Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hm, zanimljivo, svi su protiv njega i nitko ga ne voli, dakle mora biti da je u svima njima problem… stara prica o vanjskim i unutarnjim neprijateljima… A tek zelja da kupi Grenland, pa uvrijedjeno otkazivanje posjeta Danskoj kad je dobio odbijenicu, za rubriku vjerovali ili ne….a burza gore dolje kako opali koji tweet… mislim da se tako nesto dogadja prvi put u povijesti…

President ‘hereby orders’ US firms to seek alternative locations and suggests Fed Chair is an ‘enemy’

“Who is our bigger enemy, Jay Powell or [China’s] Chairman Xi

https://amp.theguardian.com/business/2019/aug/23/fed-chair-jerome-powell-trump-trade-policies-new-challenge

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

The president has no legal authority to compel US companies to leave China – one of the US’s largest markets and trading partners. It is as yet unclear how he will impose his “order”.

https://amp.theguardian.com/business/2019/aug/23/fed-chair-jerome-powell-trump-trade-policies-new-challenge

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ako americke firme napuste Kinu,ona se vraca 30 godina unazad.Kina je u velikim problemima sada,a i SAD ce kratkorocno osjetiti posljedice,ali ce FED tada rezati kamatne stope i poduzimati druge mjere.
Naravno,burze cekaju teski dani i crvenilo za vecinu dionica i velika korekcija.

Ne znam kako ameri više uopće reagiraju na Trumpove tweetove?
Pa valjda su već shvatili da piše kako mu koji dan dođe raspoloženje.
On će u današnje vrijeme nekako natjerati privatni kapital da se povuče odande gdje ima dobru zaradu?? Svi znaju da ni on ne vjeruje u to ni 1 promil.
Zato kad već u ponedjeljak shvate da su reagirali burno na to i raspale opet 2-3% u plus, mi ćemo se čuditi zašto rastu!
Trumpu je burza binija od mandata i nikako neće dopustiti da se rast cijena ne nastavi sve do kraja mandata, a pred kraj vjerojatno i najviše.

Moze li FED pomoci,ako znamo da je prosjecni incom po glavi u Kini 10 000$ a u SAD 84 000$,uz visoki dolar?Nema te sile koja moze zamijeniti cijenu rada.Jedino da bude zatvorena ekonomija kao u Jugoslaviji nekad.

"Only dead fish swim with the stream"

Tehnicki on zbilja moze narediti kompanijama da se povuku iz Kine,u tom slucaju se mnoge dionice vracaju na razine od proslog stoljeca.

"Only dead fish swim with the stream"

What a Yield-Curve Inversion Really Says About the U.S. Economy
..
Which leads us back to Trump, who’s made his stewardship of the U.S. economy his No. 1 issue. “The strong economy is Trump’s best message and it is the one that has the broadest appeal and offers the best chance to increase his support base,” says Republican strategist Matt Mackowiak. To put it differently, a recession would doom the reelection bid of a president who, even with today’s robust economy, can’t get his approval numbers much above 40%.
Trump knows he’s divisive, but he’s banking on voters to reward him for presiding over the latter stage of what’s become the longest economic expansion in U.S. history. “You have no choice,” he told voters at a rally in New Hampshire on Aug. 16. “Whether you love me or hate me, you gotta vote for me.” If economic conditions continue to be favorable, he just might get what he wants.
https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-08-22/what-a-yield-curve-inversion-really-says-about-the-economy

Svi koji misle da predsjednik USA autonomno vuče poteze u zabludi su.
I svi koji misle da Engleska greskom odlucila izaći iz Eu ne razumiju veličinu i širinu velikih nacija.
Jednostavno velike nacije imaju strategiju za 50 godina i više 🙂

Ameri se pripremaju za novo doba i vraćaju proizvodnju doma jer model rasta zasnovan na slobodi kretanja ljudi i kapitala je od strane njihovih zagovornika iscrpljen.
Sada ulazimo u doba drzavnog protekcionizma u kojima ce USA, Kina i Rusija proći najbolje a EU najgore.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Moze li FED pomoci,ako znamo da je prosjecni incom po glavi u Kini 10 000$ a u SAD 84 000$,uz visoki dolar?Nema te sile koja moze zamijeniti cijenu rada.Jedino da bude zatvorena ekonomija kao u Jugoslaviji nekad.

Kina je vrlo skupa,a veliki gradovi stravicno zagadeni.Smog je nepodnosljiv i nebo se gotovo ne vidi.
Place nisu vise male.Dakako,mislim na urbana sredista oko kokjih je industrija.Sela su nesto drugo,siromasna u pravilu.
Ne samo da trgovinski rat nije pri kraju ,vec se sve vise zahuktava.Za USA je bolje da firme odu iz Kine i u tome se slazem sa Trumpom.Daleko je jeftinija radna snaga u Vietnamu,Kambodi,Laosu,Tajlandu,Filipinima itd.


Ako americke firme napuste Kinu,ona se vraca 30 godina unazad.Kina je u velikim problemima sada,a i SAD ce kratkorocno osjetiti posljedice,ali ce FED tada rezati kamatne stope i poduzimati druge mjere.
Naravno,burze cekaju teski dani i crvenilo za vecinu dionica i velika korekcija.

da, polaze iz kine i sele na grenland – trump ima lijepo sve posllloženo – pametna glavica

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Plaće jesu veće u velikim Kineskim gradovima,ali Kina je ogromna i po per capita daleko ispod SAD,pa odavno bi i same kompanije,bez Trumpa preselile proizvodnja da im se ne isplati proizvoditi u Kini.
Proizvodnja se već donekle počela seliti u drugim državama,tj neki dijelovi barem,jer te druge države nisu Kina i ne mogu je zamijeniti u svemu,potrebne su godine za tako nešto.

Kako bilo,Trump sinoć nakon zatvaranja marketa dodatno povisio tarife(slijedi gadan ponedjeljak),sad su na 30% što je već jako visoko,po jučerašnjem bjesomučnom twitanju čini mi se da su očekivali blaži Kineski potez,iako je novost da je sad ta odluka dana na “razmatranje javnosti”.

Trump is completely melting down — here are the 6 craziest tweets he’s made just this morning

Trump is completely melting down — here are the 6 craziest tweets he’s made just this morning

Vrlo neozbiljno za jednog predsjednika btw.

A šta se prosječnog Amera tiče:imaju čast plaćati 30% skuplje proizvode dok recesija upravo kuca na vrata u velikom stilu,di ćeš veće sreće,glavno da je Kinezu još gore.

p.s kamate nakon ovog definitivno idu dole,ne samo kod FED-a nego posvuda u svijetu.

"Only dead fish swim with the stream"

@bigfoot
Kolega,dali ste ikada bili u Kini ili se druzili ili barem komunicirali s kinezima?Ja sam,stjecajem okolnosti,imao ih prilike upoznati i vidam ih “bukvalno svaki dan”.Vjerujte mi,strahovito se razlikujemo.Zapadne civilizacije su otvorene i demokratske.Socijalisticka Kina to nije.Kinesko trziste je zatvoreno,valuta strogo kontrolirana od partije,a cak ni na burzi tamo stranci ne mogu investirati.
Imaju “instinkt copora” i strahovito zu zatvoreni u svoje zajednice.Vrlo se tesko socijaliziraju u druge kulture.
Istina da imaju vrlo naglasene radne navike,ali su vrlo skromni u inovacijama i novim tehnologijama.Uglavnom koriste tude inteluktualne dosege,znanje i vlasnistvo i to ne placaju.
Tzv .”otvoreno trziste” vise jednostavno amerima ne pogoduje i odlucili su se vratiti na neku vrstu drzavnog protekcionizma sto je legitimno.
Varaju se oni koji misle da ce Trump popustiti zbog izborne godine.Naprotiv.

Na kraju krajeva izgleda da, barem što se bdi-a tiče Trump ni ne mora popustiti jel on raste unatoč svemu…..što se svjetskih tržišta kapitala tiće, tu je ipak priča malo drugaćija…..

@bisakovi

Poznato mi je da baš ne simpatizirate Kineze,i to je ok,vaše pravo,sa nekim se stvarima i slažem,ali ništa ih neće spriječiti da postanu još veća sila za 5-10 godina.
Nešto se slično se događalo sa Japanom osamdesetih godina,samo što je Kina mnogo veća i još ima puno više potencijala za rast pred sobom…

PRESIDENT IMPOSES TARIFF ON IMPORTS AGAINST JAPANESE
April 18, 1987

Sve što se događa nije zapravo ništa novo,i Clinton je uvodio neke sankcije,Kina igra dugoročno,očito da joj je cilj srušiti Trumpa a ne da postignu možda i neki dogovor a Trump ponovo krene još žešče na njih u drugom mandatu,jer premišlja se,bi ne bi…nije mu za vjerovati.

100% Tariff Put on Some Japan Goods : Reagan Move to Halt Chip Dumping Could Double TV, Computer Prices
https://www.latimes.com/archives/la-xpm-1987-04-18-mn-1024-story.html

"Only dead fish swim with the stream"

@hugh

Vidjet ćemo do kada će biti taj rast BDP-a,Trump je u petak bio van kontrole,nije bezveze Povella nazvao većim neprijateljem od Kineza.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close