga sljedeci put koliko ima kredita prema gradjevinskim poduzetnicima. Pa za vjezbu neka to otpise 70-80% i pogleda kako ce mu izgledat RDG i bilanca. [tongue]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

Prije 20 minuta su bili 1% u plusu a vidi ih sada.
EU opet u ponoru a danas i crobex vjerno prati trend.
Uskoro počinje show…crobex će i službeno postat grobex

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Evo ulovio sam malo vremena da te javno upozorim na tvoju griešku.
Ti uopće ne poznaješ KAPITALIZAM. Da ga imalo poznaješ znao bi da je na sceni proces Kreativne destrukcije kojom se uklanjaju nezdravi subjekti i odnosi među njima, a istovremeno utemeljuju nove zdrave snage koje će u narednim decenijama biti motor održivog rasta.
Onaj tko je pokrenuo taj proces, a mi dobro znamo tko je to, zano je i kako upravljati krizom, a znao je i konačan rezultat te umjetno izazvane krize. Toliko za sad, nemam vremena.

Meni se prije cini da nezdravi subjekti odlaze sa nasim parama…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Meni se prije cini da nezdravi subjekti odlaze sa nasim parama…

Znači ruke su u pekmezu … [lol]

jel’ INGRA?

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close