Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ameri nemaju njemačku koja je sa rusijom/kina imala svoj kalkulator koji je sada postao transparentan.

Ameri bi umjesto Rusije/kina trebali postati lokomotiva koja će vući Europu. Bar ja tako razmišljam.

https://www.seebiz.eu/kolumne/snazan-rast-njemackog-trzista-kapitala-u-posljednjih-mjesec-i-pol/284397

plavi01, 16.10.2022. u 13:47

Ameri nemaju njemačku koja je sa rusijom/kina imala svoj kalkulator koji je sada postao transparentan.

Ameri bi umjesto Rusije/kina trebali postati lokomotiva koja će vući Europu. Bar ja tako razmišljam.

I ja, ali s pravom vlašću tamo.

Joe must go.

Prije nisam bio ljubitelj Trumpa, čak sam ga smatrao za lošeg čovjeka, ali ne više. Dapače, podržavam ga. Još bih radije vidio DeSantisa ili Randa Paula kao predsjedničkog kandidata, ali ako opet bude Pence, to mi je sasvim oke.

Vlen/ploveće Amerike

Rijeka/najveći svjetski brodar

Lng/proširenje lng

Rafaeli/tomahawk

Euro/zona/shengen

Ina/Fortenova/vjerojatno pod pravu kontrolu.

Turizam/po meni tek dolaze pravi ulagači.

 

Sve su to po meni američki signali da stiže konjica na vrijeme pa vjerujemo i na TK.

CRO imamo povijesnu šansu da konačno iskoristimo svoj položaj u Europi.

Lider, članci:

1.S. ŠVALJEK, idemo u stagnaciju ili recesiju

2. Efekt leptirovih krila: CRO s Jadroplov om, lng-om i ptkm u globalnoj igri u kojoj pobjeđuju Amerikanci

Sjećate se propalog sporazuma tipp , kojeg su kad je bio u zavrsnoj fazi ,blokirali i opstrirali neki iz eu . Amerika je nudila ali eu je radije sa rusijom islla , uvijek isto . A taj bi savez bio brutalno jak

Sjecam se toga transatlantskog  sporazuma. Carinska unija.  Ja sam zaista mislila da ce se ostvariti i bilo mi je zao sto se to nije dogodilo.

Status Quo: Roll Over Lay Down

teške riječi ECB-a https://www.teletrader.com/ecb-bitcoin-stabilization-is-likely-its-last-gasp/news/details/59049933

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ima li kraja ovom rastu cijena dionica na svjetskim tržištima? I dokle će naši mediji pisati da vani dionice padaju. Koje gnjusne laži! Koje naivnosti građana hr i vjerovanje tim lažima.

https://www.seebiz.eu/ekonomija/analiticari-oporavak-kineske-ekonomije-u-2023/285804

Gledam Otvoreno i ceskam se po glavi. Ministar i inspektorat se prijete sankcijama i nekakvim crnim listama trgovcima koji su podigli cijene.

.

Prvo sam pomislio da se, kao i inace, Vlada i drugi bave klasicnim populizmom, rade predstavu za nas ovce da im je toboze stalo do raje pa ce napraviti sve da stanu u zastitu malog covjeka, da nas zastite od tih vrazjih “kapitalista”. Vec ovaj pristup je sam po sebi cudan jer dolazi iz tabora “desne” Vlade koja bi po definiciji trebala biti pro trziste, pro kapitalizam…, ali kuzim, valja se prilagoditi prostoru i vremenu u kojem zivis, oportuno je danas u danim okolnostima malo pritegnuti te “kapitaliste”, sto kroz regulaciju cijrna, sto kroz “posebnu poreznu operaciju”. Covjek bi pomislio da se ovdje radi o Kubi, Sjevernoj Koreji ili makar o Narodnoj Republici Kini, a ne o jednoj EU clanici… ali eto, tako je kako je.

.

Ali onda mi se odjednom ucini da ipak misle za ozbiljno. Cak se i Lovrincevic ozbiljno uzjogunio zasto trgovci nisu vec smanjili neke cijene koje su se na burzi iskorigirale i uz to je jasno konstatirao kako su se ove postojece mjere ogranicavanja cijena pojedinih artikala pokazale uspjesnima. Pazite, to govori jedan Jurica Lovrincevic koji je sada u ulozi nekakvog vladinog savjetnika, kapitalist par excellence, ne Vilim Ribic.

.

Onaj drugi debil nekakav makroekonomist konstatira kako je tu njegovu frizerku koja je digla cijenu sisanja za dvije kune trebalo ranije zaplasiti da joj tako nesto ne bi palo na pamet!!! Sada ce ju valjda staviti na crnu listu.

.

Ja stvarno ne znam kuda ovo sve ide. Ja imam privatnu firmu i ne mogu zamisliti da mi nekakav ministar Forrest Gump Filipovic diktira cijene mojih usluga. Uvijek pokusavam naplatiti koliko god mislim da mogu, to je slobodno trziste. Ako mi procjene i usluga budu lose, klijenti ce otici kod drugoga, ja cu propasti i konkurencija ce prosperirat – to je tako i tako treba biti.

.

Nije mi jasno kada je ovakav drzavni intervencionizam postao normalan? Nisam jos vidio nikoga u mainstream medijima da je javno prozvao Vladu za ovakvo bizarno uplitanje u slobodno trziste.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Dosta ljudi je čekalo eur kako bi prilagodilo cijene konstantnoj inflaciji. Meni je običaj bio korigirati cijene početkom godine.

Evo ga, Plen-Ki-Moon dekretom zamrzava SVE cijene. Kako se samo usudjuju tako “neopravdano” dignuti cijene?

.

Tko kaze sta je i koliko neopravdano? – Plenki kaze. Sta uopce znaci neopravdano? Nitko ne zna ni ne pita. Gdje cemo povuci granicu drzavnog intervencionizma?

.

Neposlusnici ce valjda dobiti konjsku glavu u krevet. U najmanju ruku ce ih kaze posjetiti porezna inspekcija, drzavna inspekcija, carinska inspekcija… Sta ce oni uopce kontrolirati?

.

Nevjerojatno je kako drzava ovako javno i bez imalo inhibicija reketari privatne poduzetnike!!! Jos jucer mi je ovako nesto bilo nezamislivo, ali eto… Do sada su nas potiho reketarili lokalni serifi, poreznici i drugi sitni birokrati i inspektori, a sada eto reket dolazi iz samog vrha i to vise nikome nije nista neobicno.

.

Zbogom pameti. Tko zadnji ode neka ugasi svjetlo.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@ mitkko

 

mislim da je ovdje problem druge naravi…….ugostitelji i mnogu drugi mogli su cijene dizati i u 12- tom mjesecu pa nisu jel objektivno nisu imali ni razloga jel su cijene objektivno više ili manje dovoljno podigli prije……..ovo što neki rade od 01.01. je čisti lov u mutnom i korištenje situacije i neka vrsta vrijeđanja zdrave pameti svojih kupaca i korištenje prilike dok kupci ne izfiltriraju one koji su pretjerali……voda je ovdje duboka i mogli bi nadugačko i naširoko o tome ali stojim kod ovog gore napisanog…….nije bitna ta “prokleta” kava ali bitan je naćin koji vrijeđa zdravu pamet……zašto si mi kavu od 9- tog do 12- tog mjeseca naplaćivao 10 kn a sad odjenom samo zbog konverzije 1,5 eura  što je 11,30 kn a ne 1,4  što bi bio minimum poštenja…..nije puno u nominali ali u postotku je previše i to ničim izazvano……primjera je vjerovatno puno više…….

no uostalom to je više ili manje predstava koja ništa bitno promjeniti neće a glas neuke raje će dobiti…….

New Report

Close