Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U Americi se danas situacija stabilizirala

https://finance.yahoo.com/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Cijela zapadna Europa je na rubu recesije skoro dvije godine. Dax ne raste dugo vremena. Njemačka autoindustrija je zadnje dvije godine gora od crobexa kao i dosta njihovih bluechipova. Deutche Bank pada godinama.
Jedino što tamo raste su nekretnine a i to teško može više.
Sve ovo znaju i ptice na grani, tako da ne znam zašto bi ovo sada plašilo toliko markete. Bilo je poznato i kad su indexi obarali ATH pa sam mislio da je to odavno uračunato u cijene

Kad svi očekuju recesiju ona tad neće doći. Baš će vam netko šapnuti da je krenula pa će te vi u miru prodati itd… pa sjetite se zadnje recesije, 95% je prodavalo tek na dnu.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Pa 95% vas na ovom forumu ne očekuje recesiju….tako da bi se i mogao s tobom složiti…

Od recesije neće biti ništa, godinu dana sigurno. Nakon toga možemo razgovarati, ja mislim da će baš biti bull tijekom 2020…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Pa 95% vas na ovom forumu ne očekuje recesiju….tako da bi se i mogao s tobom složiti…

marcipan 1.4.2015 15:53

@plavi

uvijek me razvesele takvi pesimistični članci…u kojima neki analitičari laprdaju o propasti…ne samo brodara sipkih tereta, već i naftnih kompanija uslijed recimo pada cijene nafte…ili cijene prirodnog plina…recimo ovi u US više ne znaju gdi bi sve pohranili svu tu silnu naftu i plin…ima da svi tamo koji se bave naftom i plinom bankrotiraju…ili da se obogate kada počnu izvoziti plin u EU…
isto je i sa brodarskim sektorom…stanje je nikakvo…svi to već znamo…vozarine nikakve već nekoliko godina…a ipak, ploviti se mora…jasno, ima i nekih koji bankrotiraju…možda se to dogodi i jadroplovu…a možda i 80% firmi koje su izlistane na ZSE…ne vidim da posluju išta bolje ili gore….
zato se veselim tim pesimističnim osvrtima…jer obično smo onda negdi pri dnu….recimo, kada je cijena barel nafte pala sa 100 $ na 40 $, uvijek će se još naći netko tko će vikati da ide na 20$…a istovremeno taj netko se dobrano krca…
vidjet ćemo…

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Nema recesije do 2022. godine prema posebnom kalendaru od 1840. godine.

https://banyanhill.com/18-year-market-cycle-signals-no-bear-market/

Ovi koji su toliko sigurni da nema recesije u 2020….ostat će bez gaća…jer su nedokazni…pored zdravih očiju ne vide drvo od šume…a onda će ugasit profile…
Marcipan je tu na poslovnom od 2006…na buezi od 2002….dok su se neki od vas igrali u pješčaniku…marcipan je mešetario na burzi…
Toliko o tome dečeci…

marcipan, ja sam na burzi od 1978 pa ipak ne vidim tu recesiju

Draga djeco, recesija vam je već tu od 2008, ali je maskirana luđački niskim kamatnim stopama centralnih banaka, neke su čak povremeno bile i negativne, a sad se priča da se takve ludosti opet vrate kao recept za odgađanje kraha burze. Cijeli ekonomski rast u zadnjih 5-6 godina je pogonjen besplatnim novcem, ali kao što svatko stariji od 15 godina zna, nema đabe ni u stare babe. Ovo će vam doći na naplatu kroz nemogućnost mirovinskih fondova da plate obećan novac sve većem broju umirovljenika, jer su im vlastite vlade izmakle tepih ispod nogu negativnim kamatnim stopama. Podsjećam, većina mirovinskih fondova većinu svojih sredstava mora plasirati u vladine obveznice po zakonu, a te obveznice imaju negativan prinos. Pa-pa mirovine.
Kad vide mlađe generacije (kojih je sve manje zbog niskog nataliteta) što im se sprema, umjesto potrošnje sve više će spremati novac u čarape, a to ruši jednu od glavnih komponenti BDP-a, potrošnju. Pa-pa BDP.
Jedino rješenje ove situacije (bar za Zapad) je povratak što je moguće većeg dijela svjetske ekonomije nazad u Zapad i povratak u situaciju prije 1980. Međutim čak i da im to uspije (teško), to bi samo odgodilo nagomilane probleme koji bubre ispod površine već skoro 100 – 150 godina.
Pravo rješenje bi bilo samo povratak na stari liberalni povratak iz 19.stoljeća gdje su individualci živjeli ekonomski neovisno od državi i u potpunosti snosili odgovornost za svoje postupke i zadržavali plodove svog rada. Skoro sva moderna industrija i ekonomija je patentirana i formirana krajem 19. stoljeća, u eri nevjerojatne kreativnosti i napretka (elektrotehnika, motor s unutarnjim sagorijevanjem, magnetizam, nuklearna teorija…). A onda su pametnjakovići prvo izmislili opće pravo glasa, a kao posljedicu toga smo dobili socijalnu državu, poreze preko 80% i ekonomski rast od 1.5% godišnje.
Reset zadnjeg stoljeća ipo ludosti će biti dugotrajan i bolan, a već je počeo krajem 2008…


marcipan, ja sam na burzi od 1978 pa ipak ne vidim tu recesiju

Vidjet ćeš ju 2020….

@Rambo5

Iznenadio bi se ali samo mirovinski fondovi banana država većinu portfelja strpaju u domaće obveznice.

U SAD obveznice čine puno manji postotak(fixed income).

https://www.pewtrusts.org/en/research-and-analysis/issue-briefs/2018/09/state-public-pension-funds–investment-practices-and–performance-2016-data-update

Tako da buduće mirovine puno više ovise o cijenama dionica i nekretnina nego obveznica.

"Only dead fish swim with the stream"

Pošto zbog nekog razloga gornji link izgleda ne radi…

"Only dead fish swim with the stream"

Bridgewater founder Ray Dalio says there’s a 40% chance of a US recession before the 2020 election.

https://www.cnbc.com/2019/08/16/bridgewater-ray-dalio-on-possible-us-recession-global-economy-investing-in-gold.html

"Only dead fish swim with the stream"

S&P 500
2,887.65
+1.41%

Dow 30
25,866.20
+1.12%

Nasdaq
7,891.70
+1.61%

https://finance.yahoo.com/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close