Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





@bajka

Da barem da iskrcam svoje pozicije……………

Upravo zbog ovakvog sentimenta smatram da će prodaja INE podići jedino HT, a ostat će dovoljno novaca za se crobex zabetonira u uskom kanalu 3500-3700 ako treba i godinu dana.

Nije to sentiment to je realnost na koji bi ili bude način postupila većina investitora.
[/quote]

investitora ili špekulanata?
[/quote]

Ja sam bio dosta dugo investitor pa su me veliki dugoročni investitori navukli za nos pa
sam sad čisti špekulant, kamo sreće da sam bio oduvijek.

Postoje vremena kad se više isplati biti špekulant, a i ona kad je bolje biti investitor.
Onaj ko zna prepoznat koaj su koja, postize najbolje rezultate. Buljiti mjesecima u monitor bez rezultaat nosi također high collateral damage IMHO.

Evo sad sam došao, i ne vjerujem…
DAX 6,282.43 11:45AM ET Down 150.45 (-2.34%)
FTSE 100 5,320.40 11:35AM ET Down 129.80 (-2.38%)

Ipak ništa od bull runa…no vidjet ćemo za par tjedana…

Europe stocks fall 2.4% on credit, inflation fears
PARIS, Aug 19 (Reuters) – European shares dropped 2.4 percent on Tuesday in a broad equities selloff, ending at their lowest closing level in two weeks on renewed credit fears, a steep jump in core U.S. prices and weak U.S. housing data.
Vaš link

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

baron jesi u kešu? [smiley]

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=52306

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

"Najgori dio globalne financijske krize tek slijedi"
Business.hr/Hina
19.08.2008 12:44

Najgori dio globalne financijske krize još nije ni došao i novi će pritisci na najveće svjetsko gospodarstvo u idućih nekoliko mjeseci dovesti do propadanja jedne velike američke banke, upozorio je u utorak bivši glavni ekonomist Međunarodnog monetarnog fonda Kenneth Rogoff.

SAD se još nije izvukao. Mislim da je financijska kriza negdje na pola puta. Čak bih se usudio kazati da će najgore tek doći”, kazao je on na jednoj konferenciji u Singapuru.
Vaš link

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

MIG ili Sampras je citirao članke prije 2-3 tjedna da se prodaja nekretnina u Americi oporavila.
Ipak nije tako, koliko vidimo.

Prodaja novih kuća u SAD najniža u zadnjih 17 godina
Business.hr
19.08.2008 17:05

Prodaja novih kuća i stanova u SAD je u srpnju pala na najnižu razinu u posljednjih 17 godina. Prema podacima američke vlade, prodaja novoizgrađenih obiteljskih kuća pala je za 11 posto, na iznos od 965.000.
Vaš link

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"


"Najgori dio globalne financijske krize tek slijedi"
Business.hr/Hina
19.08.2008 12:44

Najgori dio globalne financijske krize još nije ni došao i novi će pritisci na najveće svjetsko gospodarstvo u idućih nekoliko mjeseci dovesti do propadanja jedne velike američke banke, upozorio je u utorak bivši glavni ekonomist Međunarodnog monetarnog fonda Kenneth Rogoff.

"SAD se još nije izvukao. Mislim da je financijska kriza negdje na pola puta. Čak bih se usudio kazati da će najgore tek doći", kazao je on na jednoj konferenciji u Singapuru.
Vaš link

Evo i originalni link
http://business.timesonline.co.uk/tol/business/industry_sectors/banking_and_finance/article4563171.ece

Evo i nastavka:

Merrill, Wachovia in Danger of Failing: Strategist
http://www.cnbc.com/id/26262925

http://econompicdata.blogspot.com/2008/08/level-three-asset-analysis.html

Pogledajte post ententinisa od prije par mjeseci [lol]
http://www.poslovni.hr/Content/ForumSearch.aspx?q=Medvjeđi%20brlog&f5=0&c=2&si=0&w4=8

Ja ne razumijem što ljudi kao realbear i thompson rade ovdje na forumu PD-a na temi komentari trgovanja.
Mislim, nemam ništa protiv, ali bi volio da mi i jedan i drugi objasne što oni ovdje rade.
Upozoravaju nas na mogući pad cijena dionica?
Upozoravaju nas na moguću recesiju u Americi i lošu trgovinsku razmjenu sa Francuskom?
Nisam primjetio niti jednom da bilo tko od njih ima ili je imao bilo koju dionicu.
Samo sam primjetio da komentiraju svjetsku ekonomiju i kretanja tečaja dolara.
Ajde da napišu nešto protiv kupovanja dionice Belja ili Adrisa ili ulaganja u dionicu Jadrankamena,
ali ne.
Puno je lakše pisati o nečemu što nikog stvarno ne interesira.
Mislim da bi se i Rohatinskom pridrijemalo uz onakve analize globalnih kretanja.
Čujem da nema nikog na temi medvjeđi brlog.
Pa dosadili su sami sebi, pa sad došli ovdje da ih primimo natrag.
Primit ćemo ih natrag ako 100 puta izgovore:
"Crobex ide na 5000"

Zapravo sam tražio post od RealBeara koji je napisao u 12 mjesecu:

Ako Ameri spuste kamate, a ECB malo digne kamate – crobex na 3500
( drugi scenario je bio Ameri i evropa dižu kamate crobex 3000 )

Vratite prave medvjede na forum


Zapravo sam tražio post od RealBeara koji je napisao u 12 mjesecu:

Ako Ameri spuste kamate, a ECB malo digne kamate – crobex na 3500
( drugi scenario je bio Ameri i evropa dižu kamate crobex 3000 )

Vratite prave medvjede na forum

Medvedi su se razbježali. Ovo neće biti lijepo ni njima za gledati za nekoliko mjeseci.
Irska banka je nedavno ustvrdila slom marketa u 9. mjesecu.
Ne daj bože, ali da se pripremimo. [bye]

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

kinezi jutros u plusu 7,5%, kakav okidač.
EU otvara sva u plusu.

dan je pametniji od noći


kinezi jutros u plusu 7,5%, kakav okidač.
EU otvara sva u plusu.

mislim nije da me smeta, ali di vi to gledata…

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

mislim nije da me smeta, ali di vi to gledata…
[/quote]
yaho finace

dan je pametniji od noći

New Report

Close