Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Real Bear, Centurion, Deimos, Baron, Ententinis, kako ce ovo vama pomoci?? Sto ce te vi???

Zbog jačanja dolara zlato na najnižoj ovogodišnjoj razini

Cijena zlata pala je četvrti uzastopni trgovinski dan, na najnižu razinu od prosinca prošle kalendarske godine. Razlog tome je nezaustavljivo jačanje američkog dolara i oporavak cijena dionica koji smanjuju privlačnost plemenitih metala kao alternativne investicije. Cijena unce zlata s isporukom u prosincu na New York Mercantile Exchange iznosi 826 američkih dolara.

Zlato je od početka godine na vrijednosti izgubilo 2,2 posto kako je američki dolar dobio 2,3 postotna boda u odnosu na euro. “Visoka cijena zlata tijekom većeg dijela prošle godine bila je odraz povećanog interesa investitora da se ulaganjem na robnim burzama zaštite od inflacije i tečajnog rizika slabljenja američkog dolara. U zadnje vrijeme potražnja za zlatom i plemenitim metalima značajno je oslabila. Najnoviji pad cijene sirove nafte također je odraz perspektiva globalnog gospodarskog rasta i očekivane inflacije te rezultat njenog korištenja kao zaštite od rizika inflacije”, izjavio je David Moore, strateg za ulaganja na robne burze u Commonwealth Bank of Australia.

Cijena američkog dolara od 1,4861 američkih dolara za euro najviša je u zadnjih šest mjeseci. Indeks vrijednosti američkog dolara izražen košarom ključnih valuta jača već osmi uzastopni dan. Zbog toga svjedočimo potopu na robnim burzama koji za posljedicu ima uzlet dioničkog tržišta koji će pak dati svoj doprinos višoj stopi gospodarskog rasta.

[bye] [bye] [bye] [bye]

evo dok su prije nekoliko mjeseci banke brojile gubitke u milijardama dolara/eura, sad puše siću u stotinama milijuna

očigledan napredak, znak da je kriza pri kraju [thumbsup]

http://www.seebiz.eu/hr/banke/ubs-zabiljezio-gubitak-od-358-milijuna-franaka,22511.html

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



Rusi zaustavljaju ratne operacije …
nafta na 112$
lagani špinat na jelovniku mnogih eu burzi

Vidi stvarno.
A zašto smo mi onda u minusu i na "rekordnom" prometu ?
[/quote]

nekoliko puta sam pročitao što si napisao i nisam shvatio što si htio reći …. a stvarno sam se trudio …

I love the Smell of Profits in the Morning

zlato 808 dolara
nafta 113,06 dolara
američki indexi s kraja 2007. godine
i europski ih slijede
ovo se vraća nazad u jesen 2007. godine

dan je pametniji od noći


DAX 6,572.96 3:18AM ET Down 36.67 (-0.55%)
FTSE 100 5,524.40 3:18AM ET Down 17.40 (-0.31%)

Nije neko strašno crvenilo u Europi, ali je ipak crvenilo…..

European stocks dip in early trade; UBS rises

situacija se mijenja

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Cijena nafte je jutros na Njujorškoj burzi varirala, jer su trgovci pratili sukob između Rusije i Gruzije, za koji su neki vjerovali da bi mogao ugroziti zalihe. Kaspijski naftovod – Baku-Tbilisi-Čejhan – prolazi kroz Gruziju. Te brige su, međutim, pale u drugi plan, kada je dolar počeo jačati i kada se energetsko tržište fokusiralo na izvještaj Kine da je uvoz sirove nafte u srpnju bio manji za sedam posto nego prošle godine.

„Sada smo fokusirani na ujednačivanje ponude i potražnje. Mislili smo da visoke cijene energenata neće utjecati na Kinu i druge zemlje – ali otkrili smo da to nije slučaj”, rekao je Phil Flinn, analitičar iz Chicaga.

Pad su međutim doživjele i ostale robe pa je Reuters Jeffries/CRB Index pao čak 19 posto u mjesec dana. Posljednji sličan pad dogodio se još davnog srpnja 1974.

http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-robe/barel-nafte-najjeftiniji-u-tri-mjeseca,22483.html

evo i europa se zazelenila

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Haha, jucer na CNN kasno popodne, natpisi "nafta poskupljuje zbog sukoba u Gruziji" i to cijelo popodne i navecer… a ona klizila jucer, danas a i sutra ce…

e sto bi ovi nasi drukeri dali za takvu potporu na dalekovidnici [lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ovi u US uredno otpisuju milijarde, UBS puši lovu na sve strane, Španjolska navodno na rubu kolapsa, OMV odustao od INE itd. Ako INA ne bude prodana za 3000 (u što čisto sumnjam jer MOL neće sam sebi dizati cijenu – bliža je ona od cca 2600kn) mislim da će biti zanimljivo gledati kako Crobex ide ispod 3000 i kako nastaje panika. Tada bi se mogla i ukazati pokoja prilika koju pravi međedi čekaju! [cool]

Sakai, i ja se veselim padu nafte jer se želim voziti jeftinije ali zar ti nije jasno da je to u ovoj situaciji potpuno irelevantno i da ukazuje na nešto sasvim drugo.

Sve mi se čini da neće biti baš toliko svježe love koliko očekujete. A onda ZNA SE ali nije HDZ.


mislim da će biti zanimljivo gledati kako Crobex ide ispod 3000 i kako nastaje panika. Tada bi se mogla i ukazati pokoja prilika koju pravi međedi čekaju! [cool]

bilo bi zanimljivo to gledati :D, ali kakva panika, samo mirno ljudi, nema razloga za paniku, koliko god da padne vratit će se gore – samo držite dionice kvalitetnih firmi i razloga za paniku nema!!

Međutim, čak i ja bih rekao da je takvo nešto (CROBEX ispod 3000 bodova) prilično nemoguće, puno je razumnije očekivati povratak na 3200injak bodova i to je to, dno ispod kojeg teško da je moguće – jer ako ništa drugo mirovinci bi na tim razinama (bojeći se da ne propuste priliku) počeli itekako ozbiljan dokup, i to bi zaustavilo pad. Prilika za razumnu kupnju već sada ima dosta, bitno samo da cijene ne odu gore – a dolje više stvarno ne mora ići da bi se moglo napraviti/ojačati kvalitetan poftfelj. Tko vlada bar elementarnim metodama, ima bar malo smisla procijeniti kvalitetne biznise, može dan danas naći si lijepe firme po vrlo "lijepim" cijenama. Pad CROBEX-a nikome sad nije nužan, istina da može dodatno pomoći onima koji kupuju, ali zbilja nije nužan, već sada imamo dobar broj napokon više ne precjenjenih dionica, pa i podcjenjenih imamo koliko duugo vremena nismo imali. Mirovinci mogu kupovati koliko god požele, to što malo čekaju sada više je znak njihovih špekulativnih ideja (negativno!) o mogućem dodatnom padu nego mudrosti (mudro je kupiti čim ti cijena odgovara, čekati daljnji pad je rizik od dočekivanja rasta!, i što onda?!).

Ja CROBEX ne vidim ispod 3200, to je moje mišljenje i stav, i sasvim sam zadovoljan time 😀


Ovi u US uredno otpisuju milijarde, UBS puši lovu na sve strane, Španjolska navodno na rubu kolapsa, OMV odustao od INE itd. Ako INA ne bude prodana za 3000 (u što čisto sumnjam jer MOL neće sam sebi dizati cijenu – bliža je ona od cca 2600kn) mislim da će biti zanimljivo gledati kako Crobex ide ispod 3000 i kako nastaje panika. Tada bi se mogla i ukazati pokoja prilika koju pravi međedi čekaju! [cool]

Sakai, i ja se veselim padu nafte jer se želim voziti jeftinije ali zar ti nije jasno da je to u ovoj situaciji potpuno irelevantno i da ukazuje na nešto sasvim drugo.

Sve mi se čini da neće biti baš toliko svježe love koliko očekujete. A onda ZNA SE ali nije HDZ.

Znamo mi da ti spadaš u pušioničare i da te spašava samo kolaps svih svjetskih indeksa. Ostalo ti je par tisuća kuna love i sada bi da za to kupiš sto tisuća nečega.
E neće ići!


Sve mi se čini da neće biti baš toliko svježe love koliko očekujete.

Biće love, thompsone, biće! Pustih milijardi kuna da ti pamet stane. I kad se to krene trpati nazad u bolesno potcijenjene dionice, nećeš ni znati što se dogodilo, a već će biti kasno. Moći ćeš samo zapjevati onu vašu "Stop that train, I wanna get on… my baby she’s leaving me now. Shalalala… Big a jump, yeah."

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close